Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ez már összehúzódás, vagy...

Ez már összehúzódás, vagy csak a baba rúg?

Figyelt kérdés

Fontos tisztáznom, hogy ez az első terhességem és nem tudom mit kéne éreznem.

Még nem tartunk ott, hogy beinduljon a szülés, 34. hétben vagyok, de gyakran érzek egy fájdalmat a hasamba, ami elég hamar el is szokott múlni.

A jóslófajásról azt hallottam, hogy kb 1 percig tart, az enyém kb 10 másodperces. Ez jóslófájás lenne, vagy csak a babaúgy mozog, hogy az nekem kellemetlen?



szept. 1. 06:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
És hol fáj, hogy fáj? Én arra tippelnék hogy a baba nyomja magát lefelé attól fáj
szept. 1. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyom már mindent minden irányba, 37. hét után már kifejezetten rossz érzés volt, éreztem minden mozgást.
szept. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Jósló fájás is tud rövid ideig tartani, nekem általában rövidebb volt, mint egy perc, inkább 30 mp volt az átlag. Sőt, tud olyan is lenni, hogy nem fáj, csak keményedik, összehúzódik a hasad. Nekem nagyon durva jóslóim voltak, volt, hogy 10 percestől 5 percesig rendszeresedett, aztán leállt napokon keresztül. 😓 Nekem minden jósló olyan érzés volt, hogy éreztem és ki is lehetett tapogatni, hogy a teljes hasam a köldököm felé húzódik, és egy kemény gombóc lesz. A fájások mellett tud nyílni a méhszáj, rúgni, nyomni a baba szerveket, méhszájat, csontot, úgyhogy jóslón kívül is lehetnek bőven fájdalmak.
szept. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem az első terhességem alatt a jósló inkább keményedés volt, meg kellemetlen, de fájdalmasnak nem mondanám. A másodiknál a jóslók olyanok voltak, hogy elkezdtem mérni az órával, hogy ez most szülés lesz e, de végül mindig elmúlt. Az is sokszor fájt, amikor a második feszegette magát, mert ő szinte a végéig harántban feküdt, utolsó hetekben fordult meg, és mivel oldalirányban nyújtózkodott, nagyon fájt. Tehát kb bármi lehet, ha rendszeressé válna kezd el mérni.
szept. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A terhességem utolsó heteiben gyakran volt jóslóm,de nem volt vészesen fájdalmas ,csak kellemetlen, viszont mindig elmúlt.


Nálam a jele,hogy jönni fog a baba az a tágulásos vérzés volt,de csak 2 nap múlva indult meg a vajúdás.

A szülésznő mindig mondta ,mikor kérdések merültek fel ,hogy most jön e vagy sem ,hogy "Amikor elindul a vajúdás az olyan érzés lesz ,hogy tudni fogom ,hogy azaz" Igaza volt 😅

szept. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igazából megfogalmazni se nagyon tudom, hogy mit érzek, de kicsit olyan, mintha az egész hasamban érezném, de kifejezetten egy ponton érzek szúró fájdalmat.

Közben meg az egész hasam... fura., tényleg nem tudom jobban megfogalmazni.

De nem érzem azt, hogy bekeményedne, vagy összehúzódna

szept. 2. 08:37
 7/7 anonim ***** válasza:
A baba feszíti magát valószínűleg. Nyugi
szept. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!