Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után mennyi idő volt...

Szülés után mennyi idő volt míg "összeszedted" magad?

Figyelt kérdés

8 hónapos a kicsi, de mintha még mindig csak túlélő üzemmódban lennék.


Állandóan takarítok, de sosincs rend. Alig érkezek valamit megcsinálni.


Sokszor pizsamából pizsamába öltözök napokon keresztül.


A szomszéd hölgy 1 hete szült és olyan életerős. Csinosan felöltözve mentek sétálni a kicsivel. Olyan ügyesen le tud guggolni, felemel dolgokat (nagyobb táska). Tudom, hogy nem szép dolog irigykedni, de hogy tudják magukat ilyen gyorsan összeszedni?


Mit kellene másképp csinálnom?



jún. 6. 11:28
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Először is had öntsek beléd lelket én is ilyen voltam az első 6-8 hónap brutal volt. Örökké rosszul alvó gyerek 0 alvásidő amikor pihenhettem volna vagy magammal foglalkozhatnék. Apuka kb semmit sem segített. Olyan 9-10 honapos volt mikor nagyléptekbe elkezdtem magammal foglalkozni ujra na nem azért mert többet aludt vagy lett volna segítségem hanem mert igényem volt rá, hogy na ebből most elég, és egy kicsit most én leszek fontos es nem a háztartás. Egy és két éves kora közt teljesen összeszedtem magam, jól érzem magam igaz még most sem alszom de megszoktam:D nekem sokat segített, hogy elkezdett járni, hogy mehettünk játszóra és több mindent lehetett vele csinálni:)
jún. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
37%

Miért, neked mibe kerül felvenni egy csinos ruhát, megfésülködni és feltenni egy kis alapozót meg szemhéjtust?


Ez max. 5 perc.


Ez abszurd, hogy naopokig pizsamából átöltözni sem fér bele.

jún. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Legyél megértőbb magaddal. Én az első 10 hónapot a kanapén és az ágyban töltöttem a hasfájós, 0-24 szopizó, extrém testkontaktigényes első fiammal. Éjjel volt, hogy el sem engedte a mellemet. Ugy ereztem magam, mint valami barlangi allat. Ahhoz, hogy hordozóval ki tudjam vinni sétálni, előbb hajszárítóbúgatással el kellett altatni, különben nem tudtam kilépni az ajtón. Bárhova mentünk, folyton kint lógott a mellem a szopis kendő alatt, mindig szopizni akart. A hozzátáplálás is egy remálom volt, nem akarta abbahagyni. Szoval én tudom, milyen túlélő üzemben létezni. A lakást azota se tudtam összeszedni, voltak mindenféle terveim, elengedtem. Tükörbe sem szerettem nezni. Aztán valami csoda folytán terhes lettem, 15 honapos volt a nagy, és nem ízlett a tejem, 1 hónap alatt leszokott a szopizásról. Az alvása még kb 1 év volt, mire beallt, de sokkal-sokkal jobb lett. A masodik gyerekem pedig sokkal könnyebb baba volt. Szoval kitartás, van, akinek nehezebb baba jut, es nem is mindenki kezeli ugyanúgy a babakori stresszt, hormonokat. Nekem a babakor volt a legnehezebb. A dackorszak és társai ehhez képest semmiség szerintem.
jún. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
79%

"Sokszor pizsamából pizsamába öltözök napokon keresztül."


Rajtad múlik, mint veszel fel, nem a gyereken. Nehéz a gyerekkel a mindennapokban az tény, de ha pizsama helyett normális ruhát veszel fel, már jobban érzed majd magad. Időben semmivel sem kerül többe. Ne hagyd így el magad.

jún. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
61%
Nincs segítséged? Én olyan nehezen tudom elhinni, hogy vannak nők akiknek nincs idejük hónapokon keresztül hajat mosni, elmenni fodrászhoz, körmöshöz, stb. Van a gyereknek apja is azért
jún. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
85%

"...de hogy tudják magukat ilyen gyorsan összeszedni?"


Akarat es/vagy kényszer.

Valóban csak rajtad múlik, mit veszel fel. Egy nadrágot és egy felsőt felhuzni se tart tovább, mint egy pizsit. Ez csak és kizárólag az akaratodon múlik.

A fizikai rész már inkább kényszer: ha egyedül van az ember, kénytelen leguggolni, ha arra van szükség meg felemelni a nehéz dolgot is, hiszen senki nem csinálja meg helyette.

A takarítás sosem értettem. Hacsak nem lett elhanyagolva a lakás, a rendfenntartás nem órák kérdése

jún. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
84%

Nekem ment minden első naptól :D

Most egy átöltözés netto 2perc..

a csecsemő nemhiszem, hogy szétpakol, így lényegében 2 felnőtt után mi takarítani való van? vagy ki pakol szét?


Az meg, hogy fizikailag hogy vagy?! azért 8 hónap alatt bőven regenerálódtál a szülésből, ezt már nem igen lehet arra fogni szerintem :D

jún. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
81%
Kapj fel valami csinos rucit és menj ki sétálni a babával. Ha csinosnak érzed magad, akkor ez ad egy löketet, hogy máskor is így tegyél, mert jól érzed magad ebben a helyzetben.
jún. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem is csak egy kis akarat kell hozzá.

A másodiknál már nem is volt kérdés. A suliba kötelező volt járni így az egy kis plusz löketet adott a reggeleknek

Na meg azt sem akartam hogy a férjem egy több napja nem zuhanyzott, zsíros hajú hálóinges zombihoz jöjjön haza.

Alapozó, spirál, szemceruza nagyon max 5 perc, gyeskonty sem kötelező, van ezer más pár perces verzió.

A takarításnál pedig a rendfenntartás a lényeg és hogy minden nap csinálni valamit hogy ne halmozódjon fel. Sosem voltam a hétvégén mosós-takarítós anyuka.

Főzni meg lehet 2 napra vagy előre a fagyóba is

jún. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
90%

1. Gyerekkel 2 hét katasztrófa volt, a teljes erőmet kb 6 hét múlva kaptam vissza.

2. Gyerekkel meg már a szülőágyról úgy álltam fel, hogy semmi bajom nem volt, a kórházban nem bírtam feküdni, és hazaérve is mindent tudtam csinálni.

jún. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!