Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinek mennyi ideig tartott a...

Kinek mennyi ideig tartott a kitolasi szak a szulesnel?

Figyelt kérdés
nekem 48 perc volt az sok?,lehet valami kov. a babamnak a kesobbiekben ha ez az ido soknak szamit?Ugyanis most hallottam a csakcsajokban,hogy az is szamit kinek mennyi a kitolasiszak,mert ha sok,akkor annak a babojaval baj lessz a mozgasban es az iskolaban?vagy lehet en nemjo ertettem?
2008. dec. 11. 09:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én külföldön élek, nemrég szültem és szerintem nincs összefüggés a kitolási szakasz hossza és a baba képességei között.

Tudod miért gondolom? Azért, mert itt nagyon nem pártolják a gátmetszést, a nők döntő többsége gátvédelemmel szül, vágás nélkül, sikeresen. Ebből kiindulva itt nem nagyon találkozol 5-10 perc alatt, 2-4 fájásra kibújt babákkal, legalábbis nem annyival, mint otthon. Mert ugye a gátvédelemhez idő kell, sokszor várni kell, a szülésznőnek közben illesztgetnie kell a dolgokat, időigényesebb, mint ha vágott gáton csak átcsusszan a baba.

Én közel négy kilós babát szültem, első babám, mégis repedés nélkül megúsztam. 25 perc alatt volt kint és állítólag ez nagyon jónak számít, mert védelemmel tarthatott volna tovább is. Nem hiszem, hogy ebben az országban több lenne a gyengébb képességű baba, felnőtt, mint otthon, márpedig ha igaz lenne, amit hallottál, akkor így kellene lennie.

2008. dec. 12. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
E n is kulfoldon szultem es nekem sem volt gatmetszes,lehet azert tartott ilyen sokaig.
2008. dec. 12. 13:46
 13/14 anonim ***** válasza:
A harmadik nyomásnál szóltak, hogy már nem kell. Ez kb. 6 perc volt. De a fájások sem tartottak sokáig: Kb. 1 óra.
2008. dec. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

A korábbi gátvédelmes válaszoló vagyok: ha te is védelemmel szültél, akkor emiatt volt hosszabb a kitolási szakasz. Van egy olyan erős megérzésem, hogy akik itt válaszoltak neked, hogy 2-3 nyomásra kint volt a baba, ők metszéssel szültek. Gátvédelemmel lehetetlenség ilyen gyorsan kinyomni a babát, mert egyrészt fizikai korlátai vannak, másrészt ilyen gyors kitolás mellett a szülésznőnek ideje sincs gátvédelmet csinálni, harmadrészt pedig ha mégis megtörténne, annak hatalmas nagy repedés lenne a vége.

Gondolom nálad is úgy működött, hogy egy-egy nyomásnak nagy erővel neki kellett indulnod, majd pár másodperc után leállítottak (ekkor igazgatták a gátat és a hüvelyt a baba fejéhez, valamint olajoztak) és apró tolásokat kellett csinálnod. Majd kezdődött az egész elölről.

Én meg nem mondom, hogy hányadik tolófájásra lett kint a babám, de elég sok volt.

Szóval ne aggódj, védelmes szülésnél teljesen normális az ilyen hosszúsági kitolási szakasz, de ez nem rossz, nem lesz tőle a babádnak semmi baja. Nálam is végig figyelték a baba szívhangját tolófájások között, azt mondták, hogy ha egyszer is rosszabb lesz, akkor azonnal gátmetszést csinálnak és egy-két percen belül kiszedik a babát. Szerencsére erre nem lett volna szükség. olyan problémákat a mozgásban, tanulásban, amelyeket te említettél csak akkor tudnék elképzelni, ha a baba a szülőcsatornában kitolási szakaszban oxigénhiányos állapotba került volna.

2008. dec. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!