Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Otthon szülés?Már nem megszünt...

Otthon szülés?Már nem megszüntették a szülészorvos fogadását? Milyen feltételeknek kell lenni ehez?

Figyelt kérdés
Láttam tiktokon egy magyar lányt, aki elmondja hogyan készül fel az otthon szülésre.Tök jó dolognak tartom egyébként …Ha valaki erről tud tartalmasabb infót mondani azt meghallgatnám, engem érdekelnek az ilyenek és kiváncsivá tesznek🙂

szept. 10. 23:52
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

[link]


Ebbe minden benne van jogi szempontból

A feltételek, a menete a folyamatnak stb

szept. 11. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Más az otthonszülés és más az orvos fogadás. Otthonszülést bábapraxisok, magán intézmények bonyolítják le, kb mint a magánkórházak. Amit ismerek, ott egy várandós gondozás és egy otthonszülés csomag olyan 1.2 millió.
szept. 11. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

Bábapraxisoknál nézz utána, pl Életfa bábapraxis, de van több. Bábákat lehet választani, nekik szülésznői végzettségük is van.

Fb csoport is van a témában, ott is érdemes olvasgatni.

szept. 11. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
Facebookon van ilyen csoport, lepj be inkabb oda, sok info van.
szept. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%

Gondolkodtunk intézményen kívüli szülésben. Mivel itthon nem feleltünk meg a feltételeknek (messze van a legközelebbi kórházl), ezért a BPK volt a kiszemelt cél. Végül inkább magánkórház lett a megoldás, valahogy ráéreztem. Betöltöttük a 41. hetet, így nem lett volna opció akkor sem, ha szerződünk, árban pedig kb. ugyanott lettünk volna, mint a magánnal.

Nem tartozik szorosan a kérdéshez, de a nők számára érzelmi szempontból az egyik legnagyobb kib*szás az, hogy sem orvost, sem szülésznőt nem lehet fogadni már állami szférában. Ez nem segíti elő a gyermekvállalási kedvet, sőt... Én az első állami szülésem után kijelentettem, hogyha mégegyszer ide kell jönnöm, nem lesz több gyerekünk. Elég lett volna "legalizálni" a hálapénzt pont úgy, ahogy magánban is történik a választás. Ha választani akarsz, fizess. Ennyi. Aki tehette, eddig is fizetett, csak feketén.

szept. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#5

Igazad van … Január 20.-ÁN szülöm az első babám, kiváncsi voltam arra hogy milyen is lehet az otthon szülés … nem értem miért nem lehet orvost fogadni , miért ne dönthetné el egy anyuka aki egy hatalmas dolgon fog keresztül menni , hogy kivel akar szülni???

Ez engem is nagyon bosszant és tartok nagyon attól hogy nem úgy fognak velem bánni hogy elvárásnak eleget tegyenek…Járok magánba egy nő gyógyászhoz is a kötelező kórházi vizsgálatok mellett…Sajnos sok vizsgálatnal is nem éppen úgy beszéltek velem is például , ahogy azt elképzeltem..

szept. 11. 11:57
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem kevés orvos vállalná be, még ha lehetne is nekik. Vagy ha igen, nagyon sok pénzért.
szept. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!