Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek lehet egyik...

Szerintetek lehet egyik napról a másikra 2-ről 3 óránkénti szopira szoktatni? Egy rokonom szerint hagyjam sírni addig. Amikor eszik és bealszik, akkor meg fogjam be az orrát, arra felébred. Ti szoktátok ezt? 3 hetes a baba.

Figyelt kérdés
2010. júl. 16. 10:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
jesszusom....Dehogy!Mi az h fogd be az orrát?Majd az a baba beáll magától amikor elég lesz neki 3 óránként szopizni.Nem kell erőltetni.Hűűű ez most nagyon felidegesített nagyon.Hagyd a saját tempójában fejlődni a picit.Szerintem.Egyébként én soha nem tudtam sírni hagyni a babámat.Majd megszakadt a szívem.
2010. júl. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

én a rokonodat hagynám sirni meg fognám be az orrát... beteg ...

nem szabad! !!!!!!


szépen lassan kihúzni az etetések közti időt de ne éhezzen hogy csak kijöjjön már az a húsz perc...


nem szabad még sirni hagyni. simogasd dúdolj és mesélj neki vagy cicizzen úgy hogy bealudhasson utánna. feküdj mellé és ha elaludt kiveheted a cicit a szájából.

2010. júl. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de szerintem a két óránkénti etetés is hülyeség. Akkor adj neki, mikor kér, és tojd le aki mást mondd. :) Még rengeteg "jó tanácsot" fogsz az arcodba kapni. Ha nem érzed magad elég erősnek, javaslom olvasd el az Ölelj át! című könyvet. Jó babázást! :)
2010. júl. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 xStefix ***** válasza:
100%

A gyerek nem robot! Jó lenne, ha ez minden anyuka és nő számára világos lenne már...

Neki fogalma sincs, mi az óra, az időpont vagy az időtartam. Ő csak azt érzi, ha megéhezett/megszomjazott (vagy csak anyát szeretné) és akkor jelzi, hogy szopit kér. A figyelmes anyuka pedig ilyenkor mellre rakja. Ennyi.

Nemcsak idejétmúlt, de borzasztóan káros is időhöz kötötten szoptatni! Ha nem akarod, hogy apadjon a tejed, akkor minden ilyen irányú tanácsot sürgősen felejts el!

Befogni az orrát?! Szent ég, kissé korlátolt, aki ilyet mond, már bocsánat!


Ajánlom a figyelmedbe ezt az oldalt, mert érzésem szerint nem ártana neked néhány helyes információ és egy kis bíztatás: www.lll.hu

2010. júl. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Talan valami baja van a rokonodnak???!!!

Ilyen butasagot szegeny kisbaba.Szoptasd amikor csak keri,ebben a korban napi 8-12 szopinak lenni kell,foleg a meleg miatt surubben is kerheti.

Befogni az orrat?Befognam en a te rokonodnak!

Ha bealszik es nem szopizott eleget ,tedd le majd ujra vedd fel,nedves ruhaval torolgesd meg az arcat,birizgald a tarkojat stg...

2010. júl. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Örület, különben ezek a rokonok. :))) Szóval szerintem is szoptasd igény szerint. Lányaimmal én is 3, meg 4 óráztam, na hamar el is apadt a tejem. Kisfiammal megfogadtam, hogy nem hallgatok senkire, csak az anyai ösztöneimre, meg az ő igényeire. És 4,5 hónaposan csak anyatejes. Még most is van, hogy 2 órát bír ki a szopik közt. Különben tényleg gondolj csak bele, nekünk se egyforma az étvágyunk, lehet, hogy egyszer kevesebbet kíván, akkor hamarabb meg is éhezik, máskor meg többet eszik és több időt kibír. De sírni hagyni? Ne csináld! Szoptasd, ahogy nektek jó és ne hallgass senkire.
2010. júl. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én is a nagy melegben 2 óránként szpotattam mikor ilyen idősvolt a lányom. Az összes szakember(védőnő, gyerekprvos, szpotatási tanácsadó) erre biztatott, gondolj bele: te is többet iszol, akkor a babádtól miért vonnád meg? Aztán már én is soknak éreztem lassan. 10 hetesen kezdtem el, hogy a 2 órára ráhúztam első 2 nap 15 percet. Addig szeretgettem, ringattam. a következő két nap már 2,5 órát húztam, egy hét alatt beállt a 3 óra. Persze 10 perc ide oda mozgás mindig van. Ebben a kánikulában akár lehet több is. DE: a Te babód még pici, egyszerre kevesebbet iszik-eszik, neki még sokszor kell adni! NE FOGLALKOZZ SENKI VÉLEMÉNYÉVEL, CSINÁLD ÚGY AHOGY TE ÉRZED, MERT AZ A LEGJOBB ÉS A TE GYEREKED!!!! Kitartás a rokonokkal szemben, én meghallgatom, bólogatok, aztán úgyis úgy csinálom, ahogy én akarom! :)
2010. júl. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én soha nem hagytam sírni a lányomat. Ha 1,5 óra után lett éhes vagy szomjas, akkor kapott. szerintem az igény szerinti szoptatás a normális, nem pedig, ha percre pontosan eteti valaki a babáját.

Ennek a rokonodnak a véleményét pedig felejtsd el gyorsan... bocsánat, de nem normális, aki ilyet csinál vagy csak kitalál.

2010. júl. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!