Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy döntik el hogy egy baba...

Hogy döntik el hogy egy baba túl nagy, hogy az anyuka megszülje ?

Figyelt kérdés
42 kg vagyok baba nélkül, vékony alkat. Már szültem egyszer egy 2800 grammos kislányt, aki alig fért át ezért könyökkel nyomták ki belőlem. Most 37 hetes várandós vagyok es a pici becsült súlya már most 3200 gramm. Mekkora becsült súly után mondják azt hogy ezt már nem szülhetem meg ?

ma 17:42
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

Olyan gyakorlatilag nincs, hogy elöre eldöntik, túl nagy a baba, egy nö képes 4 kg fölötti babát is megszülni gond nélkül. (esetleg 6-7 kg-nál lehetne már indokolt)

Az lehetetlen hogy a 2800 g-os gyerek "alig fért át" - ez olyan nök lapja stílusú ötlet, ilyen nincs. A könyökkel nyomták ki csak azért volt, mert a dokinak nem volt kedve megvárni, mire a baba normál tempóban megszületik, sietett minél elöbb lezavarni a szülést.

A becsült súly szintén nem olyasmi, amivel érdemes foglalkozni, nekem a 2. babát 3500-ra becsülték és 2800-zal született meg.

Császározni nem súly alapján szoktak, hanem egyéb problémák miatt, szóval ez így lehetetlen.

ma 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A téraránytalanság nem a súlyodtól függ. Van akinek annyira keskeny (és nem tágul) maga csontozat ott, hogy nem fér ki vagy a baba extrém nagy, akkor lehetnek gondok ebből. De ugye ez terhesen is változik, lazul a medence, az izületek meg minden. 42 kilós anya is szülhet 3,5kg babát, ahogy 60kilós anyának is előfordulhat, hogy nem tudná megszülni. De erre nincs ökölszabály, hogy x kilós anya csak y kilós babát tud megszülni.

A nehéz szülés sem csak a méretektől függ, rengeteg dolgon múlik. Nekem a 3500grammos fiam simán, minden probléma nélkül megszületett. A 2700grammos huga meg az Istennek sem akart kibújni. A tágulás szépen ment, de mire elindult kifelé elkezdtek gyengülni a fájások 🤷🏼‍♀️. Onnan semerre nem akart haladni, oxitocint kaptam, mert egyre kisebb és ritkább fájásaim lettek. Vele sokat küzdöttünk, hogy megszülessen. Pedig a testvérével álom szülésem volt, gyors, probléma mentes.

ma 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%
Tippelnek vagy kamuznak.
ma 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
25%
A téraránytalanság függhet az anya és a baba méreteitől, pl. a barátnőmnek a lábméretét kérdezte a doki. 34-es, a baba meg 3800 gr volt, erre mondta a doki, hogy nem fogja tudni megszülni. Vajúdott vagy 24 órát, mire behívták a főorvost, és ő mondta, hogy akkor legyen császár. Mekkora a lábad?
ma 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

4-es: az unokahúgom 160 cm, 42 kg, a lába 34-es, az elsö gyereke 3500, a második 3400, a harmadik 3570 - mind simán megszületett!

Ilyen hülyeséget nem kellene kitalálni, hogy a lábmérettöl függ a szülés!

ma 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 babyboom567 ***** válasza:
48%
Az hogy könyökkel nyomták ki az nem azért volt,mert alig fért ki.Rövid köldök zsinórnál, nagyon magasan tapadó lepénynél,és egyéb más dolog miatt is ezt teszik.77kg voltam szüléskor,és nekem is könyököltek.
ma 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!