Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért néznek rám néhányan...

Miért néznek rám néhányan furcsán, ha megtudják, h a 20 hós Babám még szopik?

Figyelt kérdés
2010. febr. 2. 14:05
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
53%

Mert sok a korlátolt ember, aki csak a más dolgával foglalkozik.

Fiam 21 hónapig szopott, (ennek már 9 éve, akkor rám is úgy néztek, mit a egy UFO-ra)

Most a 11 hónapos lányom is szopik még és örülök neki.

Ja és egyik sem válogatós.

2010. febr. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
92%

Hát, az emberek mindig furcsán néznek.

Nekem az is furcsa, hogy ezt megkérdezik (eü.ellátás keretén túl) idegenek.

2010. febr. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
52%
Mert még mindig tartja magát az a téves nézet, hogy egy kisgyereket 1 évesen kötelező elválasztani, mert onnantól az anyatej rossz, semmit nem érsz stb, stb. Egyébként szerintem sincs senkinek köze hozzá, hogy ki meddig szoptat. Az enyémek 2-2 éves korukig szoptak, a pici 17 hónapja...nem hinném, hogy ezzel ártanék nekik.
2010. febr. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
56%
igazából sztem károsnak nem tartják, csak feleslegesnek, vagy pótcselekvésnek, ahogy én is (már nem a gyerek, inkább anyuka pótcselekvésének). ezért néznek furcsán.
2010. febr. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
68%

Mert a háború után nem volt elég férfi munkaerő, és a nőknek szülés után 3 hónappal már vissza kellett menni dolgozni. Akkor kezdték, hogy 3 hónapos gyereket már hozzátápláltak, és csak reggel-este szoptatták, és fél éves korára teljesen elválasztották. Ezzel párhuzamosan ment az ideológia, hogy a gyereknek nem is jó az anyatej ebben a korban már, mert nem elég laktató, ha csak azt eszi, beteg lesz. A XX. században volt erről egyszer szó.

Ezt sok gyerekorvos és védőnő a mai napig hiszi! A lányom 15 hónapos koráig csak szopott, és semmi baja nem lett, most meg 2 évesen mindenevő. Nem sovány, sőt, 1 évvel idősebbnek néz ki a koránál. Mostanában fedezik csak fel, hogy az anyatejben mennyi minden van, ami még 1 éves kor után is nagyon jó a gyereknek. Nem pótcselekvés egyáltalán.

Ne foglalkozz vele, ki mit mond, én idegeneknek egy idő után nem is kötöttem az orrára. Pl. a szomszéd öregasszony mindig mondogatta, hogy neki nem volt teje, és a 3 hónapos gyereke már bablevest evett, még sincs semmi baja. Na, gratulálok! Az én gyerekem 1,5 éves korában kapott először bablevest.

2010. febr. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
62%
Mert h...!Ram is igy neznek,21hos a babam es meg mindig szocsizik.Igaz 1-2 szer naponta.
2010. febr. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
27%

látom itt sokan vannak, akik sokáig szoptattak. nekem itt a problémám: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


tudnátok tanácsot adni?

2010. febr. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
59%

első vagyok

Nem tudom, ki pontozott le, azért mert, szoptattam és szoptatom a gyerekemet. Gondolom valami korlátolt barom.

Mindenestre köszi.


22:20-nak üzenem

Ha az neked pótcselekvés, hogy szoptatom a gyerekem, mert van tejem és nem kell neki tápszer, hagyom, hogy ő válassza el magát, akkor a fejedben van a baj.

2010. febr. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat és öRÜLÖK,h ilyen sok "hozzám hasonló gondolkodású" Anyuka van:-)

1x egy tápos Anyuka mondta is nekem,megbotránkozóan,hogy "Úr Isten,dehát már minek szoptatsz?szerinte semmi értelme!!!"

ez igen,gondoltam,büszke lehet magára...

2010. febr. 3. 11:11
 10/40 anonim ***** válasza:
49%
Sok "anyuka"azt hiszi,hogy ettöl menö,hogy kevesebb ideig szoptat.Felti a melleit,es gyava ezt bevallani.Pedig csak tudatlan,buta.Mert,ha okosabb lenne,akkor tudna,hogy tele van egeszseges dolgokkal.
2010. febr. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!