Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha nem volt, aki bevigyen,...

Ha nem volt, aki bevigyen, hogy jutottál be szülni? Vagy, hogy tervezed?

Figyelt kérdés

Egyedülálló vagyok, nincs kocsim és vezetni se tudok. A családban nincs autó. Az egyetlen barátnőm, akinek van kocsija és be is tudott volna vinni, kiesett. Szóval egyelőre opciókat keresek.

Az is ér, ha autóval vitt be valaki, de csak akkor, ha nem volt előre megbeszélve!Pl.bekopogtál a szomszédhoz és pont otthon volt és pont ráért, szívesen bevitt, akkor jelöld az autót. Ha mindig otthon van és előre megbeszéltétek, hogy ő fog bevinni, akkor kérlek, ne jelöld.



máj. 19. 12:41
A kérdező szavazást indított:
Mentővel
Taxival
Spontán, de végül ismerős vitt autóval
Gyalog/tömegközlekedéssel
Más, lent kifejtem
Nem érint, csak szeretek szavazni.
40 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
88%

Nem vagyok ilyen helyzetben, de ha a helyi facebook csoportba valaki kiirna, hogy be kene vinni a korhazba szulni, en meg az ejszaka kozepen is segitenek neki.

Mas eset, de a szomszed kutyajat vittem mar en allatorvoshoz hasonloan.


De amugy nyilvan ha nem marad mas, mentot hivsz.


Nyilvan lehet naiv vagyok es valojaban az emberek nem annyira segitokeszek, de azert egy eppen vajudo novel szemben nagyobb az empatia szerintem.

máj. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
95%

Négy különböző esettel találkoztam ismerősi körben:


Az egyiket apárja vitte kocsival

A másik busszal jött be a városba vidélkről

A harmadik leszervezte a betegszállítóval

A negyedik éjjel ébredt rá, hogy megindult, ő mentőt hívott.

máj. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
94%
Egy kolléganőmnél annyira gyorsan jött, hogy mentőt sem tudott hívni, otthon született a gyereke.
máj. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
92%

Nálam is hasonló volt a helyzet, mint nálad (egyedül, kocsi nélkül), én úgy terveztem, hogy taxi vagy mentő lesz a megoldás.

Végül a 36. héten vérzés miatt hívtam a magándokimat, oda elkísért anyukám tömegközlekedéssel, majd onnan idő előtti burokrepedés gyanújával tovább is küldtek a kórházba, ami be is igazolódott, szóval így hivatalosan villamossal mentem szülni 🙂

máj. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
93%
Én otthonszülést terveztem, de nem haladt a folyamat. Mivel nem voltunk veszèlyben, taxival mentünk kórhàzba.
máj. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
62%

Elsőnél én vezettem be kocsival.

Masodiknál itthon voltam, férjemet hazahivtam a munkából, ő vitt be.


Nalad apuka?!

máj. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
89%

Taxit hívnék, vagy ha sürgősnek érezném, mentőt. 40 perc tőlünk a kórház, szóval biztos egy vagyon a taxi, dehát istenem, nem megy mindennap szülni az ember...

Egyébként csatlakozom az elsőhöz, ilyen esetben én is segítenék ismeretlenül is, ha a szomszéd kopog át, neki pláne. Nálunk egyébként ő is benne volt a pakliban, de vele megbeszéltük előre, hogyha úgy alakulna, akkor Z tervként szívesen bevisz ő is.

máj. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Én nem vagyok fent Facebookon, csak ezért most nem is leszek, szóval az nem opció.

Én is a taxit vagy a mentőt tartom a legvalószínűbbnek.

Tudom, hülye kérdés, de a taxi megvárja, amíg lecűgölöm a csomagokat. Gondolom, egyszerre nem tudom levinni. Egyébként ez a cipelés belefér 5 perces fájásoknál? Nem szültem még, azért nem tudom.

Amúgy ugyanilyen fontos a hazaút. Gondolom, babahordozót nem engednek bevinni előre, mert nem fér el, de mi van akkor, ha haza is egyedül megyek, tehát senki nem tudja behozni? A taxi nem tudom, mehet -e hordozóval, de gondolom mentős szállítás ilyenkor nem kérhető. Akinek van kedve, azt is leírhatja, ez, hogy volt.

Írtam, hogy nincs apuka, mivel egyedülálló vagyok. Szóval az nem segítség, hogy szóltam a férjemnek 😂 Nyilván ez magamtól is eszembe jutott, hogy neki szólnék, ha lenne.

máj. 19. 14:56
 9/21 anonim ***** válasza:
6%
Én 2x is visszaolvastam, de sehol nem írtad, hogy nincs apuka.
máj. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
95%
Úgy kezdi a kérdés leírását, hogy "egyedülálló vagyok".
máj. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!