Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Jót tettem a babámmal így?

Jót tettem a babámmal így?

Figyelt kérdés

Egy hónapos a babám, csak anyatejet kap. De pár napja a bal ciciből kevesebb tej jött. A baba olyan nagy étvágyú, hogy tegnap is és ma is teljesen leszívta mindkét cicit (fájnak is), pedig fejem is rendesen ha érzem hogy maradt benne (még hajnalban is). Volt hogy másfél óránként éhes volt, mert csak 70 gr-ot tudott kiszopizni. Olyan 90-100 grammal szokott kiegyezni, és akkor alszik 2 órát.

Úgyhogy ma tápszert kapott, 80 ml-t meg is ivott cumisüvegből. És nagyon szarul érzem magam emiatt, mert nagyon szeretem szoptatni a kicsinyemet. Egyébként rendesen eszem-iszom (alkoholmentes sört is). A gyerekorvos pedig megnyugtatott, hogy 3 óra múlva kaphat anyatejet, addigra fog termelődni annyi.

Más tápszeres-anyatejes babás anyuka megnyugtatna?


2012. júl. 17. 13:17
 1/10 anonim ***** válasza:
57%

szerintem felesleges ebből nagy ügyet csinálni, ha nincs elég tejcsi megeteted tápszerrel....nem az ördögtől való :)) és a babád sem lesz éhes...


szerintem az lenne rossz ha nem adnál neki kiegészítést és éhezne!!!!!!

2012. júl. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
44%

Jajj emlékszem milyen szörnyű érzés volt nekem is ez az egész szoptatás dolog.Be kellett látnom, hogy kevés a tejem és kész!!Amint eljutottam erre a pontra már teljes csődnek éreztem magam, mint anya megbuktam..blabla.Na de mivel a picim végre nem ordított állandóan az éhségtől,az én mellem sem sebesedett tovább (húsig berepedt a bimbóm) elkezdtem kiegyensúlyozottabb lenni, és beláttam, hogy semmi rossz nincs a tápiban!Mindenkinek jobb volt ez így...3 hónapos koráig még fejtem a babámnak a tejet (mert az elfelejtettem írni, hogy szopizni sem volt nagyon hajlandó a babám, inkább csak alváshoz használt engem :) ), aztán teljesen el is ment.Amit tudtam megtettem.Szépen fejlődő kis mindenevő babám lett.Másfél éves és csak akkor volt eddig lázas amikor fogzott, úgy hogy elmondhatom, hogy egyáltalán nem beteges!

Ne aggódj, lépj túl rajta.De ez nem azt jelenti, hogy hagyd abba teljesen.Ameddig jön az a tejci azt add neki, de ha kifogy a készlet akkor sincs pánik!!Ez nem a világvége, ezt ne feledd!!!!

2012. júl. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2%
Én ugyan nem vagyok még anyuka (bocsánat a kéretlen válaszért), de teljesen egyértelmű, hogy jól tetted, hiszen éhen halni sem hagyhatod. Ha éhes, ennie kell, ha nincs anyatej, akkor pótolni kell. Viszont ha szorongsz emiatt, az biztos nem tesz jót a tejed termelődésének. Úgyhogy próbálj nem idegeskedni, hátha az segít. (Ugyan nem vagyok orvos, de biztos, hogy a sör jó választás ilyenkor? Még ha alkoholmentes is, tudtommal vízhajtó, nem lehet, hogy ez is belejátszik?)
2012. júl. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Nem baj, ha adsz neki tápszert, nem méreg az, de egy dolgot azért nem árt ha tudsz:


A tej nem a szopik között termelődik, hanem a szopik alatt nagyobbrészt. A melled úgy működik, hogy minél többször éri inger, hogy tejet termeljen, annál több termelődik. Ha "pihenteted" akkor annyit érsz el, hogy a szervezeted azt hiszi, ennyi elég, és nem termel többet.


Esetleg megpróbálhatnád először a babádat annyiszor mellre tenni, ahányszor hajlandó rá, hogy serkentse a tejtermelődést.


Nem vagyok elvakult szoptatáspárti, de ugyanezen mentem át amin most te, és nagyon megküzdöttem a tejért, mert mire 2 hónapos lett a kicsi, addigra majdnem elapadt.


Muszáj voltam pótolni, kapott tápszert, de nem hallgattam a gyerekorvosra, aki szerint kell idő, hogy megteljen a mellem, hanem megbeszéltem a gyerekkel, hogy kipróbáljuk egy hétig azt, hogy mindig szopik, amikor hajlandó, és csökkentjük a tápszert egyre inkább - így hoztam vissza a tejet, és szoptattam 14 hónapos koráig.


Szerintem mielőtt a tápszerhez nyúlsz, próbálj többet szoptatni, természetesen ha a kicsi éhes, ne éheztesd, adj neki tápszert!

