Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mekkora táskával/csomaggal...

Mekkora táskával/csomaggal mennek általában szülni a nők?

Figyelt kérdés
Állami kórházról van amúgy szó, természetes szülésnél 4. nap, császárnál az 5. nap engednek haza. Babaruhákat nem kell vinni, azt adnak ott (csak a hazajövetelhez kell, de azt nem viszem be előre). Nem akarok túlzásba esni, nem veszek össze vissza minden hülyeséget, de így is ahogy nézegetem, pakolgatok egy kis méretű (kézi poggyász) böröndbe férnék el rendesen. És akkor még vinnék egy kisebb sportáskát a szülőszobára. Ez nem túl sok? Mások is ennyi cuccal mennek? Nem fognak hülyének nézni?

ma 11:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

2x szültem. Mind a 2x ugyan azokat a táskákat vittem.


Szülőszobára egy ilyen vászon szatyor szerűt.

Osztályra pedig egy sporttáskát.

A listára felírt dolgok kb fele felesleges szerintem.


Nálunk pl bőröndöt nem is lehet vinni. Szűk a szekrény és nem fér be. Viszont elöl nem maradhat.


Nálunk ha valaki túl sokmindent visz, simán megjegyzik, hogy nem beköltözni készül.

ma 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Tenyleg-tenyleg nem kell sok cucc akkor, ha tudnak neked behozni ezt-azt.

Mert pl en vittem egy tekercs wc-papirt meg egy 1 literes vizet, de ezek igy nyilvan nem voltak elegek. Maskepp kell pakolni, ha meg wc papirt se tudnak behozni neked, szoval attol fugg.


Amugy en egy gurulos sporttaskat vittem, ami kb 30-40 literes, nem tul nagy. Vekony kontos (de nem hasznaltam, brutal meleg volt) papucs, 1 torulkozo, fogkefe, fogkrem, tusfurdo, tolto, hosszabito (ez tenyleg hasznos, magasan van a konnektor 🤣)es haloingek, ja meg mellbimbora krem, fajt a szoptatas. Felnott pelenkat vittem, eloszor csak 3 db-ot, nem tudtam jo lesz-e, vegul a ferjem hozott meg be ebbol, mert kellett. Wc papir, zsepi, 1 csomag keksz, ha ehen akarnek halni es viz.

En ennyit hasznaltam, boven belefert egy kisebb taskaba. Illetve volt meg ugye a sima, hetkoznapi taskam, amit mindig hordok, ebben voltak az iratok, penztarca.

Nem tudom kinel hogy van, de szuloszobara en csak egy vizet vihettem, semmi mast. Meg ugye vittem persze telefont, iratokat is. Tehat oda oriasi taska nem kell.


Azt tartsd eszben, hogy nincs tul sok hely tarolgatni a cuccokat sehol. Es ugye kenyelmesen kipakolni se lehet, tehat atlathatatlan lesz, ha tul sok mindent viszel. Szoval amikor pakoltam, en is igy probaltam gondolkozni.

ma 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ja hát ezért kérdezem. De akkor nem tudom mit csinálok rosszul, mert először én is egy kis vászon táskát gondoltam a szülőszobára, és a sportáskát az osztályra, de a sportáskába ha beleteszek 2 hálóinget, 1 vékony! köntöst, zoknit, melltartót, 1 kicsi és 1 nagy törölközőt, 2 papucst és a bugyi pelenkákat, akkor már full tele is van, és még a viszonylag kisebb dolgok nincsenek sehol (dezodor, tusfürdő, wc papír stb stb). És az adott kórház oldaláról letöltött doksiban ezek mind benn vannak, tehát nem gondolom, hogy feleslegesek. Na mindegy majd megkérdezem a védőnőt, hogy itt mi a szokás, aztán meglátom. De jöhetnek még válaszok.
ma 11:42
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Torulkozobol ne hagyomanyosat vigyel, hanem azt a sportot, amit picire ossze lehet hajtogatni.

Papucsbol az egyik az lehet egy tok egyszeru, picike vekony talpu strandpapucs,amit ugye zuhanyzashoz hasznalsz.

Haloingbol rakj be egyet, pelenkabol 2-3 db-ot. Tobbit behozza majd valaki utanad.

Dezodor, tusfurdo, stb, utazo meret legyen.

ma 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én egy közepes gurulós bőrönddel mentem és egy kis vászon táskával+ kis hátizsákkal a szülőszobára. Nem mondom, hogy kevés volt a cuccom, de egymagam tudtam mozgatni. Covid alatt sajnos nem nagyon lehetett cuccokat beküldeni. Ami sok helyet foglalt és végül nem is használtam, az a köntös. Egyébként senki sem szólt, hogy nagy a táskám, más is kb. ennyi motyóval jött. Amik nekem bejöttek, azok az arctörlő méretű törülközők az altájra.
ma 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Kórház-és helyzet függő.

Én egy közepes méretű bőrönddel mentem+1 hátizsák szülőszobára+saját hétköznapi táskám (már nem volt időm átpakolni, meg hely se lett volna)+hordozó.

