Anyukák! Ti figyeltek a mesék/filmek korhatár jelölésére?
Nincs még gyermekem, de érdekel a kérdés. Most pl. pont egy csúnya korhatáros rajzfilmet nézek, ami 6 éves kor alatt nem ajánlott. Előtte a Kacsamesék ment, amit ugye minden apróság megnézhet elvileg.
Most akkor hogy van ez? A gyerek ül a tévé előtt, ti végzitek a házimunkát, fél szem a gyereken... de a műsorra is figyeltek?
Mekkora jelentőséget tulajdonítotok a korhatár megjelölésének?
Köszönöm a válaszokat.
Igazából azért érdekelt, mert nagyon csúnya ez a mese, még így felnőttként is azt mondom, hogy felzaklat. (pedig aztán horrorfilmeket is szoktam nézni, de még azokban is több az értelem)
És végiggondoltam, hogy ha gyermekem lenne, nem lennék nyugodt ha ilyeneket nézne.
Ezért érdekel, hogy az anyukák hogyan szűrik ki ezeket, vagy foglalkoznak-e vele egyáltalán.
Nem ülnek a tv előtt,mert nem megy a tévé.
A nagyobbak kikereshetnek az újságból valamit amit meg szeretnének nézni,és azt megnézhetik. a kicsi csak DVD-t.
Mondjuk mi se néztünk soha csak úgy tv-t,nem megy egész nap, a gyerekek születése előtt is csak akkor kapcsoltuk be,ha valamit konkrátan meg akartunk nézni. Néha napokig nem megy.
Utolsónak: nálunk is így volt amikor kicsi voltam, csak akkor ugye még videokazettát vettek ki Anyuék a tékából.
Nem nézhettük a tévét csak vasárnaponként a Walt Disney-t. (négykor kezdődött és addigra már megfürödve ültünk a tévé előtt, nagyon vártuk)
Ezért nem tudtam, hogy manapság mi a szokás a gyerekek tévézése terén.
Persze,figyelek,a Minimaxról csemegézek,de amit szeret a kisfiam,letöltöm neki.
Ritkán nézzük a tv-t-inkább a híreket, de szerintem túlzás az, hogy 8 éves korig tiltsuk el a tv-től,mert pszichés károkat okoz.Inkább az arany középút a jó, mint mindenben.Inkább a kiegyensúlyozott tv-zést, a műsorok szelektálást kellene megtanítani a gyerekeknek,és sokat játszani velük,hogy rájöjjenek,a kreatív játék ezerszer jobb,mint a mesenézés.Szóval ők válasszák majd a számukra jobbat.Régen volt olyan osztálytársam,aki tv-függő volt-mára már tisztes családapa, sem a személyiségében, sem az értelmi képességeiben nem torzult,tehát azért nem kell ennyire kiélezni ezt a dolgot...
Kedves előző! :)
Egyetértek abban veled, hogy az arany középút a lényeges. Nos, hogy adott esetben mi az arany középút, az nem olyan egyértelmű. Pl. egy felnőtt ember csak mértékkel heroinozzon, kokainozzon, meg lsd-zzen, mert a teljes mellőzése végletesség, hiba lenne?? :)) ;-) Ebben nem vagyok biztos, pedig épp így lehetne fifikázni ez esetben is, ennyi erővel... ;)
Lehet, hogy fanyalogva olvasod az előző példámat ,holott épp az a lényeg, hogy sokakat a MEGSZOKÁS irányít, a gondolkodásmódját, érzelmeit, értékrendszerét is alapvetően, sajnos! Hát nem megszokott dolog -ÉS LEGYINTÜNK RÁ MONDVÁN: A VILÁG MÁR CSAK ILYEN, HAGYJUK CSAK ÍGY-, hogy akármi zajlik a világban, ami egy picikét is különbözik a hétköznapoktól, már alkohollal "ünneplik" legtöbben? (Névnap van, azért, szülinap, azért, esküvő azért, nyert a csapatom, azért, veszít, azért, időben hazaért a gyerek, azért, nem jött időben haza, azért....) ...és akkor ez az alap, ezen felül az emberek nem kis hányada hetente többször is iszik, nem beszélve a nem kis számú alkoholistáról...
Egyszóval én abban látom az arany középútat -visszatérve a gyermeknevelés kapcsán különösen a tv-zésre-, hogy 8 éves korig ne találkozzon mozgóképpel. Egyébként a gyakorlatias, kiegyensúlyozott szemléletű, reformszemléletű, egyben magas és összetett elméleti tudást birtokló Vekerdy Tamás , méltán híres gyermekpszichológus is ezen a véleményen van. Az okokról hosszan lehetne írni, nem akartam szaporítani a szót különösebben, csak annyit most erről: a tv különösen veszélyes hipnotizőr, a társadalmak, a világ nem véletlenül tart ott, ahol tart... részben emiatt. És már a gyerekeken kezdi a hatalom (a legnagyobb ipari mágnások, és a politika) és a különféle bizniszek (gyógyszeripar, húsipar, fegyverkereskedelem, áruházak) (akik a médiát irányítja alapvetően) az agymosást, sajnos... A mozgóképekkel is számos pszichés gond van, nem részletezem, nem akarok kisregénnyel fárasztani itt most senkit erről.
"Inkább a kiegyensúlyozott tv-zést, a műsorok szelektálást kellene megtanítani a gyerekeknek,és sokat játszani velük,hogy rájöjjenek,a kreatív játék ezerszer jobb,mint a mesenézés."
Így van, NYOLC éves kortól.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!