Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért néznek rám néhányan...

Miért néznek rám néhányan furcsán, ha megtudják, h a 20 hós Babám még szopik?

Figyelt kérdés
2010. febr. 2. 14:05
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
25%

Annak aki könnyesre röhögte magát.

Természetes hogy mindenkinek a saját gyermeke a legszebb, és ezt mindannyian komolyan is gondoljuk. De!!! Nézz meg azonos korú szoptatott és tápszeres babák bőrét mondjuk. Ég és föld. Ha hozzáérek egy babához már megismerem hogy tápszeres vagy anyatejes és ezt elhiheted. És nem csak ez a különbség gyakorlatilag minden rutin vizsgálaton anélkül hogy rákérdeztek volna mondták hogy látszik hogy anyatejes. Hidd el aki sok gyerekkel érintkezik megismeri. Természetes hogy a tápszeres anyukákat nem bántják meg hiszen (remélem) nem tehetnek róla hogy nincs tejük, de hidd el nem véletlenül folyik ez a csapból is. Tudom hogy néha erről már annyit hallani hogy az az érzése támad az embernek hogy ha nem szoptat nem is jó anya. Ez nem így van. A tápszer egy nagyszerű találmány, így az olyan esetekben is egészséges lehet a baba ha nincs anyateje. Tudom a nem szoptatóknak rosszul esik, de ne támadj.

2010. febr. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 Vilcsianyuja ***** válasza:
Én még csak 2 hónapja "babázok", és egyelőre a célkitűzésem az "egy éves koráig mindenképpen szoptatni szeretném", utána majd meglátjuk. De aki szerint egy másféléves gyerek már nem szopizhat, számomra elég korlátoltnak tűnik. Miért ne szopizhatna? Nálam egyetlenegy korlát van ilyen szempontból, hogy mikor oviba megy egy gyerek, akkor már némileg ciki lehet, ha még mindig mellfüggő a gyermek, mert azzal mit kezd majd az óvónéni? De szerintem addigra azért a legtöbb gyerek magától "leteszi a cicit" :), és ha azt a napot kivárja az anyuka, biztos, hogy azzal okoz legkevesebb lelki törést magának meg a gyerekének is. Szóval, én lehet, hogy nem fogok ennyi ideig szoptatni, ki tudja, hogy alakul majd minden, de hogy senkit nem ítélek el azért (sőt, inkább tisztelem), mert szoptatja a 2 éves gyerekét, az biztos :)
2010. febr. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 xStefix ***** válasza:
74%

És miért néznek sokan furcsán azokra az anyukákra, akik már régen nem szoptatnak ekkor? Mert, mert, mert...

Félreértés ne essék, én abszolút szoptatáspárti vagyok (még javában benne vagyunk a 2 évesemmel), de néha szünetelhetne már ez a csatározás szoptató és nem szoptató anyák között.. :( Lassan 1 éve fórumozok itt napi jelleggel, de hetente legalább 1 ilyen kérdést írnak ide ki (persze szinte minden téma ismétlődik újra és újra). Hol a szoptatók, hol a tápszeresek. Komolyan, be kellene már fejeznünk ezt a vitatkozást, lányok, mert sehova sem visz. Aki hajlamos/hajlandó egyik vagy másik irányba elmenni, az úgyis nézőpontot fog váltani, viszont aki nem, azt lehetetlen meggyőzni a másik út helyességéről. Végső soron tényleg mindenkinek a magánügye, hogy mit tesz és semmi jogunk nincs emiatt elítélni senkit. De hát igen, még mindig sokan vannak olyanok, akik nem érzik/értik, hogy hol a határ a "belekottyban".

Ez a kérdés (és a válaszok) a táposoknál fogja kiütni a biztosítékot, a fordítottja meg a szopisoknál. Ördögi kör.

Engem személyesen egyáltalán nem érdekel, ki mit gondol a szoptatási gyakorlatomról, pláne, ha idegenről van szó. Én tudom, hogy mit és miért csinálok.