Úgy készültem, hogy senki nem tud behozni semmit. A hordozó meg azért kellett, mert előre nem tudtam, ki visz haza, csak azt hogy kocsival.

Senki nem szólt be semmit, a hordozóról amúgy előre érdeklődtem. Tudták, hogy nincs apuka, de szerintem amúgy se szóltak volna, nem foglalkoztak vele. 2 személyes alapítványi szobában voltam amúgy, a cuccaink bárhol lehettek, ha meg tudtunk egyezni a szobatárssal.

Az a baj, hogy nekünk például egy csomag pelenka alátétet is kértek, plusz ott van a gyereknek pelenka, magadnak pelenka/betét, wc papír stb. Ez mind olyan, ami könnyű, de nagy a térfogata, nem fér el egy kézi táskában és kész. Nem a gyerek ruhája foglalna nagy helyet Ha a kórháznak nem tetszik, jussunk el odáig, hogy nem neked kell mindent vinni az ágyon és az orvoson kívül...

ma 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
1 nagy bőröndel és egy sporttáskával mentem... És nem volt semmi sem felesleges a táskámban,sőt sokszor küldtem is haza, és hoztak be helyette.. Pl törcsit, pizsamát, köntöst... Bőröndöm 60% a betétek és eldobható alátétek tették ki... És még kevés is volt 😬 szóval nemtudom kicsi bőröndbe, hogy fér el valaki 🫣
ma 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Mondjuk átgondolva a szülőszobára a sporttáska tényleg felesleges, ahhoz csak azért ragaszkodtam volna, mert azt direkt a kórházi napokra vettem. 😅 De mindegy akkor azt elengedem és akkor a szülőszobára tényleg csak egy kis táskával megyek, viszont az osztályra, mint írtam nekem az kevés. A bőrönd egy kicsi kb 20x45 cm-es, tényleg nem nagy darab. Vagy nem tudom ki mekkorára gondolt. De már csak azért se vetném még el az ötletet, mert sokkal praktikusabb egy gurulós valami, mint egy nagy táska.


Leírom miket gondoltam vinni, akinek esetleg van ideje, kedve átnézhetné, van-e esetleg, ami szerinte felesleges, vagy esetleg kihagytam-e valamit.


Tusfürdő, folyékonyszappan, kézfertőtlenítő, testápoló, fogkefe, fogkrém, nagy méretű betét, bugyi pelenka, wc papír, nedves törlőkendő, zsebkendő, dezodor, fésű, hajgumi, törölköző nagy/kicsi, hálóing, köntös, bimbó védőkrém, textil pelenka, intim zuhany, aloe vera spray, papucs, kés, villa, kanál, tányér, pohár, szívószál, kulacs, bugyi, zokni, melltartó, melltartó betét, mellszívó, telefontöltő.


Itt az lista, amit a kórház oldalárók töltöttem le:

[link]


Köszi amúgy a tanácsokat 4-es, ja mondjuk a bugyi pelenkát az egész 10-es csomagot próbáltam bele a táskába, mert nem akartam még megbontani, de abból tényleg hülyeség lenne ennyit vinni, wc papírból csak egyet gondoltam, papucsokból még nem tudtam melyiket vigyem, de végülis fürdéshez tényleg elég a strand papucs, úgyhogy az oké, sporttörölközőt viszont most csak ezért nem gondoltam venni, olyan nagyon sokkal kevesebb helyet az se foglalna, hogy most csak ezért megérje nekem szerintem.

ma 12:22
 9/13 anonim ***** válasza:
56%
Én szülőszobára se fértem volna el kistáskával... Kellett 2 törcsi... EL dobható alátétek,betétek váltó pizsi... Papucs... És még sorolhatnám... És ez sem volt elég... Mert vagy 8x küldtek zuhanyozni.
ma 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk mindent kértek, gyereknek is. Elsővel még kevés is volt, másodjára tudtam mi felesleges (pl köntös) de azzal semmit nem tudok kezdeni, hogy egy csomag pelenka és egy csomag felnőttpelenka sok helyet foglal. Eleve 50-től 62-ig volt nálam egy halom babaruha, mert mindkét alkalommal úgy volt, hogy senki nem tud bejönni majd, magamnak több hálóing, mert a kórházban olyan szinten fűtenek, hogy csatakos büdös izzadt voltam 1 órával zuhany után. Nem olvasnivalót vittem meg lábmasszírozót, de ha tényleg mindent vinni kell, az sok helyet foglal. Pl nekem poharat, tányért, evőeszközt is kértek, mert az se volt, ez se sok valami, de sok ilyen apróságból kijött egy xxl-es bőrönd és egy fullra tömött sporttáska. És semmi felesleges cuccom nem volt benne. Ha harmadjára kéne szülnöm, akkor annyit intéznék el inkább, hogy valaki fixen tudjon látogatni, és hozza mindig a friss holmikat, úgy nem kell annyit pakolni.
ma 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!