Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért kezd minden tápszeres...

Miért kezd minden tápszeres anyuka mentegetőzni, amikor megtudják, h én még szoptatatok?

Figyelt kérdés
Szerintem ez a legjobb a babámnak és nekem is. Mégis úgy tünik, hogy már mindenki tápszert ad a babájának, szinte alig probálkoznak a szoptatással. Néha nekem van lelkiismeretfurdalásom, hogy nekem van tejem. Pedig nem volt egyszerű, és most meg a környezettel is meg kell bírkoznom. 5 hónapos anyuka
2009. dec. 5. 16:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

jesszus, ez beteg már bocsánat...

sürgősen ülj le vele beszélni, hogy ezt fejezze be!

mi az, hogy el se engedné??? nem az ő gyereke!

ne hagyd már magad!!!!miért félsz tőle????

sürgősen állítsd le!

2009. dec. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Én örülnék, ha tudnám jó sokáig szoptatni a kisfiamat. Még most megy, de minden egyes nap szenvedünk. Nem mindig elég neki, este meg muszáj lefejnem mindkét mellem, mert ha úgy fekszem le, hogy nem fejek, akkor elázik az egész ágy. Napközben meg az este lefejt tejet oda kell neki adnom, mert olyan nagy az étvágya, hogy nem bír annyi termelődni a két etetés között 2 mellből sem, amennyi neki elég lenne.

Viszont akik tápszereznek, azokat sem kell leszólni, lehet, hogy nincs más lehetőségük. Néha már én is elgondolkodom, hogy ha megyek tanácsadásra, akkor íratok fel egy dobozzal végszükség esetére, de aztán mindig meggondolom magam, mert eleget gyarapszik hétről hétre. Nem tudom, hogy meddig fog ez az állapot tartani, de lehet, hogy végül nekünk is tápszer fog kelleni, pedig mindent megteszek, hogy legyen tejem.

Anyósodat meg sürgősen állítsd le! Magyarázd meg neki, hogy a te babád, és lehet, hogy még 6 hósan sem fog mást enni, mint anyatejet, mert hát ha van, akkor ráér még a hozzátáplálás is.

10hetes fiúcska anyukája

2009. dec. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes dolog ez. Lehet, hogy tényleg álszentkedés. Meglepődtem, mikor a védőnő megdícsért, hogy még anyatejet kap a fiam, pedig kezdetektől fejek és cumisüvegből kapja. Pici volt, nem volt ereje szopni, ezért már a kórházban is így evett, aztán már nem kellett neki a cici. (4,5 hónapos a fiam. Azt mondta, hogy kevés az, aki ezt megteszi, pedig lenne teje és inkább tápszert ad. Én részemről egyik ellen se vagyok, de ezen meglepődtem. Én is úgy indultam neki, hogy ha van anyatej, akkor azt kap, ha nincs akkor tápszert. Én nem ítélem el egyiket sem.
2009. dec. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

A Védőnős részhez szólnék hozzá 1. válaszoló: Itt nálunk (Békés megye egyik városa) egyszerűen anyatej ellenesek tisztán kimondva nekem 8 deci tejem ami plussz volt mostmát 3 és elmentek hozzájuk hogy ennyi van szívesen adok másnak is. Nem nem kell senkinek persze akivel én beszéltem azok meg csak néztek hogy tényleg ennyi tejed van és mentek megkérdezni hogy nem e lehetne azt mondták a dokinővel kézenfogva hogy nem tápszer. 40 km hordjuk a tejet az ottani védőnő egyből hívott hogy azonnal kell a tej. 3 hónapja már.

Még mindig hordjuk meg szoptatok 6 hónapos két hete kezdjük a hozzátáplálást azt mondják hogy akkor ha megy akkor még két hetet várunk aztán meg kiírja a doktornő a tejpépet azzal is ki lehet váltani egy étkezést aztán meg a többit. De kérem 6 hónapos tejem dögivel akkor minek??

2009. dec. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
66%
edlőttem szóló, légy szíves, használj vesszőket máskor.
2009. dec. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
65%
Én bevallom nem próbáltam a szoptatás idegennek tűnt az egész. Én tápszerezem. Most 5 hónapos. 5 kg. Forgolódik, nevetgél, gagyog, 1 hónapos korától végig aludja az éjszakát. A dokinéni szerint makk egészséges. De te szoptass és ne hagyd abba.
2009. dec. 7. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!