Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha valaki eda-t ker szulesnel...

Ha valaki eda-t ker szulesnel egeszen pontosan mit erez?

Figyelt kérdés
lehet kicsit butan hangzik a kerdes, de en eg soha nem kaptam ilyet, elso szulesem lesz, sokan ajanljak az eda-t es azt hiszem en is kerni fogom. Leirnatok nekem mit ereztetek eda-val? Valakik szerint semmit nem hasznal, egyatalan nem tompitja a fajdalmat, csak ideig oraig es arra a fel orara nem erdemes beadatni...Mi a velemenyetek? 36hkm
2011. szept. 12. 17:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Én tavaly szültem edával.15-kor adták be,este 19.óra körül már eltünt a méhszáj.Addig szinte semmi fájásom nem volt,másfél óránként adagolták.Utána a tolók jöttek,akkor már nem adnak,ha szerencsés vagy akkor hamar megszületik a baba.A gátvarráshoz szintén adtak edát.Én csak ajánlani tudom!!!
2011. szept. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én is ajánlom! Tompítja a fájdalmat. Már alig bírtam és elviselhető lett. Nekem már tolás előtt adták be, de 2,5 óra volt a kitolás. Annyi hátránya volt, hogy nem éreztem hogy nyomnom kell. Olyan, mintha ráültetnének a wc-re és nem állhatsz fel amíg tudod mi... Ez kicsit furi volt, nekem is első szülés és nem tudom ilyennek kellett volna-e lennie, de nem bántam meg. Sokat segített!
2011. szept. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

14.45-kor adták be a teszt adagot 15.00-kor az éleset. Az alhasam jobb alsó részén alig hatott, az újabb adagnál, 16.30 körül megfordult és a bal alsó részen nem hatott. Ennek ellenére nagyon jó volt, félálombam voltam 18.15-ig, nagyon jót pihentem, relaxáltam, alg emlékszem erre az időszakra.

18.15-kor jött ki a dokim a műtőből, megnézett, és azt mondta, hogy majdnem 5 ujjnyi. 18.30-kor eltűnt a méhszáj, a dokim és a szülésznő vakargatták a fejüket, hogy mi lesz itt, ugyanis még teljesen hatott az EDA. Tolófájàsokat nem éreztem, de nyomnom kellett egyet próbából, ami nagyon jól sikerült. Aztán mintha valami nagyon-nagyon enyhe nyomást éreztem, valószínűleg az volt a tolófájás. Elkezdtem tolni, 18.46-kor megszületett a baba. Utólag úgy gondolom, hogy a Dianatal gél nagyon szépen segített neki kifele bújni, nem is úgy született, hogy előbb a feje bújt ki, hanem kirobbant az egész kiscsaj, csak néztek, hogy csináltam ezt EDA-val...

2011. szept. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Koszonom, :) szoval ezek szerint ha eda-t kerek nincs mitol felni... :)es azutan mikor tul vagy "mindenen" ? Mi a helyzet a fejfajassal? Mire kell vigyazni?
2011. szept. 12. 21:43
 5/10 anonim ***** válasza:

Én tavaly szültem, nem terveztem fájdalomcsillapítást, de mégis az lett belőle. Iszonyatosan fájt a derekam, azt hittem megőrülök, fáradt voltam, lassan haladt a dolog, féltem nem lesz erőm a végére. Kértem. A lábam elzsibbadt kellemesen, nem fájt a derekam, tudtam aludni egy kicsit. (Nem tudom mennyit, az időérzékem teljesen megszűnt.) Az edától nálam megszűntek a fájások, ezért kaptam oxitocint is. Mire jöttek a tolófájások, az eda hatása elmúlt, a derekam milliószor jobban fájt, de ekkor már nem kaphattam újabb adagot. A varrásra nem emlékszem, hogy adtak-e, akkor én már a gyönyörű kisfiammal voltam elfoglalva, meg azzal, hogy nem szabad elájulnom (nagyon sok vért vesztettem).

Nem úgy szültem, ahogy szerettem volna, emiatt haragszom magamra, de akkor ez egy szükséges rossz döntés volt nekem. Fejfájás, ilyesmi nem volt. Semmi utóhatás.

Szerintem próbáld meg eda nélkül, ne félj a fájdalomtól, ez nem olyan, mintha rávágsz egy kalapáccsal a kezedre. Figyelj befelé, lélegezz, ahogy tanfolyamon tanították, s ha nem megy, akkor kérj edát. De szerintem ne ezzel indíts! A szülés egy szép, bensőséges és természetes folyamat (kellene, hogy legyen). Remélem segítettem valamit.

2011. szept. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok,semmi fejfájásom nem volt utána!Egyedüli hátrányom,hogy a szülés után ugye pisilni kell,na az nem ment,igy katétert tettek be.De az se fájt az eda miatt-)
2011. szept. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia Júniusba szültem edával este 7 kor adták be pedig nem szerettem volna de már nagyon de nagyon esviselhetetlen volt a fájás és 29 óra volt a vajjúdás amikor beadták először kicsit zsibbadtam ahogy éreztem hogy fojik be nekem már maxon adták 2 órán keresztül és utána kértem hogy a kitolás alatt ne amikor éreztem hogy hat ugya úgy voltak fájások éreztem is csak sokkal de sokkal tompább volt 9 kor leállították az edát és 9:55 re meglett a kicsi Kiara akkor megint adtak edát a varráshoz plussz hlyi érzéstelenítést és ennyi volt de ha nem lett volna az eda nem tudom hogy bírom ki és már mondtam neki k egy egy fájás után hogy menjünk császárra :D persze nem gondoltam komolyan
2011. szept. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Nekem sem volt fejfájás. A pisi nekem sem ment, de megúsztam a katétert, mert rendes volt a szülésznő. Egyébként nekem 2 óra helyett 2,5 óra kellett és ment a dolog :)) Még jó hogy kivárták.

2011. szept. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

en is kaptam,nagyon jo volt,ereztem a kemenyedeseket,de nem fajt,3adagot kaptam,majd a vegere a tolofajasoknal mar ment ki a hatasa,de meg ekkor sem fajt csak kellemetlen volt.ereztem azt is h nyomnom kell.meggyorsitotta a tagulast,meg aludtam is kozben,tudtam nevetni is....minden szepen haladt.a varrasnal en is kaptam meg egy adagot,meg lentre is szurit a biztonsag kedveert,aztan ket ora mulva pisilnem kellett volna de en sem tudtam,katetert kaptam,de nem is ereztem,majd azt ki is vettek,utana mar tudtam pisilni,kakalni is.:)

Es nem volt mellekhatasa.a masodikat is igy szeretnem szulni.plussz gatvedelemmel.remelem sikerul.

2011. szept. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
koszi mindenkinek, ma kell megirnom a "szulesi tervet" es ez nagyon jol jott...a szuleszno, meg a gazt ajanlotta, de azt hiszem maradok az eda-nal. :) remelem gyorsan tul leszek rajta:SS
2011. szept. 16. 10:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!