Szerintetek be lehet tartani azt a rendszert, hogy a férjem és én felváltva éjszakázunk az újszülöttel?
Nem olvastam végig a válaszokat, csak azt írom, ahogy mi csináltuk. Alapvetően ember tervez... aztán semmi sem úgy volt, ahogy gondoltuk :)
2 gyereke van (3 év, 7 hónap), anyai ösztönök és szégyen ide vagy oda, nálam van az a szintű fáradtság, amikor nem ébredek fel a sírásra, ilyenkor besegített a férjem, átpelusozta, ha kell, volt, hogy csak utána ébresztett.
Előző vagyok, kicsit gyorsabban ment el, mint akartam. :)
A nagyon durva (egyik beteg, másik fogzik) éjszakákon, amikor 10-15 percenkét kell kelni, általában váltjuk egymást, vagy mindketten fenn vagyunk és osztozunk a gyerekeken...
Ha tehetem nem keltem a férjem, mert sokat vezet napközben, nem szeretném, ha a volán mögött aludna. De sokszor magától is ébred, akkor is, ha már ott vagyok, megkérdezi segíthet-e.
Szerintem mindenkinek más jön be, és úgyis kialakul, majd meglátod. :) Sok boldogságot a babátokhoz!
Ez most hosszú lesz, de igyekszem kimerítően válaszolni.
Amúgy hogy vagytok? Megszületett már a pici? ha nem, mikorra várjátok? :)
Ha tápszeres a baba:
Ekkor a férjed teljesen át tudja venni tőled az éjszakai műszakot. A baba nem feltétlenül az anyját akarja, az lesz neki természetes, amiz újszülöttként megszokik. Na ez azért nem mindig így van, nagyon babafüggő. Van olyan baba, aki nyugodtabb, van sírósabb, van, akine nagyon határozott akarata van, és va, aki könnyen alkalmazkodik. Rajta is múlik majd, hogy elfogadja-e az apukája segítségét, vagy mindenképpen Téged akar majd.
Ha belegondolsz, egyelőre csak Téged ismer, de az apukája hangját is sokszor hallja a pocidban is. :)
Ilyenkor jó ötlet a cumisüveg, mert a pici ösztöneiben az van, hogy szopva jut táplálékhoz.
A tápszerkészítés akkor nem nagy macera, ha már van forralt víz vagy 24 órán belül bontott babavíz, amit csak kicsit meg kell melegíteni, és elérhető közelségben van a tápszer és a már sterilizált cumisüveg.
Ha nem válik be az időnként apa kel a babához, akkor mindketten is kelhettek, egyik pelenkáz, másik készíti a tápszert. Aztán egyik tet, a másik böfiztet utána. Ez csak példa, számtalan variáció lehetséges.
A tápszeres baba gyakran 3-4 óránként eszik, éjszaka 1-2 alkalommal. A tápszer ugyanis nehezebben emészthető, mint az anyatej, jobban eltelíti a baba pocakját. Viszont hasfájást okozhat (úgy értem, hogy a levegőnyeésen és az élettani hasfájáson kívül is egy újabb lehetésges ok a hasfájásra), mert nem feltétlenül tudják, hogy melyik babának melyik tápszer a jó. Mindegyik más, de sokszor az orvos is csak találgat, hogymelyik válik majd be.
Ha szopik a baba
Írták már a cumizavar lehetőségét, meg hogy a kereslet kínálat viszonya nem tud így beállni. Ehhez annyit tennék hozzá, hogy be tud, de sokkal nehezebben, mintha mindig vagy szopik éjszaka vagy tápszer/lefejt tejet eszik.
Nem mindenki tud fejni. A fejés nem mindenkinél indítja be a tejleadó reflexet. Ekkor csak a baba tudja kiüríteni a mellet. Persze a mell azt is megtanulja, hog yéjszaka nincs zoptatás, és akkor pihen. Szóval lehetséges az is, hogy nappal szopi, éjszaka tápszer, csak ez könnyen a szoptatás rovására mehet.
Nem írok részletesen a szoptatáról, nem arról kérdeztél. annyit egyelőre, hogy minél többet szoptatsz, annál több tejed termelődik. Az éjszakai szopttás pedi különösen fontos a tejtrmelés sempontjából.
Ha szoptatsz, akkor a férjed leginkább a pelenkázásban tud segíteni, aztán a karodba adja a babát szoptatni. Nem tudom, hol alszik (majd) a kicsi. Ha melletted (nem feltétlenül egy ágyban, babaöbölben, vagy a kiságyban úgy, hogy a feléd levő rácsot leveszitek), akkor neked se kell felkelni hozzá. Csak magadra fekteted, cici a szájába, és akár aludhatsz is tovább, a többi aző dolga.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!