Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Második gyerekkel könnyebb...

Második gyerekkel könnyebb volt a szülés és a postpartum időszak eleje?

Figyelt kérdés

Teljesen tankönyv szeru szulesem volt, egy darabig jól is bírtam a vajúdás a vége viszont szavakkal elmondhtatlanckin volt és traumatikusnak éltem meg, úgy éreztem megkínoztak, teljesen összetört a testem, lelkem minden terén és talán ezért, de nagyon rosszul eltem meg a szülés utáni időszak elejét. Mondanám, hogy szülés utáni depressziom volt, de hat hét után magától elmúlt, jártam egy kismamas segítő csoportba meg utána, de akkor igazabol már jól voltam, szóval talán ez természetes is lehet a hormonok miatt. A férjem nagyszeru, próbált támogatni, de láttam, hogy nagyon aggodik.

Azóta nagyon jól alakult minden, már két éves a kislanyunk, én is visszatértem onmagamhoz, szeretem a családunkat, a gyerekemet, az anya szerepet és most várjuk a második babankat.

Nagyon szeretnek tudatosan készülni a szulesre és az utána következő idoszakra, hogy ezúttal ne essék szét ennyire (tényleg nagyon rossz állapotban voltam).

Szívesen olvasnék tapasztalatokat azzal kapcsolatban, ki hogy élte meg az első és a második szulest és gyermekágyi idoszakot.


2021. jún. 9. 15:28
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
Nem. Életem mélypontja volt a 2. postpartum és az első év. Soha többet!
2021. jún. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem lett volna szívbeteg a 2. babánk, akkor sokkal könnyebb lett volna. Igazából így is, csak a lelki része nem. A harmadik és a negyedik viszont már kb fel se tűnt, csak szoptatni kellett őket. 😅
2021. jún. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%

A szüléssel kapcsolatban azt tudom elmondani, hogy a második gyorsabb volt és sokkal inkább tudatában voltam a történteknek. Egyáltalán nem éreztem magam a dolog elszenvedőjének, mint az ismeretlen miatt az elsőnél egy-egy pillanatban. Aktív résztvevő voltam, ez nagyon tetszett. Pl hiába készítette elő a szülésznő a labdát a vajúdáskor, éreztem, hogy mire lemásznék az ágyról, már mászhatnék is vissza. Ezt meg is mertem mondani és igazam is lett, pár perc múlva nyomnom kellett. Ez egyfajta önbizalmat adott.

A negyedik trimesztert is talán amiatt, hogy már tudtam mennyi minden belefér a normálisba, jobban éltem meg. Az elsőnél nagyon fájt a szoptatás, nagyon sokat sírtam, nagyon ki voltam merülve és nagyon alkalmatlannak éreztem magam a feladatra. Pedig nekem is segítőkész, támogató férjem van. A második gyerekünk sokkal nehezebb eset volt, mint a nagytesó, de egyszerűen nem volt lehetőségem annyira rágörcsölni dolgokra, mint első alkalommal, hiszen a nagyot is el kellett látnom. A szoptatás sem fájt fele annyira sem. Nem szenvedtettem magam olyan gondolatokkal, mint az elsőnél:

Miért kér megint enni, ha csak most fejeztük be? Ki kéne bírnia legalább 2 órát. VS Megint éhes? Hát akkor megint megetetem 🤷‍♀️

Miért nem tud elaludni? Már 3 órája ébren van. Tuti rosszat tesz ez az idegrendszerének VS Na induljunk akkor sétálni, a kicsi meg megy a hurciba.

Az én gyerekeim miért nem alszanak babakocsiban?! VS ...mert az én gyeremeim hurcisok, aztán babakocsiban nézelődősök és kész.

Szerintem ezen a legtöbb szülő átesik. Kivéve azok a profik, akik elsőre is bátrabbak, jobban hallgatnak az ösztöneikre 👍

2021. jún. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Első gyerek szülése (illetve inkább a vajúdás) kissé hosszadalmas és nehéz volt, akkor, ott azt mondtam: nem akarok több gyereket. De végülis összességében pozitív élményként maradt meg bennem, pedig komplikáció is adódott, amit szerencsére sikerült megoldani (majdnem műtöttek). Viszont amikor pár hetes volt a lányom, előjött vmi depresszió féle, de inkább az volt a gond, hogy nagyon fáradt, kimerült voltam. Nem akart menni a szoptatás, rengetegszer felébredt a lányom éjjel stb. De 1-2 hónapon belül rendeződött a dolog. Második gyermekem szülése álom volt az elsőhöz képest, másfél óra alatt meglett a fiam és nem is viselt meg a szülés, pedig majdnem 4 kilós gyereket hoztam világra. Vagy azért, mert volt aranyóra (ami állítólag gyorsabban helyre állítja a testet szülés után), vagy mert nem voltam éhen-szomjan 5-6 órát vajúdáskor, vagy csupán mert második szülés volt. Depresszió tünetek sem voltak, már tudtam mire felkészülni, mire számítsak és volt tapasztalatom. Inkább az volt nehéz, hogy itt volt a nyakamon egy kétéves és egy újszülött. :)
2021. jún. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!