Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mekkora táskával/csomaggal...

Mekkora táskával/csomaggal mennek általában szülni a nők?

Figyelt kérdés
Állami kórházról van amúgy szó, természetes szülésnél 4. nap, császárnál az 5. nap engednek haza. Babaruhákat nem kell vinni, azt adnak ott (csak a hazajövetelhez kell, de azt nem viszem be előre). Nem akarok túlzásba esni, nem veszek össze vissza minden hülyeséget, de így is ahogy nézegetem, pakolgatok egy kis méretű (kézi poggyász) böröndbe férnék el rendesen. És akkor még vinnék egy kisebb sportáskát a szülőszobára. Ez nem túl sok? Mások is ennyi cuccal mennek? Nem fognak hülyének nézni?

ma 11:22
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én egy kézipoggyász méretű bőröndöt vittem a gyerekágyas osztályra és egy kézi táska (wizz air ingyen méret) méretűt a szülőszobára.


A szülőszobára rengeteg kaját meg innivalót vittem teljesen feleslegesen. 1 szem szőlőcukrot ettem talán és összesen nem ittam fél liter vizet a 9 óra alatt amíg ott voltam.

Írtak ilyet, hogy külön törölköző a vajúdáshoz meg a gyerekágyra. Felesleges volt, a vajúdásos törölköző pont jó volt másnap is, semmi olyat nem töröltem bele, ami miatt le kellett volna cserélni és marha sok helyet foglalt. Ráadásul délelőtt szültem, apa jött is vissza délutáni látogatás tudott volna hozni, ha mégis kellett volna.

Tök felesleges volt egy egész csomag baba pelenka is. A nők nagyrészének ilyenkor még nincs elég teje, a baba alig pisil, nem fog napi 7db pelenkát felhasználni. Fele is elég lett volna. Ha mégis több fogy apa tud bevinni még.


Nem az baj, hogy megszólnak vagy sem, hanem az hogyha valaki sok kacatot visz sose találja azt amire épp szüksége van a rengeteg felesleges cucc között.

ma 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Amit írtál abból tusfürdő és folyékony szappan nem kell külön. Lehet kapni ilyen kis kB 1 decis utazós flakont nyomóval (pl Pepcoban), abba beleteszed a tusfürdő és az jó kezet mosni is. Nem kell kulacs ÉS pohár szívószállal. Elég az egyik. Testápoló tök felesleges oda. Nedves törlőkendőt én is vittem, egyszer sem használtam. Intim zuhany, aloe spray is felesleges még. Ott úgyis rendesen fogsz inkább zuhanyozni és túl friss lesz még a dolog. Mellszívó sem kell még, a babának kell szívnia minél többet. (Meg mit csinálnál ott a leszívott tejjel...)
ma 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Érdekes, a köntös nekem is felesleges volt. Még jó, hogy nem vettem külön erre, mert túl drágának találtam. Az otthoni vacak is csak a helyet foglalta végül.

Én a listádról nem vittem külön krémszappant, jó a tusfürdő is. Nedves törlőkendő véletlenül volt a táskámban, de fölösleges, végszükség esetén ott a gyerek popsitörlője😁 Testápolót én nem használok, nem vittem. Vittem viszont sampont és még 1 adagos balzsamot is naivan... Császár lett, esélytelen úgy hajat mosni, hogy ne érje víz a friss sebet, hüvelyi szülésnél lehet, jó lett volna.

Itt olvastam egyszer, hogy valaki papírtörlőt vitt alsó tájék törléséhez. Az ötletet loptam, viszont újabb nagy térfogatú cucc...

Amire nem számítottam: Indításra mentem, vittem napi 1 tekercs wc papírt, csak elég lesz alapon. Az nem volt benne a pakliban, hogy még előtte elönt a magzatvíz és csak folyik és folyik. Úgyhogy még szülés előtt el is fogyott majdnem az összes 😂 Mindenkivel azt hozattam be.

A másik a bugyi pelenka, amit szülés utánra vittem. Szerencsére elég paragép voltam és óriási vérzésekre számítottam, így vittem bőven betétet is, mert a pelenkából szintén elment fél csomag még szülés előtt, ugyanabból az okból, mint a wc papír. (A szülőszobára viszont keveset vittem az osztályról, így a szülésznő kiröhögött, amikor műtét után mutattam a kis betétem, hogy itt már csak ez maradt😂)

#6

ma 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!