Szerintetek be lehet tartani azt a rendszert, hogy a férjem és én felváltva éjszakázunk az újszülöttel?
Ha így akarod csinálni, a következő pozitívumok vannak:
1. Kipihentebb leszel, így esetleg jobban tudsz foglalkozni a gyerekkel napközben.
Viszont a következő nehézségekkel kell szembenézned:
1. A gyerkőc az elején cumizavaros lehet. Hangsúlyozom, csak lehet. Egyes gyerekeknek nem okoz gondot a vegyes táplálás.
2. A tejtermelésed felborul, mivel így nem tud beállni a kereslet-kínálat. Ha például egy egész este fejsz (hogy a következő napon azt adja oda a férjed a babának), és a következő este pedig egyáltalán nem (mert te alszol), akkor egyfelől a melled megkemenyedik, fájni fog, be is gyulladhat, elzarodhatnak a tejcsatornák, s ami viszont mindenképp bekövetkezik: kevesebb lesz a tejed. Ha feleslegben marad ugyanis tej a mellben, ez azt jelenti a szervezet számára, hogy nem kell ennyi tej, tehát csökkenteni fogja a mennyiséget. Ha másnap gőzerővel elkezdesz fejni, akkor újra felszaporítod (egy napig lenne gondod a tej mennyiségével), de utána az alvós napodon megint fájni fog a melled, s kezdődik az egész elölről.
3. A kézi fejőgép több anyanak hatásosabb, mint az elektromos. A kézi fejesnél viszont hosszú távon ínhüvelygyulladás lép fel az esetek döntő hányadában. Persze lehet, hogy neked az elektromos jó lesz, így ez a dolog kiütve. Azt is érdemes tudni, hogy a fejes sosem annyira hatásos, mint a baba szoptatása. 60-80 mililiterrel is ttöbbet ki tud szívni a baba a melledből, mint a fejőgép. Ez megint a tej mennyiségét csökkenti.
Természetesen sikerülhet az a módszer, amit te akarsz megvalósítani, de anyatejes táplálás mellett nehéz. Tápszeres babánál viszont könnyebben kivitelezhető. Ha tápszerre áltok át, akkor meg lehet oldani. Abban viszont mindenki egyetért, hogy az anyatej jobb, mint a tápszer. Én, ha lehet, az anyatejet javasolnám, ha már rendelkezésre áll.
Emellett vannak jó alvó babák. Lehet, hogy egyáltalán nem lesz kimerítő az éjszakátok.
Mindennek fényében személy szerint én azt választanám, hogy te vagy vele este, és kérd a ferjed segítségét (pelenkazza ő, ilyenek). Addig te tudsz kicsit még pihenni. A mi ritmusunk például az, hogy este én vagyok vele, a ferjem pedig reggel kiviszi a konyhába magával, együtt főz vele kávét, együtt reggeliznek. Addig én alszom, ami plusz 1,5 órát jelent.
Remélem segítettem a döntésben.
Azt hittem először, hogy van valami otthonról végezhető munkád, és baba mellett ugyanúgy akarod csinálni.
De ezek szerint nem.
Így viszont abszolút igazságtalan a rendszer, legfeljebb a férjed kikészül, és kirúgják.
Nekem már van kettő, úton a harmadik, nem a levegőbe beszélek. Egy-két nap is iszonyatosan megterhelő, mikor beteg a gyerek, és kelni kell hozzá este, aztán másnap be melóba, és ledolgozni 8 órát. Úgy, hogy a kutyát nem érdekli, hogy neked van-e gyereked egyáltalán.
Ha nekem kéne kelni éjjelente a gyerekhez, és dolgozni is, akkor igen hamar beadnám a kulcsot, pár héten belül a kimerültség jelei mutatkoznak, és egyik betegségből esik az ember a másikba. Szédülés, fáradtság, általános rossz közérzet, és a morcos hangulat, ami ezeket kíséri.
A te tested felkészül a szülésre, és arra, hogy éjjelente is a babának szüksége van rád. A terhesség végén már a legtöbb kismama önszorgalomból se alszik.
Egyszerűen már nem megy.
Amit te írsz, hogy ez így igazságtalan, az egy tévedés.
Hihetetlen jó helyzetben vannak azok a kismamák, akik a gyerekkel otthon maradhatnak a kicsi 2-3 éves koráig, a legtöbb országban ez 6 hét.
Neked más dolgod nincs, mint ellátni a babát. Kis szerencsével jó alvó lesz, és naponta több órád lesz neked is aludni, főzni, összekapni a lakást.
A férjednek utazni is kell, korán kel, dolgozik, és aztán otthon várja a következő műszak. Gondolom azt is elvárod, hogy a házimunkában és a pelenkázásban is jeleskedjen, éjjel kel a gyerekhez, nappal húzza az igát. Mikor fog szerencsétlen pihenni?!
Na, pont ennek lesz az a vége, hogy váltok, mert a férjed beleun az apaságba, mert semmi öröme nem lesz benne, csak a kimerültség és a frusztráció. Rájön pár hónap után, hogy ő nem ezt akarta, erre nem készült fel, és sokkal nagyobb terhet vállalt, mint képzelte.
Aztán a végén ott maradsz egyedül a kicsivel.
Nem könnyű babával az élet, de hidd el, hogy nem ez a legnagyobb kihívás az életben, sőt egészen jó pillanatok is vannak. Lehet ez életed legboldogabb időszaka, éjjeli kelésekkel és kakis pelusokkal együtt is. Előre elkönyvelted, hogy te szenvedni fogsz, és erre nem vagy hajlandó.
Egy kérdés: ha a kicsi betölti a 3 éves kort, és mész vissza dolgozni, akkor hogy éled túl? Ugyanis akkor te is fogsz dolgozni IS, és ellátni a háztartást IS és gyereket IS nevelni.
Most két feladat is túl sok, már hárítod át a férjedre a nehezét.
Ennek nem lesz így jó vége.
Marha gyorsan éld bele magad, hogy szuperanyu vagy, különben sírás lesz a vége!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!