Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A baba mennyi idős koráig...

A baba mennyi idős koráig kell betartani a 3-4 óránkénti etetést?

Figyelt kérdés
2011. máj. 10. 15:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Igény szerint!!!!! Miért akarnak egyesek gépeket csinálni a gyerekükből?

Te is órához kötve eszel, vagy amikor éhes vagy? Megáll az eszem.

2011. máj. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó kommentelő!Köszi a válaszod,DE:

Szerinted miért tettem fel ezt a kérdést?Talán azért mert mint egy "gép" meg akarom tömni a kölköm 3-4 óránként????NEEEEM!!!! Azért , mert van hogy beszunyál reggel 9-kor a 7-es szopi után és kimarad egy kaja , majd csak 12 körül ébred és 13-körül kér enni . Egyébként ha itt valaki kérdez,az nem azért teszi mert h@lye , hanem azért mert tanácstalan és szeretné a legjobbat a picijének!

Minden jót! ;)

2011. máj. 11. 09:24
 13/17 anonim ***** válasza:
38%

Egyetértek a kérdezővel!

És amúgy meg miért baj, ha van egy rendszer??persze nem gépet kell csinálni a gyerekekből, de ne mondd hogy akkor eszel mikor jólesik!!Tuti van vmi rendszer az életedben!!!!

2011. máj. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó válaszolÓ!:)Kicsit felhúztam magam az előzőn,mert szerintem egy pillanatig nem gondolta végig a kérdésem,amit nem azért tettem fel , mert 1,5-2-óránként akarom megetetni a babám... ;)
2011. máj. 11. 10:35
 15/17 anonim ***** válasza:

igen, én is felhúztam magam!Mert oké, hogy van olyan, aki akár óránként ráteszi a mellére a babát, ha csak egyet nyikkant akkor is,de szerintem attól még nem kéne megítélni azokat, akik szerint nem baj ha van valamiféle rendszer!

Amúgy a kérdésed meg tök helyénvaló!

ja és én már válaszoltam tegnap párszor, én vagyok az első;)

szép napot:)

2011. máj. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszi!Szép napot Neked is! ;)
2011. máj. 11. 13:26
 17/17 xStefix ***** válasza:

A kérdezőnek is igaza van, meg annak is, aki "felháborodik".

Akkor van gond az "időre" etetésből, ha túlzottan szigorúan veszi az anyuka és akkor sem hajlandó rajta változtatni, amikor kellene (és sok ilyen időszak van a szoptatás alatt). Sajnos vagyunk páran, akik rögtön rémeket látunk, ha meglátjuk a '3-4 óránkénti etetés'-kifejezést, ahogy jeleztem is neked korábban. :)


Valamilyen laza rendszerre perszehogy szükség van (bár leginkább talán saját magunk és a család többi tagja miatt..?), de nem percre pontosan és nem mindenáron. Plusz: a gyerek olyan szuper kis élőlény, hogy SAJÁT MAGA is képes kialakítani a maga ritmusát, minden különösebb ráhatás nélkül is.

Ezért javasoljuk azt többen is, hogy

1. hagyni kell a babát, hogy megmutassa nekünk, neki mi hogyan jó

2. megfigyelni a visszatérő szokásait

3. a rendszeresnek tűnő eseményeket (pláne, ha még nekünk is egyre jobban megfelel idővel) pedig megpróbálhatjuk fixálni a napirendben.

+1: Amikor viszont valami változás van, akkor az ANYUKÁNAK kell újra rendeznie a sorokat, de nem kívülről és erőszakkal, hanem elsősorban a babára hagyatkozva, újfent.

Így általában mindenki jól jár. :)

2011. máj. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!