Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Beengednétek tanulókat a...

Beengednétek tanulókat a szülésetekre?

Figyelt kérdés
Ahol szülni fogok, rendszeresen vannak szülésznő, szülészorvos tanulók. Az egyik szülésznő, akivel a napokban beszéltem, mondta, hogy valószínűleg hozzám is bejönnek majd, de mondhatok nemet is. Viszont nagyon úgy mondta, hogy próbált rábeszélni, engedjem be őket. Csak ugye ez egy nagyon intim helyzet ők meg mégsem szakemberek még.
2021. szept. 27. 15:40
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
62%

Most le leszek pontozva, de úgy gondolom, hogy oktatókórházban ennek nem kéne kérdésnek lennie. Magán és nem oktató kórházban természetesen döntse el kizárólag a szülő nő, de ha valaki oktatókórházban szül, akkor ez benne van a pakliban, ahogy az is, hogy lesz benn csecsemőosztályos is, akik egyébként szintén vihetnek magukkal gyakornokot. Persze szabályozni kell, tehát nem húsz embert bezsúfolni a szülőszobára, de kettő ember semmit nem fog ott zavarni. És igen, meg kell tanulni, mert senki nem szeretne hallgatókat a szobára, de legyen ott a főorvosnőgyógyászúr 150 év tapasztalattal és tegyen csodát ha valami baj van.


Mielőtt valaki belém köt, az én szülésemen erős túlerőben volt a személyzet létszámban, beleértve gyakornokokat is, egyébként komplikáció volt, hepienddel. Baromira nem érdekelt akkor és ott, nem is tudatosult, az utolsó egy órát a férjem elmondása alapján tettem össze.

2021. szept. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 anonim ***** válasza:
42%
Még egy dolog, műtétek előtt senki nem kérdezi meg a műtendő beteget hogy lehet-e hallgató benn, sőt adott esetben még meg van engedve a hallgatónak ez-az, pl megvarrhatják a bőrt, ilyesmi. Nyilván ellenőrzés mellett.
2021. szept. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 anonim ***** válasza:
51%
Császárra engedném, hüvelyire nem,épp elég kiszolgáltatott és megalázó helyzet volt nélkülük is...
2021. szept. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 anonim ***** válasza:
82%
Igazabol nem tudom,lehetseges. De szerintem abban a helyzetben lehet nem erdekelne. En ugy gondolom, ok is tulajdonkeppen orvosok,es szulesznok,tehat nem egy utcarol bejott valaki. Emiatt talan nem lenne olyan nagyon kellemetlen.
2021. szept. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 anonim ***** válasza:
77%

Én egy csapat tanuló férfi előtt születtem, mindnek első alkalmas mozi volt. Anya azt mondta, hogy soha nem látott még ennyi férfit egyszerre sírni. Én meg úgy vagyok vele, hogy tiszta sztárság, hogy ennyien nézték ahogy megszületek xD

Furcsa belegondolni, hogy időnként biztos eszükbe jut, hogy mi lehet velem…

2021. szept. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 anonim ***** válasza:
85%
Igen, eszükbe jut. Én 11 évvel ezelőtt láttam az első szülésemet. Utána még sokat, de az elsőt soha nem felejtem el, csodálatos pillanat volt. Az anyukára nem emlékszem, de a babára és az érzésre annyira, hogy még most is bekönnyezik a szemem, ha rá gondolok, úgy, hogy már én is anya lettem. De sok százszor eszembe jutott azóta is, akkor is, amikor a sajátjaimat vártam. Ez egy nagyon mély pillanat szakemberként, igazi vízválasztó. Utána már semmi sem volt a régi. Egy ilyen pillanatban jelen lenni nagy csoda. Én hálás vagyok az anyukának, hogy megengedte, életem nagy pillanata volt, előre vitt a pályámon.
2021. szept. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 anonim ***** válasza:
88%
15ös, engem nem néztek amikor születtem, de az orvosnak én voltam az első születése amit egyedül vezetett le. Anyukám mesélte sokszor, hogy bent volt egy még tanuló orvos, meg egy már "öreg", akinek elkellett szaladnia egy problémás szüléshet, mire visszaért már kint voltam, a tanuló orvos meg egy szülésznő volt vele. Utána hazaengedésnél megdajkált és mondta anyukámnak, hogy lehet jobban izgult mint anyu, mert neki az első voltam, anyunak meg a harmadik 😅.
2021. szept. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 anonim ***** válasza:
71%

Nem szakemberek még, de nem is kapnak olyan jellegű feladatokat, illetve amit kapnak is ellenőrzik. Nekem szülésznő hallgató volt benn, kisegített a szülésznőnek, egyáltalán nem zavart. Szülés után jót nevetett rajta az orvos, hogy mindig megijedt amikor nyomással együtt jött magzatvíz is :)


Ultrahangon meg egyenesen imádtam a rezidensek jelenlétét, mert rengeteget magyaráztak nekik, ami nekem is érdekes volt :)

2021. szept. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 anonim ***** válasza:
45%
Elsőnél nem engedtem, másodiknál igen. Sőt azt is, hogy vizsgaljanak. Valahogy nekik is tanulni kell :) és valószínű most a 3.nal is engedni fogom.
2021. szept. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 anonim ***** válasza:
37%
19#vagyok debreceni klinika
2021. szept. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!