Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha eddig igény szerint szoptat...

Ha eddig igény szerint szoptattam, de mostantól szeretnék áttérni a 3-4 óránkénti etetésre, mennyi idő kb mire "átáll" a baba?

Figyelt kérdés
2008. nov. 30. 07:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Az igény szerinti szoptatás mekkora időközöket jelent nálatok és milyen mennyiséget?
2008. nov. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Eleinte 2,5 óránként evett, aztán 3,5 akkor jól aludt. Mostanába van az hogy sokat sír és ráteszem cicire de utána még jobban sír.:( Hasfájós lett szerintem attól hogy mindig úgy próbálom megnyugtatni hogy cicire teszem. Éjszaka viszont csak egyszer kel hajnali 1 körül, aztán csak reggel 6-kor és aztán 9-kor.

Ezért gondoltam megpróbálkoznék a 3 órás etetéssel, hátha az segít neki hogy napközbe is jobban aludjon.

90grammokat eszik kb ha tényleg éhes.:) Bár nem mindig mérem.

Most 4 hetes.

2008. nov. 30. 08:16
 3/4 anonim ***** válasza:

4 hetes korban még kár lenne 3 óránként etetni a kicsit, hiszen a gyomruk még nagyok kicsi, és az anyatej is gyorsan emésztődik. A hasfájós időszak meg teljesen független a szopi mennyiségétől. Ha szoptatsz a baba ellazul, megnyugszik és könnyeben mozognak a belei és távozak a gázok. És lehet hogy nem is eszik csak cumizik hogy megnyugodjon. Az igény szerinti szoptatás során a tested tökéletesen tudja követni a baba igényeit, főképp a növekedési ugrások idején a többletigényt.

Lehet hogy ha úgy szoktatod átáll a babád és amit hasfájás miatti sirdogálásnak tudsz be az lehet hogy nem is az hanem az éhség és az anyu utáni vágy miatt sír majd a kicsi.

Szerintem szoptass igény szerint egy 4 hetes babától meg ne várd el hogy 3 óránként eszik aztán meg alszik.

2008. nov. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én 10 hetes kislányom nem birja ki 3-4 óra hosszáig, szerintem 4 hetesen még kicsi. A baba akkor kér enni, amikor éhes. Én nem kínoznám azzal, hogyha éhes nem adnék neki, mert még nincs itt az ideje, ugyanis síráskor teleszívja magát levegővel, ami hasfájósságot okozhat. Inkább szoptasd meg, ha éhes, jobb lesz a babának is meg neked is.

2008. nov. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!