Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülhetek úgy, ahogy szeretnék...

Szülhetek úgy, ahogy szeretnék? Milyen következményekkel járhat, ha mindenről én döntök, és nem fogadom el, amit az orvos szükségesnek lát?

Figyelt kérdés
Szeretnék háborítatlan szülést. Arra gondoltam, hogy itthon vajúdok, és valahogy a végefelé, a 2 percesekkel megyek be szülni. Nem szeretnék semmilyen beavatkozást elfogadni. Csak azért megyek be, hogy szülés után megnézzék a babát, hogy rendben van-e. Úgy szeretném, hogy bemegyek, és békén hagynak teljesen. Kötelezhetnek bármire? Esetleg ha nem fogadok el valamilyen életmentő beavatkozást, pl. császármetszést (arra képtelen lennék), és miattam baja lesz a babának, akkor mit tesznek?
2022. júl. 3. 21:55
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
25%
Maxium úgy, ha bemész és aláírod hogy saját felelőssége utasítasz el minden beavatkozást, így akkor se perelhetőek ha akár te akár a gyerek meghal.
2022. júl. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
47%
Kérdező, a gyerek érkezésével elképesztően kitolódnak az ember határai. Nagyon sokszor fogod magad azon kapni, hogy a gyerekért gondolkodás nélkül megteszel olyan dolgokat, amiket korábban teljes képtelenségnek tartottál.
2022. júl. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
91%
Lehet nyugodtan vajúdgatni, mindent amit akarsz, amíg a baba jól van. Ha veszélybe kerül az élete, visznek császárra, és ez nem kívánságműsor. Nem leszel döntésképes az adott helyzetben.
2022. júl. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
69%

Hát b@zdmeg ez nagyon kemény. :D

És az ilyen szaporodik, nekem ez a része fáj…

“Nem fogadom el amit az orvos szükségesnek lát…”

Szerintem akkor ne a kórházba menj, hanem a Zöldséges Mari nénihez. Sőt. Tudok jobbat! Menj el egy tanyára… hát amikor ellik a marha abból is kihúzzák, azt lesz ami lesz….

Hova a tökömbe gondolnak az emberek?

“Ha miattam baja lesz a babának, mit tesznek?”

Őszintén szerinted mit? Képes lennél erre, akkor minek vállalsz gyereket? Vagy te is olyan leszel mint az “ amerikai tuskók”, (sztereotípia, elnézést) akik a tűző napon a kocsiba hagyják a gyereket, mert ő megérdemel egy fincsi jeges kávét?


Szerintem inkább ne is szülj. Az a legháborítatlanabb! 😇


Viccet félre téve, nyilván persze senki nem úgy szeretne szülni, hogy egy 100kilós pasi belekönyököljön az ember hasába, és ordítsanak veled, miközben szenvedsz, hogy amúgy ezt csendben is lehetne stb… de azért ne essünk át a ló túloldalára…

2022. júl. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
79%

Annyira aranyos vagy, hogy itt keménykedsz meg azt hiszed, majd te fogsz ott vezényelni, kioktatni az orvosokat és mindenről te dönthetsz :)

Persze, majd hagyják meghalni a gyereket, mert Nagyságod úgy döntött, hogy őt márpedig nem fogják császározni.

2022. júl. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
74%
Ne menj be a kórházba, szüld meg otthon, probléma megoldva :-D Ha már ennyi eszed van.
2022. júl. 8. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
60%
Na sztem ez pont az a nő aki fosik mindentől és ezért nem is vetette el és otthon akart eddig szülni.
2022. júl. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
49%
Pont ha fosok, akkor megyek olyan helyre, ahol szakszerű ellátást kapok, nem otthon bábával bohóckodva, mint az ősemberek
2022. júl. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
75%
De ez a nő a kórháztól fosik, es pont nem érdekli a gyerek. A kötelező vérvételeket se akarta megcsinaltatni, merthogy ő fél a tűtől...
2022. júl. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
2022. júl. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!