Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy tudom megoldani az...

Hogy tudom megoldani az etetést ha egész nap az állatkertben vagyunk?

Figyelt kérdés

A problémaám az h 7hetes anyatejes babámmal megyünk kirándulni állatkertbe hétvégén.A szoptatást akkor kihagynám mert igaz kocsival megyünk de az állatkertből nem jöhetek ki,mert egyszeri belépés van ugye,bent meg nem fogok a wc-ben etetni,meg macerás is lenne mert több mint 1órát is szokott cicin lenni.Viszont ha így megyünk valahová szoktam kivenni a fagyasztóból tejet és azt visszük.Igen ám de ilyen hosszú útra/fél-egynap/még nem mentünk.Hogy tudom megoldani h amit elviszek tej ne romoljon meg ha egész nap a táskámban van ilyen melegben.Vagy ha hűtőtáskába viszem akkor hol tudom megmelegíteni?Gondolom sehol.

Valami megoldás csak van,érlek segítsetek!

A másik meg h ha nem szoptatom szinte egész nap akkor a melleim szétdurrannak estére.Menyjek a wc-be és fejjek?Én ezt már végképp nem értem.Ti hogy csináljátok?


2008. jún. 11. 11:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

nem tudok trükköt, mert nem tudom hogy tudnád felmelegíteni, de ha kocsival mentek, akkor hívd fel az állatkertet, hogy van e lehetőséged ezmiatt kimenni. biztos kiengednek meg vissza is. A cumisüveget ha megtöltöd akkor mindig egyet vegyél ki a hűtőtáskábol a sima táskádba és szobahőmérsékletűre fog melegedni. Vagy lehet kapni cumisüveges ételmelegítőt a brendonban is, gondolom máshol is 2000ft körül van, de ahhoz is szivargyujtó kell, úgyhogy csak ki kéne menni a kocsihoz.

A wc-t nem ajánlom nem higiénikus. Inkább lehet jobb lenne máshol kirándulni, mert nagyon kényelmetlen napod lehet.


Remélem van valakinek jobb ötlete mint nekem.


jó kirándulást!

2008. jún. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezen a helyzeten már én is átmentem, és őszinte leszek, sehogy nem tudod megoldani. Csak egy mód van rá, ha az állatkertben szoptatsz az egyik ketrec előtt, vagy egy darabig nem mentek kirándulni. Mi mindig csak 3 órás programokat terveztünk, mert az két szoptatás közé befért, vagy mindig a kocsi közelében maradtunk, és akkor az autóban tudtam etetni. Csak most már olyan meleg van az autóban, hogy nem biztos, hogy a baba ebben a nagy hőségben tud normálisan szopizni.
2008. jún. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szia.

Lefagyasztva vidd magaddal,e´s az a´latkert büfe´jében,vagy az e´tteremben biztosan megmelegítik neked ha megke´red az ott dolgozók valamelyike´t.A melleid meg valószínü,hogy majd megindulnak,ezért ke´szülj több melltartóbetéttel.

A másik,hogy menjetek máshova´,ahol tudsz szoptatni.

