Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Beengednétek tanulókat a...

Beengednétek tanulókat a szülésetekre?

Figyelt kérdés
Ahol szülni fogok, rendszeresen vannak szülésznő, szülészorvos tanulók. Az egyik szülésznő, akivel a napokban beszéltem, mondta, hogy valószínűleg hozzám is bejönnek majd, de mondhatok nemet is. Viszont nagyon úgy mondta, hogy próbált rábeszélni, engedjem be őket. Csak ugye ez egy nagyon intim helyzet ők meg mégsem szakemberek még.
2021. szept. 27. 15:40
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
84%
Én beengedném , de ha te úgy érzed nem akarod akkor ne enged be . Valahogyan nekik is megkell tanulni .
2021. szept. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
89%
Ha oktatókórházban szülsz, akkor nagyon meg sem kérdeznek. Én gyakornokként voltam bent, senki nem kérdezte a nőt, odaállítottak a falhoz, a fenekével szemben és ennyi. 4-en néztük végig.
2021. szept. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
91%
Intim helyzet és szakemberek lesznek. A szakember sem egy olyan dolog, hogy átkattant az agya és onnantól nem ember. Aki bemegy gyakorlatra szülésre, nem az érdekli, hogy te ki vagy, hanem hoyg mi történik, mert 2-3 hónapon belül vizsgázni fog belőle. Az első ilyen gyakorlatomról annyi maradt meg, hogy 2. gyerek volt, fejfekvéses, néztem a fogásokat, ahogy kisegítették, stb. mondogattam magamban latinul, amiket tudni kell majd a vizsgán ehhez, és persze megkönnyeztem, mert csodaszép volt a születés maga. Kislány lett. A nőre nem emlékszem, se a nevére, se a testére, semmire.
2021. szept. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
85%
Én beengedtem volna. Nekem csak 6 hetes kontrollon volt 2 tanuló, nem zavartak. Magam is voltam sok gyakorlaton,nővérként. Én mondjuk mindig megkérdeztem a beteget,zavarok-e. De egy orvostanhallgatónak azért fontosabb élesben látni,tapasztalni dolgokat. Meg neki tényleg az eset a lényeg,nem a páciens.
2021. szept. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
87%
Nálam volt bent tanuló szülésznő, sok vizet nem zavart, csak "plusz egy fő" volt. Neki volt fontos, hogy lássa élőben is, hogyan is zajlik a szülés. Engem személy szerint nem zavart, hogy bent van. Pedig nagyon későn tudtam meg, vajúdás vége felé, hogy lenne egy tanuló is, bemutatkozott elmondta ki ő, mit tanul... Utána "csak" ott volt és figyelte mit csinálnak. Nagyon intim helyzet, de valahogy nekik is megkell tanulniuk, persze ha te nem szeretnéd akkor ne, de ők így tanulnak, ha csinálhatnak is valamit csak felügyelettel, ott van velük végig valaki, aki őket figyeli mit hogyan csinálnak.
2021. szept. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
90%

Nyilatkozni kell előtte bejöhetnek vagy sem.

Szíved joga nemet mondani.

Oktató kórházban szülsz, akkor ez így megy.

Legyünk őszinték, ha mindenki nemet mond, akkor még is hogyan tanuljanak?

Én 3.császáromnál beengedtem őket. Most +2 fő ide vagy oda nem oszt nem szoroz 🙄

2021. szept. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
79%

Egyetértek az előttem szólókkal.

Nem a hetedik cé osztály vihorászó népe jönne be kíváncsiskodni, hanem akik ezt a hivatást választották és egy-két év múlva ilyen szüléseknél fognak dolgozni. Ha senki nem engedi meg, hogy végignézzék a szülését, akkor hogyan tanulnák meg? Az nem lenne probléma neked, ha olyan frissen végzett szülésznőhöz kerülnél, aki életében nem nézett végig egyetlen szülést sem?

2021. szept. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
82%
Csak akkor ha végig mellettem lesznek. Nagyon magányos volt egyedül a vajúdás.
2021. szept. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
80%
Engem meg sem kérdeztek,voltak vagy 6-an.Őszintén szólva marhára nem érdekelt már,hogy ki mit lát,csak túl legyek rajta,és egészséges legyen a baba.Később kért elnézést a doki,hogy elfelejtett szólni,hogy mondtam,hogy a végéig fel sem tűnt, aztán meg mindenki gratulált,és már mentek is tovább,úgyhogy felőlem legközelebb is jöhetnek.Nekik is meg kell valahogy tanulniuk a dolgokat,és nem az én alfelemre kíváncsiak.
2021. szept. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
52%
Császármetszésre engedném, sima szülésre nem.
2021. szept. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!