Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Rettegek a hüvelyi szüléstől,m...

Rettegek a hüvelyi szüléstől,mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az első kislányommal magánorvoshoz jártam akinek elmeséltem a félelmeim, megértette ,de a vizsgálatokon kiderült, hogy téraránytalanság és végül a magas vérnyomásom + a köldökzsinór a nyakán volt, emiatt amúgy is császár lett volna.

Nagyon szép élmény volt,sosem fogom elfelejteni.

Most várom a 2. Gyermekemet ,vele már nem járok magánorvoshoz több okból sem,de nyilván a félelmem megmaradt.

Egyszerűen tudom,hogy én erre nem vagyok képes, elemi félelem van bennem,nem tudom elmagyarázni.

Tudom,hogy hiába erőltetnék rám, egy életre traumatizálódnék és nem tudnám megszülni a félelem miatt.

Ilyen esetben mit tehetek?

Ha ezt elmondom bent akkor van esély,hogy megértik?

Már most nagyon félek,hogy mi lesz ha rámerőszakolják...

Volt már valaki ilyen helyzetben és meg tudta oldani?


ma 09:24
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
94%
Legegyszerűbb a magánkórház. Ott azt teszik, amit te kérsz.
ma 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
89%

Mit akarsz megoldani? Hogy ne féljél vagy hogy császár legyen?

Én az előbbit megoldottam, a másodikra nincs tippem.

ma 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Sajnos a magánkorhaz nem opció.

Az első szülésem sem magánkórházban volt,csak az orvosnak volt magánrendelése és államiban császározott.

Faros is volt a lányom egyébként.

Most nem tudom mitévő legyek,mert elméletileg már nem választhatok én orvost.

ma 09:33
 4/29 anonim ***** válasza:
49%

Nem, nem választhatsz orvost.

De a statisztikák melletted vannak. Magyarországon közel 50% a császár aránya.

ma 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
50%
Se szülésznőt, sem orvost nem lehet választani. Sőt, ha magánba járnál gondozásra egy olyan orvoshoz, aki abban a kórházba dolgozik, ahol te fogsz szülni, akkor sem mehetne be, még akkor sem, ha éppen műszakban van. Ha a magánkórház nem opció, akkor még meg lehet próbálni találni egy olyan egészségügyi problémát ami indokolttá teszi a császárt. Ha erről van egy igazolásod, azt elvileg nem vehetik semmibe. De én erre azelőtt gondoltam volna, mielőtt újra teherbe esek, és kezeltetem a félelmem egy újabb baba vállalása előtt.
ma 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
58%
Császárelőzménnyel inkább az a fura, ha engedik a vbacot. Barátnőm azt akart, és nem vállalta senki neki, pedig nem volt gondja, megfelelt volna a kritériumoknak.
ma 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
12%
Kedves Kismamák! Hogy lehet, hogy beletörődtetek ebbe? (Hogy nincs szabad orvosválasztás)
ma 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
71%
7-es mégis mit lehetne tenni? Államilag tiltva van, ahogyan a hálapénz is. Menjenek a terhes nők tüntetni, vagy hogy gondolod?
ma 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
41%

Amikor teherbe estél miért nem vetődött ez fel benned? Akkor nem kellett volna belemenni.


Magyarországon a kórházak nagyrésze természetes szülés párti. Hiába volt a császárod, ez nem indok egy újabbra.

nyomós okkal császároznak. a Félek tőle, nem az.


1 opció van, a magánkórház. De az 1 millió körül mozog.


Esetleg pszichológus. Hogy szülésig ezt feldolgozd.

ma 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
32%
Minden lehetséges úton tiltakozni kellene ez ellen, de néma csönd van.
ma 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!