Esetleg te is kipróbálhatod az sns (szoptanít) készüléket, az nekünk nagyon bevált.


Hajrá, nem lesz ott gond, és ha mégsem lesz elég tejed, akkor arra gondolj, hogy a babának a kaja másodlagos, az első mindig az anyukája szeretete és az általa nyújtott biztonság - ez meg nem a tejjel együtt jön, hanem simán megvan a tápszernél is:)

2012. júl. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz a tápszertől. Ha éhes és nincs tejed, adj neki. Bár én ilyen esetekben szoptattam, nem azért mert a tápszer nem lenne jó, csak azért mert egy baromság hogy 3 óránként termelődik a tej. A tej a szoptatás alatt termelődik. Az első hat-nyolc hét arról szól, hogy a szervezeted megszokja a tejtermelést, a baba megtanuljon szopni, összeszokjatok. Ezalatt ha óránként kért a kicsim óránként kapott. Erre nem szokott rá, ettől nem lett hasfájós, hanem beállította magának hogy a szervezetem mennyi tejet termeljen neki. Sose tudtam jelentős mennyiséget fejni (2 gyerekem van) de annyi mindig volt hogy a babám jól lakjon. Legfeljebb hamarabb kért enni.
2012. júl. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 xStefix ***** válasza:
84%

Nem tettél rosszat, de nem is ez a legjobb megoldás. De ezt szerintem te is érzed, különben nem lennél bizonytalan.

Ahogy feljebb is írták, nem akkor teszel "jót", ha vársz, hogy elég tejed legyen, hanem akkor, ha minél gyakrabban szoptatsz. A babád gyönyörűen jelezte, hogy kevés volt neki a tej, ezért akart gyakrabban szopizni. És te is jól tetted, hogy mindkettővel megkínáltad, amikor kérte. (Fejni nem létkérdés, de ha szükségét érzed, nyugodtan.)

De, ha legközelebb másfél óra múlva, vagy akár még hamarabb jelez (és nem várja ki a megszokott időt), akkor nem az a legjobb megoldás, hogy tápszert adsz neki, hanem az, hogy megint mellre teszed. Akkor is, ha üresnek érzed magad. (A valóságban sose üres a mell, bár egyszerre nyilván kevés ürül ilyenkor.) Ezzel ugyanis azt üzened a testednek, hogy a babád még éhes, több tejre van szüksége - és ha ez az üzenet többször megismétlődik, a melled is rááll arra, hogy többet termeljen. (Napokban kell számolni ilyenkor; addig viszont nagyon sokszor kellhet szoptatni.)

Ellenben, ha elkezdesz pótolni, a tejmennyiség stagnálni fog a jelenlegi szinten (hiszen nem lesz plusz inger) - de, mivel az étvágy idővel nőni fog, a tápszer aránya is emelkedni fog a tejhez képest. Vagyis könnyen megindulhatsz a lejtőn és egyre nagyobb lesz az esély, hogy tápszeressé válhat a babád.

Különösen igaz ez, ha üvegből adod a pótlást, ami cumizavart és hozzászokást okozhat. Nézz szét itt a fórumon, nagyon gyakori ez a probléma és elég nehéz megoldani...


Mindezt nem azért írtam, hogy lelkiismeretfurdalásod legyen, ellenkezőleg: azért, hogy tudd, mit nem érdemes, ill. miben legyél óvatos! A szoptatás rendszere szuperül tud működni mindenféle külső segédeszköz és belenyúlás nélkül is - feltéve, ha hagyod a természetet működni. Vagyis, úgy szoptass, ahogy a babád jelzi neked. Sok sikert!

2012. júl. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
4%

első vagyok....kérdezném hogy mi olyat íyrtam amiért le kell pontozni ???????

vicc ami itt megy....

2012. júl. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
15%

ma 15:03

Jajj ne foglalkozz ezekkel!!!Ez egy olyan téma ahol a szoptatás párti ősanyák előszeretettel pontoznak lefelé!!!Számukra csak a gyerek éheztetése a legmegfelelőbb amíg nem áll be a tej!!Vicces...

2012. júl. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
29%

15.03 tök egyet értek Veled!!

tiszta vicc hogy akár éheztetni is jó a gyereket ameddig lesz elég teje.....

amúgy akinek nincs elég annak valószínűleg csak a pótlás fog segíteni....én is fejhettem meg csinálhattam akármit, nem lett több és nem érzem hogy ártottam volna a gyereknek hogy kapott enni mást :))

2012. júl. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 xStefix ***** válasza:

Mert (bizonyos határokig) nem éheztetésről van szó, hanem a dolgok természetes menetének támogatásáról és kivárásról.

Szomorú, hogy ennyien nem értik ezt meg, még mindig.

2012. júl. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!