Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Érezte már valaki úgy hogy...

Érezte már valaki úgy hogy annyira traumatikus volt a szülés vagy az utána következő időszak hogy úgy döntött nem vállal több gyereket?

Figyelt kérdés
Én még nagyon az elején járok mert csak két hónapos az első babám szóval változhat ez az érzés de annyi komplikáció volt a terhesség ,a szülés alatt és utána a babával se volt zökkenőmentes a hazajövetel +refluxos is a baba meg hasfájós. Valahogy nem tudom feldolgozni ezt a sok dolgot ami hirtelen ért és úgy érzem nem tudnék több gyereket vállalni.

júl. 1. 19:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

A kórházi bentlétet végig szenvedtem

Nem aludtam 3 nap alatt max 10 órát összesen..

Aztis ülve.

Császár után minden lépés egy kín volt.

A fiam éhes volt kevés volt a tej sírva vittem a csecsemősöknek akik vissza küldték hogy szoptassam(nem indult be még itt a tejem) ordított a baba.. a szoba társak úgy néztek rám mint a véres ingre...

Hát szóval....nagyon durva volt...soha soha többet.

júl. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

A terhességem is borzasztó volt 15.ik hétig hánytam... A szagoktól végig rosszul voltam... Fogytam 10 kg-ot. Kiderült a terhességi cukor, végig diéta, pedig olyan kívánós voltam, hogy a falat le tudtam volna kaparni... Volt hogy engedtem is a csábításnak, mert fizikai fájdalommal járt ha nem. 25-és a 30.hét közt mankókkal közlekedtem, mert olyan mértékben tágult a csípőm és a medencém, hogy nem bírtam lábra állni a fájdalomtól. A 36.ik héttől elkezdtem vizesedni.. Bucira dagadt a fejem a szám a bokáim, a hasam, a kezeim... A 46os papucsa a páromnak alig jött a lábamra. Az utolsó héten felszedtem 12 kg vizet még... (92 kg-mal mentem szülni 22 kg az utolsó hónapban jött fel... 70kg-mal mentem haza a kórházból) Utolsó 2 hétben magasvérnyomás... 40+3 Indítottak... 6 órán keresztül a hátamon kellett feküdnöm.. Nem engedtek felállni, csúnyán beszéltek velem. Nem törődtek vele, hogy 5 órája elment a magzatvizem amibe belekakilt a kicsi... Nem tudott leereszkedni.. Gyengültek az életjelek, sürgősségi császár lett végül. 2x a nyakán volt a köldökzsinór, nem vett levegőt.

Hála égnek minden rendben van vele.

Nehéz volt az első 3 hónap, hasfájós volt. Nekem is új volt még az anyuka szerep. Sokszor túlfáradt és nem tudtam elaltatni... Borzalom volt. Sokáig ha valaki kérdezte a szülést csak sírva tudtam elmesélni... Nagyon traumatizált sajnos,hogy a kitolási szakaszig jutottunk és mégsem sikerült... De az a fontos, hogy egészséges a kislányom 🤗

Kb 5-6 hónapig hangoztattam, hogy nekem ugyan nem lesz több... Ha a férjem szeretne majd szül magának :) de ez mostanra már változott... Alig várom, hogy újra legyen egy kis élet a pocakomban. Most 10 hónapos a kislányom.. Egyedül azért nem vágunk még bele a kistesó projektbe mert szeretném a lehető legtöbb figyelmet szánni neki, hisz most lesz rám a legnagyobb szüksége. 🤗

júl. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Én így érzem és mivel lassan 40 leszek biztos nem is lesz több gyerek. Nálam az volt a lélektani határ. Császár volt méhszájon fekvő lepény miatt. Majdnem meghaltam a műtét alatt komplikáció volt. Rengeteg vért vesztettem kaptam is és a méhem épphogy megmentették. Majd mikor kitoltak akkor vallotta be a férjem, hogy reggel meghalt egy közeli családtagunk. Persze azt tudom, hogy nem törvényszerű, hogy így lenne, de egyszerűen nem akarom még egyszer átélni. Nagyon nehéz felépülésem is volt depressziós is voltam nemcsak a fizikai felépülés volt hosszadalmasabb.
júl. 2. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Látom, most ez a divat, hogy gyereket vállalni istencsapás, senki se vállalja. Nem baj, majd Kalányosék szülnek hatot helyettetek is.
júl. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!