Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan, aki 20 évesen,...

Van itt olyan, aki 20 évesen, vagy az alatt szült? Pár kérdés lent

Figyelt kérdés
Hogy éltek? mennyire tett keresztbe a karrierednek? tanultál e még utána? Mennyi idő után mentél el dolgozni? Tervezett volt, vagy becsúszott? Megbántad? előre is köszönöm a válaszokat:)
2010. szept. 20. 12:17
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek, és sok boldogságot nektek:)
2010. szept. 20. 14:45
 12/23 anonim ***** válasza:
83%

Szia!

20 éves vagyok,a Párom 22.Mi csak tervezzük a babát és reméljük a legjobbakat! :-))

Szóval: szakmám és érettségim is van,hivatásos sofrőr vagyok.Azért tartok itt,mert eddigi életemet végig dolgoztam;13,5 évesen mentem otthonról albérletbe.Onnantól saját lábon befejeztem a sulit,közben albérlet.18 évesen,hitelből vettem egy saját házat,amit felújítottam,eztán sikerült eladni.Így a hitelt is kifizettem,mert elég húzós volt havi szinten.Vettem egy másik házat a maradékból,és levizsgáztam teherautóra.Dolgozok jelenleg is,de teherautón szeretnék dolgozni a továbbiakban.Szóval saját erőből is lehet bármid,ha szeretnéd.Erre én vagyok az élő példa.

2010. szept. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
79%

Szia!

Én 20 évesen szültem. Páromnak volt egy lakása úgyhogy én költöztem ide hozzá. Én akkor már 2 éve dolgoztam és várnak is majd vissza. Kislányom 1 éves és most kezdtem el egy bölcsödei nevelői szakma tanulását. Úgy tervezem, hogy maradok a gyerek 3 éves koráig itthon, és majd utána megyek vissza dolgozni.

A baba becsúszott, de elmondhatatlanul nagy boldogság volt nekeünk. Egyáltalán nem bántam meg, és szeretek fiatal anyuka lenni.

Azt még hozzá kell tennem, hogy mindketten viszonylag jómódú családból származunk, de már teljesen önállóak voltunk akkor, különösebben nem adtak pénzt, csak kaptunk pár ajándékot tőlük.

Remélem tudtam segíteni

2010. szept. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.. igen, sokat segítettek :)
2010. szept. 21. 10:28
 15/23 anonim ***** válasza:
83%

Szia!


Írsz kicsit Magadról, miért kérdezed?



Én 19 vagyok, érettségiztem 4,8 átlaggal, bár akkor még nem voltam terhes - vagyis a szóbelin már útban volt, de nem tudtuk még :) -, már korábban próbálkoztunk, csak közbejött egy csúnya kismedencei gyulladás, így júniusban estem teherbe.

Egy pillanatig sem bántam meg, bár én világ életemben mindig ilyen fiatalon szerettem volna szülni, koraérettnek mondanak, és én is idősebbnek érzem magam legalább egy 5 évvel. (Beilleszkedési gondok miatt több pszichológushoz is jártam gimi alatt, és mind ezt állapította meg.)

Párom idősebb, így ő keres, jól megvagyunk, bár a szüleim nem fogadják el őt a korkülönbség miatt, de hát nem a szülők választanak már párt nekünk, szerencsére. :)

Majd idővel. Boldogok vagyunk, és ez a fontos.

4 hónapos a kis Pocaklakó, nagyon várjuk.

Kétlem, hogy bármiben akadályozna, én már régóta dolgozom, bár most terhesen nem, mivel kisebb gondok miatt a doki jobbnak látja így -, jövő nyáron már picit bele is tudok kezdeni újra (művészeti dolog).

Még valószínűleg tervezek továbbtanulni, van valami, ami érdekel, de eleve úgy terveztem, hogy később szeretném (mondjuk, ha belegondolok, pont ideális lesz, amíg ovis lesz a kicsi). Ezt babától függetlenül így akartam.

Nem vagyok, soha nem voltam bulizós, nemhogy éjjel-nappal, egyáltalán nem, így ilyen jellegű dolog biztosan nem fog hiányozni nekem.

Gyerekekkel is nagyon szupi programokat lehet csinálni, amik egyáltalán nem rosszabbak, kevesebbek, csak kicsit másak, és boldogabbak, mert az élet óriási ajándéka, a gyermeked van ott veled, veletek.

(Tapasztalat, keresztgyerekem sokat van velünk, és nagyon évezzük.)


