Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülhetek úgy, ahogy szeretnék...

Szülhetek úgy, ahogy szeretnék? Milyen következményekkel járhat, ha mindenről én döntök, és nem fogadom el, amit az orvos szükségesnek lát?

Figyelt kérdés
Szeretnék háborítatlan szülést. Arra gondoltam, hogy itthon vajúdok, és valahogy a végefelé, a 2 percesekkel megyek be szülni. Nem szeretnék semmilyen beavatkozást elfogadni. Csak azért megyek be, hogy szülés után megnézzék a babát, hogy rendben van-e. Úgy szeretném, hogy bemegyek, és békén hagynak teljesen. Kötelezhetnek bármire? Esetleg ha nem fogadok el valamilyen életmentő beavatkozást, pl. császármetszést (arra képtelen lennék), és miattam baja lesz a babának, akkor mit tesznek?
2022. júl. 3. 21:55
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
83%
Hát a következmények kb azok lehetnek hogy vagy a gyerek, vagy te vagy mindketten maradandó károsodást szenvedtek, vagy teszem azt meghaltok, semmi extra.
2022. júl. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
92%

"Nincs szükség a beteg beleegyezésére akkor, ha az adott beavatkozás

vagy intézkedés elmaradása mások egészségét vagy testi épségét

súlyosan veszélyezteti, továbbá, ha a beteg közvetlen életveszélyben van"


Nem tagadhatod meg az életmentő beavatkozást.

2022. júl. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
7%

Sajnos magyar kóházakban sokszor a káros beavatkozásokat is fizikai erőszakkal alkalmazzák, nemhogy az életmentőket. Ne szülj Magyarországon.

Ha bábával szülsz otthon, az arra biztosíték, hogy ő csak akkor végez beavatkozást, ha beleegyezel és tényleg szükséges.

De ha bármi miatt kórházba kerültök, ott nincs biztosìtva a biztonsàgotok.

2022. júl. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
97%

12-esnél a pont. Ha a gyereked haldoklik, fulladozik, egyértelműen szüksége van pl. gátmetszésre és vákuumra, fogóra, mert elakadt vagy épp császárra, senkit nem fog érdekelni a vernyákolásod. Abortuszt sem véletlen nem végeznek bizonyos idő után, a magzatnak, gyereknek is vannak jogai.

A kötelező oltást is kötelező beadatnod, ha akarod, ha nem, nem veszélyeztetheted az életét.

2022. júl. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
91%

"De ha bármi miatt kórházba kerültök, ott nincs biztosìtva a biztonsàgotok."


Sok hülyeséget olvasni itt, de ez azért erősen viszi a pálmát 😆

2022. júl. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
85%

Amúgy akkor ugye ez rád is vonatkozik, kérdező?

Ha a a valagadig szétrepedsz, ugye nem fogod engedni, hogy kezeljék, összevarrjanak? Elvégre ez nem természetes, az az, ha hónapokig nem tudsz iszonyatos fájdalmak nélkül kakálni és fiatalon inkontinenciás vagy (szexről nem is beszélve). Vagy akár egész hàtralévő életedben. Vagy éppen elvérzel a pcsába a szülőágyon. A méhlepényt se szedjék ki belőled, ha nem jött ki, hát így jártál, vagy kijön és túléled vagy nem és belepusztulsz.

2022. júl. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
83%

13: "Ha bábával szülsz otthon, az arra biztosíték, hogy ő csak akkor végez beavatkozást, ha beleegyezel és tényleg szükséges."


Mondjuk, mint Geréb Ágnes, aki addig tekergette az elakadó babát, amíg kitekerte a nyakát.

2022. júl. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
98%
Kerdezo, mint egeszsegugyben dolgozo irom, hogy az orvos veszhelyzetben jogilag atveheti toled a dontest.
2022. júl. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
76%

Huuuh 16, hirtelen előjöttek az emlékek a 11hónappal ezelőtti szülésemről.

Én úgymont háborítatlanul szültem csak egy kis oxit kaptam, de mire bejött a doktornő már nyomjon kellett hiába siettek a gátmetszéssel a fiam hirtelen kirúgta a buksiját a következő nyomásra mindenét, pont ott állt a szülésznőm ő meg is ilyet mert hallottak egy reccsenést amikor kibukkant a feje. Miután a hasamra tették mondta a doki hogy anyuka a végbélnyilásik repedt! Varráskor alaposan megnézte belül is repedt e, szerencsére nem de így is hetekig szenvedtem a wcn.

Na meg a mélepény sem akart távozni, szétnyomkodta a hasam mire kijött, szerencsére egyben.

Ennek ellenére életem egyik legszebb napja.


Kérdező mit akarsz visszautasítani? Oxit? Gátmetszést? Ezeket még csak csak elutasítjatod. Vagy mire gondolsz? Inkább lennék császáros mint a gyerekem sérült vagy halott.

Nem rajongok az orvosokért, műtétért de ami kell a gyerek egészségéért azt bevállalom legyen az bármi. A saját életem sem akarnám otthagyni csak mert háborítatlan szülés legyen. Akkor minek mész be, szülj meg otthon aztán hívd a mentőt, egészségedre.

Van otthon szült ismerősöm, pont belefért a szabályoknak hogy otthon szülhessen. Az első gyerek 17napot húzott rá és ne se járt napi nstre, még a bába se ért ki hozzá. A másodiknál kb 1 hetet húzott rá és repedt most nyög mert most sem ért ide a bába se nem varrták össze mert egyik gyerekkel se ment be a kórházba.

2022. júl. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
88%
Egyébként az ilyeneknek, ha van valami baja, sámánhoz vagy javasasszonyhoz járnak?
2022. júl. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!