Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 5 hetes babámmal szopiprobléma?

5 hetes babámmal szopiprobléma?

Figyelt kérdés

Igény szerint szoptatom, nappal gyakran kéri cicire magát, éjjel is gyakran kel (1-3 óránként), viszont akárhogy sír vagy nyüsszög, sokszor nem éhes, és nem szopizza ki a mellemet, ezért az 2-3 naponta begyullad. :(

Sajnos fejni nem tudok, nem indul be a tejleadó reflexem a mellszívóra. (Több fajtát próbáltam már.)

Mit tehetek?



2012. nov. 7. 06:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Rakd cicire a babát, és amikor érzed hogy beindul, akkor amíg az egyiket szopja, addig fejd a másikat.
2012. nov. 7. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez egyszer bejött, de máskor már így se ment a fejés. :(
2012. nov. 7. 06:49
 3/8 anonim ***** válasza:
Próbálgasd, menni fog, rá kell érzeni. Én volt, hogy 45 percig fejtem, mire elindult.
2012. nov. 7. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor próbáld kézzel fejni.Elavultnak tűnik de én mindig kézzel fejtem.A kis csomókat is szépen kitudtam maszírozni. Idő kell hozzá de menni fog.Az egyiket szívta a másikhoz odatettem egy poharat és a mellbimbó felettől kb4-5 cm re alulról a cicit 4 ujjal megtámasztva a hüvelykkel meg fentről a mellbimbó felé pici nyomást gyakorolva rá csodálatosan beindul néhány perc múlva.Próbálj keress rá videót.
2012. nov. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Keress fel egy szoptatási tanácsadót,nekem is ő segített.Honnan írsz?
2012. nov. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Milyen rendszerben adod neki a ciciket? Hogyan váltod őket?

Hagyod, hogy kiürítse az egyiket mielőtt váltasz? Nem feltétlenül egy evés alatt.

Jó ötlet a kézi fejés, nekem is segített. Kézzel szépen, célirányosan tudod az a területet finoman masszírozni, ahonnan a tej nem ürült ki, valamint mivel nem csak a bimbót "nyüstölöd", esetleg könnyebben kiváltódik a reflex is.

A bimbódon az összes csatorna átjárható? Nincsen rajta esetleg fehéres "dugulás"? A gyulladás mindig egy helyen történik?

2012. nov. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én beállok atusolóba, jó meleg vizet tusolok a mellemre, bemaszírozás nélkül tudok fejni kézi pumpás mellszívóval.

Ha írsz privátba, szívesen segítek.

2012. nov. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

De kedvesek vagytok, kösznöm a segítséget!!

Ma voltam védőnőnél, kiderült, hogy baromi sokat nőtt a pici, szóval valószínűleg tényleg az a baj, hogy nem éhes.

Közben sikerült fejnem is, meg kaptam a védőnőtől is pár tippet, hogy állítsam be a kínálatot a kereslethez anélkül, hogy begyulladnék.

Huh asszem a másodikgyerekes anyukák hibájába estem, azt hittem ez a baba is úgy fog majd szopni, mint az első, pedig tökre nem. :)

Akinek még van ilyen tapasztalata, szívesen fogadom! Zöldike megy. :)

2012. nov. 7. 15:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!