Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg olyan kibírhatatlanul...

Tényleg olyan kibírhatatlanul fájdalmas a szülés? Nincs el túlozva?

Figyelt kérdés
Nagyon fiatal lányok is szülnek, több nő is bevállalja újra, volt egy 16 és 13 éves is aki már szült
2022. márc. 18. 21:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%

Nem kibírhatatlan, de fáj igen...


A 13 és 16-ot nem tudom hova tenni, 14-15 évesek is szültek már az életben 🙄

Azert mert fáj, valahogy túl kell élni akármilyen fiatal is valaki...

2022. márc. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
82%
Hányszor kérdezed még meg? Senki nem halt még bele a szülés fájdalmaiba. Ha nagyon nem bírod, kérsz fájdalomcsillapítást.
2022. márc. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
83%

Tényleg, minek,

már ennyi kérdés erről?

2022. márc. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
94%
Igen, a nők hazudnak. Egyáltalán nem fáj. Egy kellemes tavaszi fing az egész. Lelepleztél minket.
2022. márc. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
76%
Hát ha kibírhatatlanul fájdalmas lenne, akkor senki nem élné túl :D De azért a mellékelt ábra mutatja, hogy nők milliói túlélték a történelem során, majd bevállaltak még egyet és még egyet. Igen, ilyen fájdalmat én még nem tapasztaltam korábban, de azért nem volt traumatikus élmény, mert készültem rá tudatosan, testileg-lelkileg, fejben végig igyekeztem ott lenni. Ezt tudom én is tanácsolni neked. Ha pedig tényleg annyira rettegsz, keress egy dokit helyi fb csoportban, aki megcsászároz, mindenhol van, aki talál indokot egy kis pénzért (hiába fognak jönni a habzó szájúak, hogy betiltották a hálapénzt, stb., akkor is lesz ilyen mindenhol). Annyit nem ér az egész, hogy végigrettegd a terhességedet.
2022. márc. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
49%

Le lehet pontozni, de aki ennyire retteg a szüléstől, hogy napi vagy heti szinten kérdéseket ír ki, az inkább ne is tegye szét a lábát a férjének.

Nem is értem. A fizikai fájdalmat túl lehet élni. Nem gondolom, hogy készen áll az anyaságra a kérdező...

2022. márc. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
44%

Most tényleg miért kell ez a sok kérdés erről?

Hetente kétszer nézek szét a Gyerekvállalás kategóriában, tuti lesz ilyen kérdés:D


Én 18 évesen szültem (nem, nem így terveztük).

Nyafka vagyok a mai napig, vérvétel előtt már zsibbasztó géllel kenem a kezemet, így megfogadtam, hogy én semmit nem fogok a szülésről olvasgatni, lesz, ami lesz. Mások is kibírták már előttem. Aztán megnéztem egy általam kedvelt és korábban nézett youtuber szüléstörténetét, csak elmesélte, semmi véres akció közbeni jelenet nem volt benne. De ott mondtam hogy én ezt biztosan nem...

Következő héten mentünk a Maternitybe egyeztetni. Ekkor még nagyon az elején voltam, 9.-10. hétnél volt ez. De tudtommal még 30-32. héten is fogadnak. Szóval hajrá. Felesleges ezen ennyit stresszelned magad.

A császár sem volt egy kellemes wellness, de még 5-ször inkább az, minthogy itt szakadjak, ott repedjek, meg olyan szövődményeim legyenek, hogy még szülés után 10 évvel se tudjak futni akár, vagy nevetni úgy, hogy ne pisiljek be.

2022. márc. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
89%

Hát én nem vállalnám pl.újra,de nekem tényleg olyan szintű fájdalom volt,hogy azt mondtam inkább lőjjenek agyon! Ez a 2.szülés.

Az első csak szimplán kibacottul fájt!

2022. márc. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
92%
Nincs eltúlozva
2022. márc. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
80%

Nyilván nem kibírhatatlan, hiszen azért a legtöbb nő túléli.

De az tény, hogy baromira fáj. Mikor én terhes voltam először, akkor ugye mindenki mondogatta, hogy nagyon fog fájni, meg szörnyű lesz és én ezt el is könyveltem. Na azt a fájdalmat amit akkor elképzeltem még meg kell szorozni 50-nel és kb akkor kapjuk meg a tényleges fájdalmat :D

Sajnos én mindig is beteges voltam, volt már vakbelem, vesekövem, de a szülés sokkal sokkal rosszabb volt ezeknél, pedig magas a fájdalomküszöböm

2022. márc. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!