Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A baba mennyi idős koráig...

A baba mennyi idős koráig kell betartani a 3-4 óránkénti etetést?

Figyelt kérdés
2011. máj. 10. 15:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Fiam 7 hónapos, 3 óránkét eszik általában.Éjjel már nem szopizik, így 5 étkezés van reggel7 és este 8között
2011. máj. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Igen azt nem írtam,hogy az éjszakát leszámítva... :)
2011. máj. 10. 15:12
 3/17 xStefix ***** válasza:
66%

Hát az egész kérdéssel gondom van. :)

A szoptatás nem etetés és ezért (is) nincs benne olyan, hogy "kell". Azaz: olyan gyakran érdemes művelni, ahogy a babád a szükségét jelzi. Ennélfogva nincs olyan sem, hogy mennyi idős korig. - Mindez teljesen-teljesen egyéni.


Szóval, mi a pontos kérdésed? ;)

2011. máj. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
első vagyok, szerintem sokáig megmarad, mert a reggeli-tízórai-ebéd-uzsonna-vacsora elkíséri sulis koráig.És ha kiszámolod, nem nagyon tud elteni több idő az etetések között.Persze nincsenek benne az éjjeli etetések, de őszintén én leszoktattam az éjjeli szopiról, azóta gyönyörűen alszik éjjel.Ha van valami gond,felkel, magamhoz veszem és már alszik is vissza:)
2011. máj. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

ok!Igazad van! Bocsesz! :)

Szóval: ha már csak reggel és este szopik a baba a többi evés gyümi ,főzi,tejpép,akkor is be kell tartani a 3-4 órás evéseket ?Éjszakát végigalussza.

2011. máj. 10. 15:23
 6/17 anonim ***** válasza:
Nálunk a nagyobb nem igényelt 4-nél több étkezést (tízórait kihagyta),a kisebb azonban (nagyobb korában-mikor a hozzá táplálást már elkezdtük) naponta 5x evett: reggeli,tízórai,ebéd,uzsi,vacsi.
2011. máj. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

megint első.Igazából ezt így nem lehet megmondani, hogy mennyi idő fog eltelni az étkezések közt.Ez attól is függ mikor fekszik és mikor kel a baba.Nálunk van, hogy 2,5 óra telik el az étkezések között, de nincs 2 egyforma nap:)Mármint olyan, ami percre pontosan ugyan az, azért persze van nagyjából egy napirend.De ez majd nálatok is ki fog alakulni.

Mennyi idős a babád?

2011. máj. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A babám 5 és fél hónapos.
2011. máj. 10. 18:27
 9/17 xStefix ***** válasza:

Hát elég korán elkezdted a hozzátápit...


Szerintem jobb lenne, ha a babád igényei (éhsége) alapján rendeznéd el az étkezéseket, nem bármilyen külső norma alapján. Ha ő gyakrabban-keveset evős fajta, akkor úgy, ha ritkán-többet evős, akkor meg úgy.

Egyébként az én lányom a mai napig nem nagyon reggelizik, ha itthon van, mert reggel megiszik egy adag kakaót (és néha még szopik is). A bölcsiben ugyan van reggeli, de itthon nem kéri. De korábban is nagyon sokáig napi 4 szilárd étkezés volt.

2011. máj. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
nálunk a 10 hónapos még mindig 3 óránként eszik. most váltottam ki a 2. étkezést, többi szopi vagy szopi+gyümölcs.
2011. máj. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!