Ez igaz lehet, amit a töri tanárom mesélt?
Még régebben mesélte, hogy amikor aratás volt, szedték a búzát, akkor a férfiak vágtak, a nők és a gyerekek pedig kis kötegekben összeszedték és összekötötték. Voltak ott terhes nők is. Az üknagyanyjánál beindult a szülés, ő és még pár nő félrevonult pár méterre szülni. Miután megszületett a gyerek, az anyuka megetette és megszoptatta, utána a hátára kötötte az újszülöttet és mentek vissza aratni, és az üknagyanyja is ment szedni szülés után rögtön a búzát.
Ilyen lehet vagy csak kitalálta? Gondolom nem egy 20 perces szülésről volt szó. És mi van azzal a dologgal, hogy gyermekágyas időszak? Ha jól tudom, szt az időszakot hívják úgy, amikor az anyuka szülés után 6 hétig csak babázik. De ilyen lehet hogy egy nő szülés után csak felpattan, a hátára köti a gyereket és megy dolgozni?
Ez jó eséllyel egy családi legenda lehetett. A valódi sztori azt tippelem úgy hangozhatott hogy üknagyi nagyon gyorsan, napok/hetek alatt visszament dolgozni mert pont aratási időszak volt és muszáj volt neki. Csak elferdült az évek alattmint a suttogó posta nevezetű gyerekjátékban. Valahogy így:
Mari olyan gyorsan visszament gabonát szedni, alig két hét telt el szülés után és ment is dolgozni gyerekkel a hátán.
Mari pihenés nélkül visszament dolgozni a mezőn, semmi időt nem hagyott szülés után.
Mari szülés után azonnal visszament a mezőre, hátára kötötte a gyereket és úgy szedte a gabonát.
Mari szinte haza se ment a mezőről szülni, olyan gyorsan visszament dolgozni.
Mari félrevonult a mezőn szülni, hátára kötötte a gyereket és ment is gabonát szedni.
Sok ilyen családi sztori van, az idősek sokszor szeretnek túlozni vagy nem emlékeznek olyan jól, a fiatalok meg nem tudják mi az igaz és mi a hozzáköltött.
Van egy történetem, ami kapcsolódik ehhez.
Amikor a Brit Gyarmatbirodalom felbomlott, a felbomlása vallási üldözéseket hozott magával. Ekkor alakul meg a mai India és Pakisztán. India hindu többségű, Pakisztán muszlim többségű. A Birodalom idején az emberek egymás mellett éltek, de véget ért az egymás mellett élés, a vallási konfliktusok szörnyűek voltak. Ráadásul az emberek féltek hogy muszlimként hindu többségű országban maradnak és csak rosszabb lesz. Az együttélés lehetetlenné vált. Indiából 10 millió ember indult el a pakisztáni határ felé, nagyrészt gyalog.
Aki nem bírt menni, azt otthagyták.
Na és itt jön a kérdés, hogy hogy szültek az út alatt a nők?
A menekülőknek szerencsére egy kis segítségük volt: autókat küldtek ki. Autóra elsősorban a szülő nőknek volt szüksége, szülés közben ugye, nehéz járni. De nagyon kevés volt az autó, sok az ember. Úgy oldották még, hogy csak közvetlenül szülésre vették fel a nőt. Aztán ahogy megszületett a baba, már le is kellett szállnia gyalogolni. A maradék x ezer km-t.
Szóval valószínűleg lehetséges szülés után is még megterhelni a nőt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!