Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért nem szeret sok nő...

Miért nem szeret sok nő császárral szülni?

Figyelt kérdés
Nem szültem még. Nő vagyok.

2022. jún. 18. 15:13
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
79%
Nekem jó volt a császár. Nekem nem lehetne hüvelyi, de ha választhatnék, akkor is inkább a császár. Van akinek nagyon fáj utána, de nekem nem fájt, ellenben ismerek pár nőt akit a hüvelyi szülés tett tönkre, szakadtak, repedtek.
2022. jún. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
84%
9, ez olyan, hogy "természetes" szülés után is járhat így vagy sokkal rosszabbul az ember. Hetekig nem bírtam hasizomból felkelni, tokától bokáig szakadtam vágás mellett, vérhígítót már a terhesség elejétől szúrtam az semmiség, na de: méhsüllyedésem, hüvelysérvem, inkontinenciam lett, a gyerek pedig oxigénhiányt szenvedett, több mint 10 éve fejlesztésekről szól az életünk. Inkább kaszabolták volna a hasam.
2022. jún. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
77%

Két császárom volt, egyik sem az én kényelmem miatt. Az elsőnél élni alig tudtam, mozdulni sem egyedül, hetekig az apja hozta-vitte a babát szoptatáshoz, én feküdtem,mert arra voltam képes. A második esetben 2 nap után lassan, de tudtam sétálni, óvatosan felemelni a babámat, begyakorolt mozdulatsorral felülni és lefeküdni.

Mindkettőnél irigyen néztem a szobatársakat, akik hopp felugrottak az ágyra, török ülésbe vágták magukat és mélyen előrehajolva kivették a babájukat a kiskocsiból. Közben panaszolták, hogy kicsit fáj a gátseb. Nagyon különböző állapotban voltunk. Ezek után nem tudom elképzelni, hogy épeszű nő inkább felvágatja magát, hogy kihagyja a nyomófájásokat.

2022. jún. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
76%
Mindenkinél más és más. Nekem nem volt vész az egyik császár sem. A harmadik után 5 nappal 3 kilómétert sétáltam a babakocsival és mivel otthon volt már két kicsi és egy újszülött, igazából nem volt időm agyalni rajta, hogy hogy vagyok 😃 Császár után három nappal mostam, főztem, stb. Mondjuk összenövésem lett akármennyi, de panaszt egyelőre nem okoznak.
2022. jún. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
95%
Mi ketten voltunk egy szobában, mindegyikünk császáros, első babák, mégis máshogy viseltük. Én jól, ő kevésbé. Nem tudom min múlik, talán annyi, hogy én egy 20-assal fiatalabb voltam nála. Amúgy az volt az ötödik lombikjuk, nem akart császárt, de a doki azt mondta, hogy ennyi küzdelem után inkább császárral szülessen mert az a biztonságosabb a babára nézve. Mondjuk ez egy elég morbid dolog, hogy a doki szerint egy szimplán megfogant baba élete nem ér annyit.
2022. jún. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
96%
Volt részem mindkettőben. Nem altattak. De nem is maga a műveltet rossz, hanem az utána lévő hetek. Meg hogy szétvágták a hasamat. Brutál rossz a regenerálódás és lassú. Ezzel szemben a hüvelyi szülés közben fáj, de utána hamar rendbejön az ember. De persze ez csak az én véleményem, mert mindenki máshogy éli meg.
2022. jún. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
63%
Én elsősorban azért nem szeretnék császárt, mert később kaphatom meg a babát, hiányozna a szervezetének a vajúdás, a baktériumflóra, amit összeszed menet közben, romlik a sikeres szoptatás esélye is stb. Az én felépülésem, ilyesmi, ezek csak átmeneti, rövid távú dolgok, ez nem olyan fontos szempont. De persze lehet olyan indok, eset, ami sokkal nagyobb probléma, mint a felsorolt előnyök. Egy méhszájon tapadó lepénynél nem kérdés a császár, és sok más ilyen eset is van.
2022. jún. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
81%
Én megkönnyebbültem, amikor mondták, hogy császár lesz egy egészségügyi gondom miatt. A szülés napján kiderült, hogy mégsem császároznak, vajúdtam 11 órát, utána kitalálták, hogy mégis kérhetem a császárt az adott egészségügyi problémám miatt. Én úgy vagyok vele, hogy nekem megváltás volt a császár, én a hüvelyi szülést nem tudom elképzelni. Ettől függetlenül mindenki szüljön úgy, ahogy szeretne, én nem szólnék bele, ki mit választ, nyilván megvan rá az oka hogy az adott módszer miért szimpatikusabb neki.
2022. jún. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
91%
18as vagyok. Én jól regenerálódtam egyébként, utána 2-3 nappal úgy éreztem, mintha nem is műtöttek volna. De tudom, ez alkat, szerencse kérdése. Most megint terhes vagyok, remélem, a második is ilyen lesz.
2022. jún. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
76%

1. Félek a felépülés kellemetlensegeitől, és hogy az akadályoz a baba szükségleteinek kielégítésében.

2. Állítólag jobb a babának (hüvelyi mikroflóra, hormonális hatások).

3.Kétszer szültem, most fogok harmadjára, és nagyon várom azt, amikor mentálisan egyre mélyebben megyek bele a vajúdásba, míg nem teljesen megszűnik a világ, és semmi de semmi nem létezik, csak hogy fáj, hogy tágul, hogy jön, és aztán ahogy kibújik. Olyan nagyszerű érzés, ahogy mindezután rámrakják! Minden fájdalom megszűnik, és mintha én is valamiféle víz alól bukkannék fel akkor. A varrás mondjuk elég vacak utána, ha sérült a gát, de azért csak nem olyan, mint a császárseb.

3. A múltkor szülés után 2 órával már járkáltam, és azt tervezem, hogy ezúttal szülés után 24 órán belül hazamegyek a babával a gyerekeimhez. Csaszárnál ezt nem tudnám megtenni.

2022. jún. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!