Szerintem nem állítható, hogy mindenkinek ideális ennyi idősen szülni, nagyon egyéni dolog ez, hogy ki mikor jut el oda, hogy itt az idő, és megérett rá.



Na, nem fecsegek tovább, szerintem érted a lényeget,

minden jót, és írj :)

2010. szept. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
utolsónak.. először is köszi, hogy ennyit írtál, és gratulálok a babához:) Azért tettem fel a kérést, mert 20 éves vagyok, de nagyon vágyom egy babára. Babysittrkedem is másodállásban, nagyon szeretem a piciket, mindenki mondja, hogy jól áll a kezemben a gyerek, meg mennyire anyatípus vagyok, és én is érzem.. már nagyon tombolnak bennem az ösztönök, és egyre inkább betegesen vágyom egy babára... de valahol az agyam azt diktálja, hogy nem lehet, mert most kezdtem el dolgozni, nem lakunk együtt a párommal, most készülünk ki külföldre is, stb stb.... pedig a lelkem mélyén nagyon szeretnék... és nem tudom, hogy hogyan oldhatnám meg... már egyre inkább úgy érzem, hogy alíg bírok várni a picivel.. de ha most vállalom, akkor kint nem tudnék mellette dolgoni.. sehogyse jó:(
2010. szept. 21. 14:24
 17/23 anonim ***** válasza:
70%

Utcsó vagyok.

Köszi


Nem tudom, milyen munka, de ha pl. a párod fizujából fenn tudnátok tartani lakást, stb., akkor már jó...esetleg Te is dolgozhatsz, 7-8 hónapos terhességig nyugodtan. Bár csak erre alapozni nem szabad, mert pl. nálam is ugye nincs mese, nem enged a doki. Illetve a kicsi :)


Fontos, hogy a párod mit gondol ezekről, mert ha szeretnének, a baba óriási motiváció, biztos sikerül mindent biztosítanotok neki, ami fontos.


Az is kérdés, hogy mennyire akartok kimenni, esetleg később is lehetne...de amúgy meg a mai világban az sem hülyeség, hogy kint "összehozni" és megszülni a babát, sokkal jobbak a körülmények -bár nem tudom, melyik ország, attól függ, én a nyugatiakra gondolok-, mi is gondolkoztunk rajta, de végül a páromnak nem volt az a munkalehetőség, ami lett volna, így egyértelmű volt a dolog.


Minden csak elhatározáson múlik, ha igazán szeretnétek, biztosan minden összejön úgy, hogy jó legyen.


Persze ha olyan babavállalási tervek vannak, hogy legyen 5 milla tartalék a számlán...akkor várni kell.

De gondolom nem ez a típus vagytok. :)

2010. szept. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Hát sajnos de.. pont azért mennénk ki, mert ketten 4-5év alatt 20-25 millát össze tudnánk rakni.. és tessék, megvan a lakás meg a kocsi.. :) páromnak jó szakmája van, neki biztos kint az állás, és a babysitter referenciámmal nekem is:) csak baba mellett az nem menne.. vhol a lelekem mélyén tudom, hogy meg kell, hogy teremtsük, de már nagyon vágyom rá. Meg párom még nem szeretne most.. majd ha minden meg lesz... dehát mit tegyek.. nem bírok várni:)
2010. szept. 21. 18:19
 19/23 anonim ***** válasza:

szia

én most most 20 vagyok,14honapos a kisfiam szoval 19évesen szültem.becsuszott a baba.érettségim van az egyyetemet sajna otthagytam,fél évem volt meg ugyanis nekem a kicsi az elsö és még mindig szoptatom.igy nem hagyhatom még itt,de tervezem h jövö ösztöl ujra megyek levelezöre.a kisfiam a legnagyobb boldogságom,gyönyörü kisfiu.nagyon nehéz szülésem volt,31orát vajudtam.nagyon sokat,de nagyon megérte.anyukáméknál lakunk de párom aki 28éves külföldön dolgozik alig látom,én gyerköcöt nevelek ö dolgozik.igy jol elünk de van mire gyüjteni is.

2010. szept. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
73%

Szia, a kisregényíró vagyok :)


Nos, ebben az esetben sajna mindenképp várnotok kellene, főleg mivel a párod még nem akarja, és ugyanúgy az övé is lesz, mint a Tiéd, így mindkettőtök akarata kell hozzá.


Kitartás!!!

2010. szept. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!