Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért kezd minden tápszeres...

Miért kezd minden tápszeres anyuka mentegetőzni, amikor megtudják, h én még szoptatatok?

Figyelt kérdés
Szerintem ez a legjobb a babámnak és nekem is. Mégis úgy tünik, hogy már mindenki tápszert ad a babájának, szinte alig probálkoznak a szoptatással. Néha nekem van lelkiismeretfurdalásom, hogy nekem van tejem. Pedig nem volt egyszerű, és most meg a környezettel is meg kell bírkoznom. 5 hónapos anyuka
2009. dec. 5. 16:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
33%

Az enyém másfél éves, még elég sokszor cicizik, de már jóformán el kell bújjak vele. A védőnő és a háziorvos is tanácsolta már kéretlenül, hogy na most már igazán csökkentsem és hagyjam abba.

Lófszt. :-D

2009. dec. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%

jaaajj, jön a szokásos vitaindító álszentkedés....

hülyeségeket beszélsz.

mindenki próbálkozik szoptatással, csak van akinek sikerül, van akinek nem. ennyi és nem több.

nem kell ebből lelki problémát csinálni.

szerintem meg akik szoptatnak, azok siránkoznak állandóan, hogy el kell bújniuk szoptatni+nem szoptathatnak az utcán stb.

és nem a szoptatósoknak kell magyarázkodniuk, hanem éppen fordítva, ők nézik le azokat, akiknek n incs tejük.

pont.

2009. dec. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%
Azért mert azt hiszik te is lenézed őket mint a legötbben. Amiben lehet is valami mivel ilyen megvetően beszélsz róluk, hogy ők nem is próbálkoznak. Szerintem nem ettől lesz valaki hős anyuka hogy tud szoptatni. És nem lesz rossz anya az aki nem akar hónapokig szenvedni hogy legyen egy kevés. Valakinek sikerül, és van akinek nem. És szerintem fontosabb egy nyugodt kismama tápszerrel mint egy idegebeteg aki kipréselni magát hogy csakazértis szoptasson. És ahhoz sincs semmi közöd ha valakinek lenne teje de mégsem szoptat. Akkor sem nézheted le őket.
2009. dec. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Nem vtaindítónak szántam hanem tényleg érdekel. Falun élünk, s nem igazán van akivel erről beszélhetnék, mert mindenki, akivel együtt szültünk, már tápszert, de legalább teát ad. Mikor kérdeznek az etetésről, a semmi gond, szoptatok-válasz után jön a magyarázat.

Persze nemcsak ezért néznek furcsán rám, hanem a napi séta is furcsa-itt senki nem viszi a babáját ki az útra. Nekem muszály, mert ilyenkor anyosom legalább nem szedi ki a kezemből. Szóval nem provokatív volt a kérdés, csak inkább egy kis bátorítást vártam....

2009. dec. 5. 17:16
 5/16 anonim ***** válasza:
63%
Látod már a válaszoddal is a mentegetőzést segíted elő. "Semmi gond"- mintha aki tápszerezne, az beteg lenne vagy valami és azért nem tud szoptatni.
2009. dec. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok.

mihez vártál bátorítást? szoptatsz, van tejed.tápszert az ad a babájának, akinek nincs elég teje. hidd el, szórakozásból, lustaságból senki nem ad tápszert a babának, gondolj bele: pénzbe kerül, vizet kell forralni, ki kell mérni, összekeverni, elmosni stb...


jól teszed, ha minden nap viszed sétálni, még hidegben is kell vinni, neke azt mondta anno a védőnő hogy -10 fokig lehet, de -5ig biztos!

2009. dec. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Biztos igazad van. De az egész mostani időszakot belengte anyósom jelenléte, aki már cumisüveggel és tápszerrel várt haza a kórházból.Akkor sikerült megértetni vele, h 6 hónapig kizárólag szoptatni fogok.Talán ezért sikerült, mert fenyegetett z a rém, h elveszik a babámat. Azóta beszerezte az etetős eszközöket, s mint egy visszaszámláló minden nap mondja a bbámnak, még mennyi van szilveszterig, mert akkor jár le a 6 hónap. A férjem nincs itthon, senki nincs, akivel beszélhetnék.

A semmi gond-típusú válaszok háttere, tehát, ha bárkinek kezdtem volna a nehézségeimet mondani, akkor biztos tápszert kapott volna a baba.

2009. dec. 5. 17:41
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

anyódos elég furcsa :) ne foglalkozz vele, semmi köze hozzá.

miért és ki venné el a babádat tőled????

2009. dec. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
73%
bocs: anyósod
2009. dec. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Mikor elmegyünk otthonról mindig mondja, h ha ő is meg tudná etetni akkor el sem engedné a babát. Meg mindig édesanyám kicsi lelkének szólítja, úgy becézi mint a lányát kicsi korába....ha a baba rám néz erővel fordítja el a fejét.
2009. dec. 5. 18:07
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!