Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek mi az a korhatár,...

Szerintetek mi az a korhatár, amikor már nem mondják valakire, hogy korán szült?

Figyelt kérdés
2010. aug. 26. 20:16
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez teljesen szubjektív. Én 20 évesen szültem az első picimet, 4 éve, azóta 3 gyerkőc van. Főiskola alatt lettem terhes, az apukával 8 hónapja jártunk, túl voltunk már a bulizós időszakon, egymás mellett nyugodtunk le. Ő 1,5 évvel idősebb nálam. A Gyed alatt befejeztem az iskolát, a férjem is diplomás, dolgozik, mindennél jobban imádja a gyerekeit. Egy random ember szerint korán szültem, a családom nem lepődött meg, ismertek, tudták, hogy a koromhoz képest érett vagyok.

Miért kérdezed amúgy? :)

2010. aug. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én 22 évesen szültem, nekem is azt mondták, hogy még korai. Van, akinek 25 éves korában is azt mondják, hogy ráért volna még. Manapság már csak arra nem mondják, hogy korán szült, aki 30 felett vállalta az első babáját.


Igazából mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai. Én úgy gondolkoztam, hogy amíg babázom addig továbbképzem magam, így master képzést végeztem a babázás alatt és szereztem még egy nyelvvizsgát a meglévő kettő mellé. Nem éreztem korainak a szülést, mivel 25 évesen még mindig nem késő elkezdeni karriert építeni.

2010. aug. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én 22 évesen szültem.Sokak szerint korai volt.Szerintem nem.A mai világban Egyre jobban kitolódnak a dolgok.+0 év alatt már egyre kevesebben alapítanak családot,mert a karrierjüket építik.
2010. aug. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok


Elírtam :30 év alatt.

2010. aug. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én nem korhoz kötöm a "korán" szülést. Leginkább akkor tarom értelmét a gyerek vállalásnak, ha van hova szülni. Alapvető feltételek legyenek meg, azaz vagy a szülőknél lakás, persze a legideálisabb a saját otthon. Legyen valami biztosnak mondható háttér, amely biztosítja a havi jövedelmet (apa munkaviszonya, anya munkája). Én ezek mérlegelésével gondolom azt, hogy ki az aki korán szül.

Én a mai fejemmel se szültem volna korábban (26 évesen), én akkor éreztem elérkezettnek az időt. Sosem tudom meg, milyen lett volna, ha később, vagy korábban szülök.

2010. aug. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
En is 22 vagyok, 23 leszek mire a babam megszuletik. 8 eve egyutt vagyunk a parommal, 3 eve egyutt lakunk kulon a szuloktol, biztos anyagi hatterunk van. Akartuk, terveztuk. Senkinek semmi koze hozza hogy mi hogy elunk. Ha esetleg azert kerdezed mert valaki megbantott, ne torodj vele! Az a lenyeg hogy Te boldog legy! :)
2010. aug. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
27-28
2010. aug. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

22voltam amikor az első babánk született, 23leszek még amikor a második, saját otthon, apa biztos munkája, nekem főiskola utolsó éve két kicsivel.


Én nem érzem korainak, mások szerint felelőtlenül korán jöttek a picik...

Mindenünk megvan ami kell.

2010. aug. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én az elsőt 21 évesen szültem... akkor! nem éreztem korainak.

A másodikat 29 évesen--úgy érzem, ez volt az ideális kor amikor nekem szülni kellett. Hirtelen átértékelődött az első szülésem is--korainak tartom. Most értem meg -igazán- arra, hogy babám, gyermekeim legyenek.

Jövő márciusban jön a 3 :)


Mondjuk azt nem mondom, hogy megbántam, hogy így alakult--inkább azt mondom, sokkal türelmesebb vagyok, mint 21 évesen :)

2010. aug. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

23,5 voltam amikor szültem! Nekem senki nem mondta, hogy korán teszem, mert érettebb voltam a koromnál ezt mindenki tudta! Ekkor már saját vállalkozásom volt!

Én sokszor töprengtem el, hogy milyen jó a velem egyidőseknek, hogy még nincs miért felelősséget vállalniuk!

Aztán rájöttem, hogy az én életem soha semmiben nem stimmelt a másokéval, akkor minek foglalkozok ilyen dolgokkal!

Egyáltalán nem bántam meg! Sőt, ha belegondolok, hogy amikor a kislányom iskolába fog menni még mindig fiatal és dinamikus leszek és nem leszek belefásulva a dolgokba...

2010. aug. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!