Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mitől függ, hogy a baba...

Mitől függ, hogy a baba átalussza az éjszakát vagy tartja akkor is a 3 óránkénti szopizást?

Figyelt kérdés

Erre is rá lehet húzni, hogy genetika?

Vagy a tej minőségétől függ?

A baba "befogadóképességétől"?


2011. ápr. 13. 09:38
 1/5 anonim ***** válasza:

A baba idegrendszeri érettségétől. A tej minősége mindig az ő igényeinek megfelelő,rossz, gyenge minőségű anyatej nincs. Nálunk a 4 gyerek sem egyforma időben kezdte átaludni az éjszakát, pedig az első még tápszert is kapott kb. felesben, sőt akkor még 6 hetes kortól kaptak gyümölcsöt, 3 hónaposan meg főzeléket (18,5 éve!). Tehát:

1. baba 6 hónaposan

2. baba 8? hónaposan (csak anyatejes 6 hónapig)

3. baba 4 hónaposan (csak anyatejes!)

4. baba 2,5 éves és még néha ébred...

2011. ápr. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Melyik fiú/kislány? :-)
2011. ápr. 13. 09:53
 3/5 anonim ***** válasza:
1. és a 3.fiú, a másik kettő lány :)
2011. ápr. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 4 napja este 10-kor szopizik,és álltalába 5-6 óráig alszik! 10hetes és csak anyatejet eszik.De elötte is csak egyszer kell fel éjszaka,nem volt hasfájos semm.Azt hiszem szerencsés vagyok:)!
2011. ápr. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xStefix ***** válasza:

Kérdező, először is gondolj bele abba, MIÉRT ébredhet egy baba éjjel? Csak és kizárólag azért, mert éhes, szomjas vagy anyás? Mert ugye ezt a hármat szokta jelentei az anyatej ill. a szopi elsősorban (de nem kizárólag).

Nyilván nem!


Ha magát a szoptatást nézzük, mindaz belejátszhat, amit írtál. Pontosabban, a tej minősége alig-alig, ugyanis az anyatej mindig a baba igényeinek megfelelő, tehát sosem "rossz", kevésbé tápláló és társai! A baba "befogadóképessége", illetve éhsége és teltsége már nyilván. És a genetika is, abban az értelemben, hogy a baba milyen "fajta", illetve mit örökölt a szüleitől (amennyiben bármi is örökölhető ebben).

És ez utóbbi már utal is az egyéb lehetséges okokra: hogy a baba milyen habitussal rendelkezik, hogyan és milyen tempóban fejlődik, mikor ér el egyes (fontos) fejlődési szakaszokat stb. Ezeken belül pedig fontos tényező, hogy az idegredszere (és egyáltalán az egész szervezete) mikor lesz elég érett arra, hogy már végig tudja aludni az éjszakát. (De erre, a közkeletű alvástréninges elképzeléssekkel szemben, nincs általános érvényű szabály!!!)

Kb. ezek azok, amik BELÜLRŐL befolyásolják, hogy a baba hogyan viselkedik.


És akkor itt vannak a KÜLSŐ körülmények is: oltás, betegség, fogzás, érzelmi helyzetek (stressz, szorongás), kötődés mértéke, és végül az alvás körüli élmények (amikről sokan elfeletkeznek). Ezek mind-mind módosítani tudják a fenti "szabályszerűségeket".


Talán mostmár nyilvánvalóbb, hogy az átalvás képessége fizikális + mentális + emocionális tényezőktől is függ egyszerre(!), ezek együttesen befolyásolják a folyamatot.

2011. ápr. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!