Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha már szültél (volna) két...

Ha már szültél (volna) két gyereket, bevállalnál harmadiknak otthonszülést?

Figyelt kérdés
Úgy, ha az első kettő problémamentes volt, és a harmadik is annak mutatkozik előre. És mondjuk Hollandiában élnél, ahol az otthonszülés normális, mindennapos dolog.
2010. aug. 26. 16:12
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

"nem több a szülési komplikáció, nincs több sérült gyerek, sérült anya, vagy bármi rosszabb statisztika, mint Magyarországon"


Ezt honnan vetted? Milyen hivatalos összehasonlítást olvastál? Ugyanaz számít egyáltalán ott is élveszületésnek, mint nálunk?


Ha nem tudod kifizetni az orvosi ellátást Hollandiában, akkor mond azt, hogy sajnos kényszerpályán vagy, mert nincs rá pénzed, de ne gyártsál hozzá ostoba elméleteket.


Egyébként tényleg kva fejlett ország, egyik barátnőm ott él, mert holland a férje és a gatyájuk rámegy a biztosításra, a kajára és mindenre. Viszont szép a táj :D

2010. aug. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Soha nem szülnék otthon.
2010. aug. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

én az elsőt is itthon szültem, a többit is itthon szeretném.

pedig Magyarországon élünk, nem Hollandiában. de ez nem volt szempont, ha Hollandiában, az USÁ-ban, vagy Ghánában éltem volna, akkor ott szültem volna otthon.

a különbség annyi, hogy ott esetleg nem harapják le a fejedet már csak az ötlet miatt is a lepontozóművészek! nem is értem, hogy aki igennel válaszol adott kérdésre, az miért haszontalanabb, mint aki nemmel, mikor az a kérdés, hogy igen vagy nem. na mindegy.

kedves kérdező!

ha bármi kérdésed van, írj ide és írok neked privit, felvehetjük a kapcsolatot. csak azért nem állítom be, hogy nekem lehessen írni, mert pont az otthonszülés miatt kaptam már pár kéretlen levelet...

2010. aug. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

Nem nagy összeget kell fizetni a kórházi szülésért, megengedhetjük magunknak és ott is szeretnék szülni.

Na de azért annyi hülyeséget írt itt valaki előttem hárommal! Unió, WHO és ehhez hasonlók mond neked valamit??? Mi az, hogy ugyanaz számít-e élveszülésnek? Lángelmém, nem Zimbabvéről beszélünk, hanem a világ hetedik legfejlettebb országáról! Az én férjem is holland, és a biztosítás valóban drága, de a kereset átlag négyszerese (!!!) a magyarnak. Az élelmiszerekről meg annyit, hogy amikor kint bevásárolunk, csak nézünk, hogy otthon többszörösét fizettük volna. Persze, tudni kell, hogy hová menj, de nem a szarságok boltjáról beszélek!

Na VISZONT! Egyáltalán nem ájulok el Hollandiától, nem látom igazán jobb helynek, mint Magyarországot, nem mernék otthon szülni, és legszívesebben hazajönnék szülni, ha arra kerülne a sor. De azért ne essünk már ekkora túlzásokba! Az élelmiszer árakkal pedig tényleg nagyon melléfogtál!

2010. aug. 28. 20:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!