Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akiknek apás szülés volt hogy...

Akiknek apás szülés volt hogy zajlott? Mi volt az apa dolga, és hogy viselte? Van esetleg tanácsotok apuka számára?

Figyelt kérdés

Az én párom annak ellenére hogy rosszul van a vértől meg hasonlók nagyon lelkes és örülök hogy ott lesz már ő is nagyon várja.

34hkm


2010. júl. 16. 16:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a fejedhez áll,nem nagyon szembesül a rémisztő dolgokkal.:))Sőt,akkor hátat is fordíthat a másik végednek:)),és csak téged lát.De általában azok az apukák akik eleinte úgy indulnak,h csak a vajúdás alatt lesznek bent,"ottragadnak",és a köldökzsinórt is ők vágják el nagy büszkén.:)Akár csak az én párom.A lényeg,h előre biztosítsd arról,h bármikor kimehet ha úgy dönt,nem fogsz haragudni rá.
2010. júl. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk nem volt semmi "dolga" egyszerüen ott volt mellettem, és fogta a kezem, beszélt hozzám, simogatott. Amikor ott lesz, akkor nem fog ö sem arra gondolni, hogy rosszul legyen, hanem csak arra, hogy segitsen neked, hogy könnyebben meglegyen a gyereketek.

És mielött jönnek sok hülyeséggel, hogy ha benn van a szülésnél, akkor többé nem fog nönek tekinteni - ez csak egy mese, nekem mind a 4 gyereknél benn volt, és ennek ellenére - vagy éppen a közös élmény miatt - a mai napig is jó a szex is vele.

Jó babázást és könnyü szülést kivánok.

2010. júl. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

szia,


nálunk nagyon kivette a részét :) borogatott, biztatott, nézte a ctg gépet és amikor egy erős fájás jött, csak összeszoritotta a fogait és hunyorgott!! :) simogatta és masszirozta a hátam és folyton ismételgette, hogy milyen ügyes vagyok, nagyon jól csinálom, mindjárt együtt leszünk mi 3-an, annyira édes volt!! amikor pedig megszületett a kisfiunk rám nézett és annyit mondott: "szeretlek és köszönöm" :)))) azóta is ezt tartja élete legnagyobb élményének és büszkén meséli, hogy ő vágta el a köldökzsinórt!! mindent látott, még amikor varrtak is, de azt mondta egyáltalán nem lehet ezt undoritónak nevezni, mert ez egy csoda!! :)


Ági

2010. júl. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a fejem mellett ült egy széken. Mikor ráülhettem a labdára, akkor mögém kellett ülnie. A homlokomat borogatta vizes törölközővel. Csak azt tanácsolhatom, hogy ha dohányzik jól "cigizze ki magát", mert nem nagyon lehet ki járkálni. Egyen és igyon rendesen előtte.

Nekem egy csoda volt, hogy ott volt, remélem Te is így érzed majd.

2010. júl. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezek a szüléstörténetek nekem nagyon érdekesek. Mivel ált mozogtam, nem volt "fej felőli végem". Én nagyon-nagyon örültem, hogy ott volt, őt meg nagyon segítette a dúla. Szóval jó csapat voltunk. Támogatott, mikor sétáltam, vagy mozogtam. Fogta a kezem, ha kellett. Masszírozott. Adogatta a homeós bogyókat. Hívta a szülésznőt, ha kértem, felváltotta a dúlát, ha kellett. Besegített mindenbe, amibe lehetett. A végén meg persze fényképezett. Előtte meg volt róla győződve, hogy totál tehetetlen lesz, de egyáltalán nem így volt. Nekem pedig órási segítség volt.
2010. júl. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Férjem engem bíztatott amikor már nehezen bírtam, nézte a ctg-t h hogy állunk, monda h fogjam a kezét, de nekem az nem esett jól, én az ágyat szorongattam. Maszírozta volna a derekamat amikor a labdán ültem, de ez nekem szintén nem esett jól. Behívta a szülésznőt amikor kértem, és "kezelte" az érdeklődő telefonokat. Amikor pedig a kitolási szakasznál voltunk a tarkómat fogta. Ő úgy helyezkedett h ne a "frontvonalba" álljon, így nem látott semmit. Végül mégis császár lett, így a babát ő kapta meg amíg engem műtöttek és felébresztettek. De még így is óriási élmény, mi ott és akkor születtünk meg mint család.
2010. júl. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hála az égnek nem dohányzik így emiatt nem kell kimennie:) Nekem is biztonságérzetet ad az ha mellettem lesz. Sajnos egy babánk elment tavaly augusztusban és akkor is nagy segítség volt és most is az. Ha gondoljátok majd megírom hogy ment bár addig még van pár hét:):)
2010. júl. 16. 18:29
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Császármetszésnél a fejemnél ült, de rálátott a műtétre, úgy bírta a vért mint az orvosok. Szerencsére annyi esze volt, hogy nem közvetített, csak bámészkodott.
2010. júl. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én férjem már 2 szülésen van túl. Nagyon sok erőt adott, hogy mellettem volt, figyelt rám. A kitolásnál fogta a tarkóm és a lábam. Ő már látta, hogy a fejecskéjük látszik, és biztatott.Mindent megnézett, és elvágta a köldökzsinórt. A szülést követően pedig azok a meghitt pillanatok amiket átéltünk a szülőszobában semmi sem pótolhatja. Még a 3. gyermek születése után is sírtunk.Bár az én férjem jól bírja a vért, ami nálatok a legnagyobb gond. De ha ott lesz, és az ő gyermekéről szól a nap, biztos erős lesz.
2010. júl. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!