2008. jún. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szia, mi termoszban vittünk forró vizet, és abban melegítettük meg neki a kaját. Addig meg tartsd hűtőtáskában. Régen is melegvízbe állítva melegítették a gyerekek ételét.
2008. jún. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem hülyeség lemondani a szoptatásról, hiszen neked is, a babádnak is az a legjobb. Ha az állatkertben nincs erre a célra használható helyiség - sok helyen van ilyen! - akkor keress egy félreeső árnyékos padot, vigyél egy könnyű kendőt, terítsd a válladra, már szoptathatsz is gond nélkül. Ha még van is direkt szoptatós pólód, még könnyebb a helyzet. De ha végképp szégyellős vagy, csak szólj a bejáratnál, hogy szeretnél majd kimenni szoptatni a kocsiba. Minden bizonnyal meg fogják érteni.
2008. jún. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges problémák tömkelegét zúdítod magadra. Tegyük fel hűtőtáskában viszel tejet, de ha 30 fokos meleg lesz még a legjobb jégaku sem biztos, hogy délutánig bírni fogja, ha a tejcsi kienged nagyon könnyen megsavanyodik, tehát ez gáz. Ha viszont "jégtömb", akkor hogy olvasztod ki? Nagy a veszély, hogy megromlik...Lehet, hogy lesz egy kedves büfés, aki beteszi mikróba, de Te is tudod milyen gyorsan túlmelegszik, akkor kezdheted hűtögetni, a baba pedig üvölt, mert éhes. És ez csak egy etetés, gondolom legalább 3* etetni fogod. A büfés néni is örülni fog. A melegben pedig valószínű gyakrabban lesz szomjas, tehát nem valószínű, hogy 3 óránként elég etetni. És a higéniás körülményekről ne is beszéljünk, mert azt a cumisüveget, amiből eteted többször is jó lenne normálisan kimosni az etetések között. Most hirtelen ennyi "gond" jutott eszembe, de biztos lesz több is. Szerintem két megoldás van. Megpróbáltok viszonylag korán menni, hogy találjatok a közelben olyan parkolóhelyet, ami árnyékban van, így a kocsi talán nem melegszik fel 50 fokra. Megbeszéled a jegypénztáros nénivel, hogy ki szeretnél jönni szoptatások idejére, ha normális meg lehet oldani. Ha nem, akkor az állatkertben vannak olyan padok, ami viszonylag eldugott helyen van. Veszel fel egy olyan felsőt, amiből könnyű előkotorni a cicit, előtte a váladra teszel egy textil pelust, így senki nem lát semmit, babó ölbe a pelus alá, így nyugodtan szopizhat, steril, nem romlik meg, nem kell melegíteni, és a peluson ill. a kandikáló lábacskákon kívül mást nem lehet látni.:-) Szerintem...
2008. jún. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ja, és a legfőbb gond, amit kihagytam a melled!!!Hát az tuti szétdurran, legalábbis nekem annak idején szétdurrant volna. Megbolygatod a gondolom már beállt kereslet-kínálatot, nem győzöd majd cserélgetni a betétet, mindig mennetek kell a budira, hogy kicseréld, folyton nézegeted a ruhát, hogy nem ütött-e át a tejcsi és szerintem elég kellemetlen érzés is lesz, mert nagyon fog feszülni. Szóval akárhogy nézem, a legjobb a szopi..., szerintem.:-)
2008. jún. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi nemrég voltunk az állatkertben. A wc mellett van pelenkázóhelyiség is, szerintem ott tudsz szoptatni. Szerintem mindkettőtöknek ez lenne a legjobb megoldás.
2008. jún. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én ezért vettem szoptatós polót meg hordozó kendőt:)Egyrész egy ilyen pici babát is simán vihetsz már a kendőben-sőt újszülött kortól lehet és észrevétlenül akár séta közben is szoptathatod mert semmit nem látnak belőle,másrészt ott a poló amit ha nincs is kendő simán egy padon meg tudod szopiztatni.Nem olcsó de egyet érdemes beszerezni,mert biztos lesznek még ilyen alkalmak mikor gondban leszel és ezzel nem jelentene problémát megetetni és magadnak sem csinálsz kellemetlenséget,mert a melleid sem fogják bírni,nem beszélva arról,hogy friss tejet adsz neki és nem kell kínlódni a fagyasztottal..Én biztos ezt tenném.De ha nincs egyik sem akkor marad a pad,textilpelus a vállra és megeteted,senki nem fog sztem szólni ezért,mért lenne kínos mindenki volt kisbaba anno.Szval sztem se kombináld túl a dolgot.
2008. jún. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én mindenhol megetetem. Pont ezek miatt amit felsoroltál. Kit érdekel, hogy ki mit gondol?:)
2008. jún. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!