Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Érezte már valaki úgy hogy...

Érezte már valaki úgy hogy annyira traumatikus volt a szülés vagy az utána következő időszak hogy úgy döntött nem vállal több gyereket?

Figyelt kérdés
Én még nagyon az elején járok mert csak két hónapos az első babám szóval változhat ez az érzés de annyi komplikáció volt a terhesség ,a szülés alatt és utána a babával se volt zökkenőmentes a hazajövetel +refluxos is a baba meg hasfájós. Valahogy nem tudom feldolgozni ezt a sok dolgot ami hirtelen ért és úgy érzem nem tudnék több gyereket vállalni.

júl. 1. 19:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Én. Császár volt, nem is szülhetek sajnos természetes úton, így nem lesz még egy gyerek az fix, max ha örökbe fogadunk.
júl. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Sokminden volt. Nehéz terhesség + szülés, aztán hasfájós, refluxos, tejfehérje allergiás, meg amúgy is többemberes, alig aludt nappal pici babaként is. 3 éves koráig azt mondtam biztosan nem lesz több baba, de ezután sem akartam rögtön.

6 év korkülönbséggel született második baba.

júl. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Az elején még mindenki azt mondja soha többet. Aztán szép lassan változik, van akinél 4 hónap után, van akinél csak 5 év után jön el az a pont amire elhalványodik annyira az emlék hogy még egyszer belevágjon.


Akinek nem lesz második azt szerintem nem csak a szülés tántorítja el, vagy az utána következő 1-2 hónap, hanem sok más ok együttese.

júl. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Kórházban fekvés hetekig, utána császár, utána megint kórházban fekvés, de már baba nélkül és az intenzíven... Marha selejtesnek éreztem magam és az egész életet igazságtalannak. Aztán csak erősebb lett a vágy a félelemnél, másodikkal már nem volt semmi "gikszer". És most várom a harmadikat.
júl. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen én a második után érzem úgy. Az elsőnél semmi baj nem volt, császároztak, mert faros volt.

A másodiknál sürgősségi császárom volt. Ott derűlt ki, hogy a belső hegem szétvált. Éreztem hasfájást elég gyakran, de azt mondták ez normális a hegem rendben van. Hát nem így lett. Nem lesz harmadik az biztos.

júl. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen. 2 hónapig konstans bőgtem, 6-8 hónapos koráig pedig brutál szorongtam. Aztán valahogy elcsitultak a hullámok és megszépült az egész.

Amikor a második gyerkőccel várandós lettem, megint elkapott a folytogató szorongás és pánikolni kezdtem. Az, amit azt hittem lezártam, megérkezni látszott újra, ígyhát szakemberhez fordultam. Már két beszélgetés (perinatális tanácsadó) helyretett annyira, hogy mostmár nem pánikolok, amint eszembe jut, hogy hamarosan szülök megint és elkezdtem elhinni, hogy menni fog ez. Mármint nem csak a szülés, hanem a két gyerekes lét is.

júl. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Jelen. Sürgősségi császárom volt, engem maga a műtéti szituáció nagyon traumatizalt. Bár még csak 8,5 hónapos a babám, sajnos nem vagyok biztos benne, hogy valaha erre kész leszek újra, hiába vágyok rá. :/
júl. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
59%

15 hós a fiam

Császároztak

Nem volt nagy komplikáció közben

De a gyermekágy nekem rémálom volt...

Rádaás képp egy nagyon durván mozgékony és nehezen kezelhető gyerekem van

Soha többet nem szülök.

Bele gondolni is hátborzongató hogy ezt újrakezdjem

júl. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Sok minden játszik közre, nem csak a szülés élménye. A terhességem végén minden kijött, ami lehet, három hónapig élni se volt erőm, sokszor azt éreztem, ennél még a halál is jobb. Az utolsó héten minden nap NST és uh, és az ottani orvosok olyan bunkók voltak velem, hogy azt az ellenségemnek se kívánom. Minden nap úgy mentem ki az ajtón, hogy holnap ne kelljen jönni, szülessen meg még aznap, semmi se érdekel. Végül császároztak, de ünnepek alatt, úgy telt a kórházi bentlétem, hogy akár egy bezárt boltban is lehettem volna, annyi segítséget kaptam. Amikor meg hazajöttünk, meghalt apósom, és onnantól kezdve megszűntünk a családnak, mert én otthon vagyok, lássam el a gyereket, magamat meg a háztartást, a férjem meg ment és lelkileg összetörve ápolgatta a testvérét meg az anyjukat. A baba tökéletes az első perctől kezdve, de minden más körülmény annyira megviselt, hogy biztos isten nem csinálom végig újra, még akkor sem, ha egy csomó részlet nem fog megismétlődni. Annyira megviselt az egész, hogy a gyerek kb egy éves koráig rettegtem attól, hogy újra terhes leszek, nem hogy nem volt kedvem szexelni, sokkal inkább rettegtem tőle.
júl. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó ugyan így voltam...féltem szexelni nehogy terhes legyek... ahh hogy miket kell át élni egy nőnek..

És az emberek többsége nem megért,hanem elítél ha mersz panaszkodni

júl. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!