Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 2 órányira vagyok a kórháztól...

2 órányira vagyok a kórháztól ahol szülni fogok. Ha elfolyna a magzatvíz el lehet oda indulni?

Figyelt kérdés
2010. szept. 18. 19:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Elindulni elindulhatsz, csak az a nem mindegy, hogy hogy érkezel. :) Viccet félretéve, nekem annó azt mondta a védőnőm, hogyha a magzatvizem elfolyna, akkor már ne mi induljunk autóval, hanem mindenképpen mentőt hívjunk. Pedig nálunk autóval 10-15 perc alatt bent lehet lenni a klinikán. Szerintem egy 2 órás utat nem érdemes kockáztatni, csak ha fájásokkal kezdődik a szülés. Nekem amúgy a végén túlhordás miatt indítani kellett, így szerencsére ez a stressz kimaradt!


Boldog babavárást és jó egészséget!

2010. szept. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
csakis mentővel!
2010. szept. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
nekem is elfolyt és én is mentővel mentem.
2010. szept. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,de remélem nem lesz szükség ilyesmire és jövőhéten már befekhetek.nyugodtabb lennék.
2010. szept. 18. 19:27
 5/15 anonim ***** válasza:

Nem kell mentő! Ha el is folyik a magzatvíz, a szülés nem megy percek alatt! Ha elkezd folyni a víz, feküdj a hátadra, hogy a köldökzsinór nehogy a baba feje és a méhszáj közé szoruljon! ha már nem csorog a víz, felkelhetsz, akár gyorsan le is zuhanyozhatsz. utána saját kocsival is mehettek a kórházba. A 2. gyerekemnél nekem is így indult a szülés. Este 10-kor folyt el a víz, lefeküdtem, lezuhanyoztam utána, 11 körül értünk a kórházba... a lányom csak 1/2 2-kor született meg...

[link]

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..

2010. szept. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nekem a magzatviz elfolyása után kb 2 órával már megszületett! Szóval akkor már nem nagyon van idő,általában hamar szülés lesz belőle. Igaz nekem már előtte kb 10 órával kezdődtek a fájások. Van,akinek először folyik el a viz,utána jönnek a fájások,akkor több idő van szülésig.
2010. szept. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Anyukámnak magzatvíz elfolyás után másfél órával született a húgom.

Egyébként hogyhogy ilyen messzire vagy a kórháztól?

2010. szept. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Persze! Én is úgy értettem, hogy maga az egész azzal kezdődött, hogy először a víz folyt el, csak utána indultak a fájások. Gondolom, ha valakinek rendszeressé válnak a fájásai, nem fogja otthon megvárni, míg a burok is megreped...
2010. szept. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nekem szerdán kezdett csordogálni a magzatvíz, 40 perc autóval, kórház, hazazavartak, hogy ugyan már, folyás. Csütörtök hajnalban már nem volt kérdés, 6-kor hívtam a szülésznőt, a'szonta zuhanyozzak, egyek, ne siessünk. 10-re mentünk be, 19.00-re lett meg a baba. Nekem akkor azt mondta a szülésznő, hogy a fájásokat kell figyelni, nem a magzatvizet. A magzatvíz fontos jel és sok mindent jelent, de nem kell rohanni. Persze ezt így elég nehéz most már értelmezni, hogy előttem szólók között volt olyan, akinek magzatvíz elfolyástól 2 órán belül baba volt.
2010. szept. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
ha nagyon megindul a szülés akkor a legközelebbi kórházba menj be nem ami 2 órára van. Tényleg hogy sikerült ilyen messze választani közelebb nem volt?
2010. szept. 19. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!