Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Valami baj lehet a 10 hetes...

Valami baj lehet a 10 hetes babámmal?

Figyelt kérdés
Kb. 1 hete ugyanannyi a súlya, nem igen gyarapodott. 10 hetes, 4240 grammal született, 1 hete 5020 gramm volt. Csak anyatejet kap, általában 6szor eszik egy nap. Tegnap kíváncsiságból mértem minden evését: 6 óra 100 g,9 óra 100 g, 12 óra 50g, 15 óra 50 g, 17:30 60 g, 22 óra 100 g és utána reggel 6kor kért újra enni. Majdnem minden evéshez keltegettem, nem vártam meg míg magától kér, mert ő kibír 5 órát is napközben. Nem nyűgös, vidám baba. Bár a pukik eléggé bántják, és csak 5-6 naponta van kaki.
2010. júl. 29. 21:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

azt szokják mondani,amíg nem fogy,addig nincs gond.én is mérem a héten a fiam szopijait,és bizony tegnapról ára semmit sem hízott.de akkor hova lett az a sok tej,amit megevett?!

de szerintem hívd fel a védőnőd és ő biztosan tud okosat mondani.

2010. júl. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Éppen növésben van, azért nem hízik. Van ilyen hét (nekünk is volt, hogy majdnem két hétig stagnált a súlya, és kaki is ritkán van). A havi átlag számít.
2010. júl. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A súlya szerint majdnem duplaennyit kellene ennie. 5 kg x 150, vagyis 750 ml naponta és ő eszik 460 ml-t. Szerintem ez is közrejátszhat. De első körben védőnő (ha rendes és jó tanácsokat ad) ha nem, akkor doki. De semmiképp se adj tápszert, inkább próbáld meg szaporítani a tejed.
2010. júl. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Szia! Ha 5-6 naponta van kaki, az bizony nagyon nagy baj! naponta kellene kb. 5 kakis pelusnak! Dokitól kérj segítséget...

Zsu

2010. júl. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Már elnézést, de az utolsó jó nagy hülyeséget írt.

Anyatejes babánál 7 naponta egy vagy naponta hét kaki is normális. (nézz utána ;) )

2010. júl. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
"az bizony nagyon nagy baj!" Kedves Zsu, nem kell az embert halálra rémiszteni!
2010. júl. 30. 14:07
 7/12 anonim ***** válasza:

pisis pelus, pisis- nem kakis, de ha eldobható pelust használsz nem mérvadó ez sem, mert nem látod mennyi pisi van, mert felszívja.

Havi átlagot néznek. Ha méred, akkor hetente egyszer és mindig ugyanabban az időpontban és hasonló körülmények közt (mondjuk evés után vagy evés előtt vagy kaki után stb) és akkor kapsz egy többé kevésbé összehasonlítható adatot.

2010. júl. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én kérek elnézést, ha rosszul tudom, de bármilyen könyvben, újságban olvastam a témáról, mindben azt írták, hogy napi szinten kell kakis pelusnak lennie, nem 5-6 naponta egyszer! Gondoljatok bele, hogy napokig mennyi tejcsit (esetleg tápszert) eszik a baba, minden csak befele megy, kifelé meg semmi? Az igenis rendellenes. Az ilyen babáknak nem nő a súlyuk, és valószínű azért nem kakálnak, mert nincs mitől! Kevés neki a tejcsi! 50 grammot napközben a kisfiam akkor evett, amikor még született, az első napokban! a 3. naptól pótolni kellett, mert nem volt még több tejem, már a 4. naptól is 70-80grammot evett. Most 7 hetes, és bár kicsit falánk, de 180-190 grammot eszik reggel és este, napközben kb 140-150grammot! Nem 50-et.


Nem állt szándékomban a kérdezőt megbántani, vagy inzultálni, én csupán a helyében felkeresném a gyermekorvost, mert szerintem azért nem kakil a babája, mert nincs mitől. Elnézést, ha rosszul gondolom, mindenki másképp gondolja... (hiszen egy jó bélműködésnél mi is naponta járunk a wc-re, de max. 3 naponta)

A baba pedig aluszékony lehet ha nem megfelelően van táplálva, ami kiszáradáshoz vezethet.


Az ember nem akar itt senkit megbántani, csak leírja avéleményét. Te kérdeztél, én válaszoltam. Ezzel senkit megbántani nem akartam.


Zsu

2010. júl. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Zsu valamit igencsak félreolvastál.

Tápszer esetén igen van kaki, hiszen azt mesterségesen előállított dolog, ami tartalmaz "hulladékot" is. De anyatejnél előfordulhat, hogy 100%-ban hasznosul vagy legalábbis igen nagy százalékban és akkor nincs salakanyag, ami távozna. Teljesen normális csak anyatejes babánál, hogy nincs széklete napokig.

Ezt mindenhol így írják. Rengeteg fórumot, könyvet olvastam én is ebben a témában és ezt mindenhol így írják.

2010. júl. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Még annyit írnék, hogy kisfiam tegnap töltötte a 7 hetet. 3700grammal született, és ma kerek 6000gramm. Szerintem keveset eszik a babád, ez a gond... de te tudod, illetve az többi válaszoló, aki olyan kedvesen lehurrogott.
2010. júl. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!