Mondom mindezt úgy, hogy tanácsadónak készülök.

2010. febr. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
40%

ha-ha-ha!

Azért szép és nyugodt a baba mert anyatejes?

Hát kedves válaszolók leírom, hogy az enyém tápszeres, és a vnők gyerekdokik egyfolytában dicsérgetik milyen szép, a bőre gyönyörű.Nagyon nyugodt baba, 5 és fél hetes kora óta átalussza az éjszakát.

Szóval örülj neki hogy szép és nyugodt,de nem az anyatej vagy a szopás miatt van, hanem mert nyugodt családi környezet veszi körül.

A kérdésre válaszolva: addig szoptatsz, amíg akarsz vagy amíg a baba akar, én a helyedben nem mondanám senkinek h. szopik még, és akkor elkerülöd ezeket a kellemetlenségeket.Ha idegen kérdezi, én azt mondom az enyém szopik, mert ha meghallják a tápszer szót máris elkezdenek lesajnálóan nézni.Na ez a gáz!!!

Azért miért nem botránkoznak meg, hogy a 4 éves gyereknek pl. kólát adnak? Hiába, mindenki szeret mások életében vájkálni :-))))

2010. febr. 19. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 A kérdező kommentje:

tegnap voltunk szurin és mig az orvost vártuk,döbbenten tapasztaltam,h "Kinek-mit kell receptre irni?" kérdésre válaszolva 8 anyukából 6 tápszert "rendelt".

Mikor bementünk a szurira,megkérdeztem az orvost,h ilyen sokan használnak tápszert? ? az Orvos csak "hát igen,sajnos-t"mondott.. a védőnő annyit tett hozzá,h "Ők nem szólhatnak bele h ki mivel táplálja babáját,stb.és h szerinte nincsenek kellően informálva a Nők ,h Mennyire fontos(lenne) és pótolhatatlan az Anyatej(...)"

2010. febr. 19. 13:36
 26/40 xStefix ***** válasza:
63%

És ők mossák kezeiket. :(

Szóval senki ne mondja, hogy nincs szükség szoptatási tanácsadókra...

2010. febr. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
24%
Jaj álljatok már le szoptatós anyukák!Gondolod az a 6 anya direkt nem akarja szoptatni a babáját??????Nálam volt tanácsadó, egy nagy sz@rt ért.Tudom hogy most ez lett a menő szakma, de nehogy azt gondoljátok már, hogy direkt tápszerezünk.Igenis csúnya ha egy menni tudó gyerek szalad az anyja után ciciért.Na ezért néznek rád furán.
2010. febr. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
22%

majd Téged is jól lepontoznak...engem is lehúztak, pedig csak ezt írtam: "én is féltettem a mellemet majdnem 5 hónapig mégis szoptattam. szerencsére nem ereszkedett meg, de nagyon izgultam emiatt. annyira, hogy beszéltem is plasztikai sebésszel, hogy ha mégis, akkor hogy lehet korrigálni. nem nagy ügy egyébként. szerintem nem kell lenézni, akinek annak ellenére is fontos a külseje, hogy anyuka lett. attól még ő is ugyanúgy szereti a gyerekét."


asszem nem bántottam meg senkit...nem baj, olcsó játék...

2010. febr. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
19%
Nem baj, pontozzanak le.A barátnőm nem tudja beadni oviba a fiát, mert ordít a cici után.Ha féltetted a cicid, féltetted.Feleségnek és szeretőnek is kell lenni, nemcsak ősanyának.
2010. febr. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
25%
ja, és ráadásul ENNEK ELLENÉRE is szoptattam azért majdnem 5 hóig...barátnőd esetéhez mit szólnak a WHO-fanok? mert ugye ha 2-4 éves kora között "választja el magát" akkor hogy megy oviba?
2010. febr. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!