Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire figyeltek arra, hogy...

Mennyire figyeltek arra, hogy a még ülni nem tudó babát úgy vegyétek fel, hogy nem ültetitek?

Figyelt kérdés
Tehát nem a feneke alá rakjátok a karotok?
2011. aug. 1. 13:52
 1/7 anonim ***** válasza:
én nagyon figyeltem arra hogy senki ne ültesse. ráadásul koraszülött is volt illetve hypoton még mellé. 4-5 hónaposan már lovagoltatni akarták meg úgy tartani anyósék hogy a karon ül. én rájuk szóltam. és soha nem is ültettem, megvártam míg ő tud felülni. lehet hogy túlparáztam de én a természet híve vagyok, mindent akkor tegyen amikor már megtudja tenni.
2011. aug. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor te hogy fogod meg? Mert nekem ha kifele, ha befele van fordulva mindig a feneke alatt van a kezem.
2011. aug. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
leginkább a hóna alatt, a karomra nem nehezedett a baba, a másik kezemmel inkább csak támasztottam őt a popójánál.. a gyógytornászunk mutatta ha pl. tartom az ölemben akkor a hóna alatt van a karom, arra nehezedik a baba teste és nem a gerincére. így a baba bár azt hiszi ül, de azért mégsem :)
2011. aug. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi ritkán ültetjük támasztva a hátát, de pl. enni sose szeretett teljesen fekve, muszáj megtámasztani és félig ültetni. Mostanság pedig sokszor saját magát húzza ülésközeli állapotba, mi meg tatjuk a hátát, max. rövid ideig. Attól szerintem nem lesz semmi baja.
2011. aug. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Akkor hogy fogom meg? - második kommentre. Vállamra dől a baba, átkarolom a messzebb lévő karommal, a combtövét oldalt fogom, magamhoz tartom. Másik karommal meg a hátát, derekát tartom.

Vagy szoktam úgy is (amikor még kisebb volt), hogy a messzebb lévő karommal a lábszárát ahogy be van hajlítva térdben, tartom meg.



Amúgy nekem anyukám mondta, amikor hazajöttem a kórházból, hogy nem jól tartom, mert ültetem. Addig nem is tudtam, hogy erre figyelni kell.

Érdekes, mert mamám és nagynéném is simán ültette a pár hónapos babámat (szóltam érte), de gondolom a sajátjukat is ültették - de nem látom, hogy bajuk lett volna ebből felnőttkorukra.

2011. aug. 1. 19:48
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ma már sok mindent túlvigyáznak a szülők és szakkönyvek, orvosok is. Meg eleve, amikor a baba pl. húzza magát ülésbe, vagy ahogy fent írtam nekünk csak félig ülve szeret enni, akkor az ember csak nem kötözi le, hogy azért se üljön. :)

Mi a kezdetektől nem vigyáztuk őt túl, rengeteget volt hason, vállon sokat nézelődik, nem óvatoskodtuk túl a felvevést sem. Nem biztos, hogy ezért, de a hölgyemény nagyon kis erős, pedig kis súllyal született időre, és nem egy díjbirkózó alkat. A 3 hós oltásnál mondta is a doki milyen erős, mert felhúzta ülésbe a kezénél, megnézni a fejtartását, és ő nem ülésbe jött, hanem állásba. :)

2011. aug. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
első vagyok. a lányunk koraszülött és hypotón volt így amit nekünk a két gyógytornászunk is mondott, az maga volt a szentírás. jobb félni mint megijedni alapon. két hete vittem egy ortopédiai vizsgálatra alányomat mert gond van a kis lábfejével és ott mondta a dokinéni hogy ha nem ő áll fel ne álltassam és ne jártassam. lehet hogy túlaggodja az ember, de én a fent említettek miatt szakorvosokra hallgattam.
2011. aug. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!