Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi lesz így a tejemmel, és...

Mi lesz így a tejemmel, és főleg a babámmal ha szinte semmit sem ehetek?

Figyelt kérdés

A terhesség alatt előjött egy csomó problémám, ami szülés után is megmaradt:(

1 hónapos a lányom, szerencsére jó husiban van, 1kg-ot hízott egy hónap alatt,csak anyatejes.

De hogyan tovább


Nem ehetek almát,mert savat csinál, tej tejföltől rettentően begörcsölök, a banántól a babám hasa fáj:(

És akkor még nem is beszéltünk a csomó zöldségről, gyümölcsről,amit szoptatás alatt jobb mellőzni..


Milyen vitamint szedjek,vagy mit csináljak, ha a gyümölcsök közül szinte csak a narancs maradt:(


2012. okt. 4. 13:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Folytasd a terhesvitamint, szedjél Béres-cseppet, vagy HIPP Natal folyadékot.

Én ekkortájt jó leveseket meg főzelékeket ettem, fasírttal, lett is tejem. Lehet krumplit, sóskát, spenótot, tököt, cukkinit, brokkolit enni (nem olyan mint a karfiol!), húslevest, palóclevest, tojáslevest egész tojással, tésztákat stb.

2012. okt. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szia, sajnos a narancs is hasfájást okoz, nálunk a 100%-os narancslét is száműzni kellett, viszont a banánt megpróbálhatod.
2012. okt. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
ja, bocsi, most látom h a banánra érzékeny.
2012. okt. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
59%

Neked most mi bajod van tulajdonképpen? Melyik tájon görcsölsz a tejtől, meg a tejföltől? Banántól nem fájhat a babád hasa, a legelső gyümölcs szokott lenni, amit adnak a babáknak, pont azért mert olyan, hogy nem okoz semmilyen görcsöt, puffadást. Van egy csomó gyümölcs, amit jobb mellőzni, de nem kötelező mellőzni, módjával mindent fogyaszthatsz!

Gyomorsav túltengés pedig el fog múlni hamarosan, ha nem akkor azt ki kell vizsgáltatnod. Nézd akármit eszel is, ha a gyermeked hasfájós, akkor egészen 3 hónapos koráig biztosan az marad. Ezt a hasfájós gyakorlott anyukák tudják. Ne féljél, egyél azt, amit kívánsz. Igyál tejszaporító teát, abban van olyan formula, ami oldja a babádban a görcsöket, és lehet kapni bébi teát, amiben meg szintén van, én adtam a babámnak anno. Narancshoz csak annyit tudok írni, hogy ha az alma savat csinál, akkor a narancs? Téged beijesztett a védőnő ez a marha nagy igazság.

2012. okt. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A tejtől, tejföltől olyan gyomorgörcsöm szokott lenni,hogy teljesen kivagyok hányok, kétórára ko:(

így azt mellőzöm is

Nem hasfájós a babám,csak azt vettem észre, ha eszek banánt,akkor sokkal nehezebben kakil, és erőlködik is

2012. okt. 4. 15:01
 6/11 anonim ***** válasza:

a narancsot meg bírja a gyomrod? fura, mert az is nagyon savas.


érdemes terhesvitamint szedni. de szerintem főzeléket, salátát nyugodtan egyél. tejföl helyett joghurttal készítsd. meg fontos még, hogy csirkehúst is egyél, csirkemellből, combból elég változatosan lehet főzni.

2012. okt. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Félreértettétek,narancsot még nem ettem,
2012. okt. 4. 15:23
 8/11 anonim ***** válasza:
A babáknál nem mindig kell okot keresni a nehéz székelésre, sírásra. Igazából, ha őszinte akarunk lenni nem tudjuk, hogy az aki sokat sír hasfájós-e. A másik dolog anyatejes babáknál nem gond, ha akár 5 napig nincs széklete. Én cukorbeteg vagyok, de mégsem szedek vitamint, pedig aztán az én kalóriáim 150g szénhidrát diétával a béka segge alatt van. A gyerekem mégis fél évig csak anyatejes volt, aztán 1 évesen magától már játszott vele, elhagyta a cicit. Szóval a tejed mennyisége/babád jó közérzete nem ettől függ. Nekem azt mondták az okosok, hogy ilyen diétával nem lesz tejem... Meg kell mondjam, akkor nagyon megijedtem, aztán megmakacsoltam magam, ilyen hülyeséget! Tudom nagyon hülye kérdés, de pontosan a gyomrod görcsöl, és nem másik felső hasi szerved?
2012. okt. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mindent lehet enni, mértékkel! Én "K" betűs zöldségeket is eszek és mindent amit megkívánok, nincs gond! HA savad van, nyugodtan szedhetsz Renniet. Nem kell ennyire túlparázni ezt a dolgot! Nyugodtan egyél amit csak megkívánsz! 4 hós csak anyatejes kisfiú anyukája
2012. okt. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 xStefix ***** válasza:

Kicsit túlhergelted magad, Anyuka. :) De nem baj!


A szoptatás alatti táplálkozásban egyetlen szabály van: azt edd, amit te és a babád is bírtok. Vagyis nincs tiltólista!!! Nincs K-betűs rémség, meg juj narancslé meg ilyenek.

Mindenki más, mindenkinek magának kell kitapasztalnia, mit bír ő és a babája. Pont azért, amit te is írsz: a változatos étrend biztosítja legjobban a megfelelő tápanyagellátást. (Megjegyzés: elsősorban neked és nem a babádnak! Mert ő mindent megkap, még a te károdra is!). Pont ezért káros is ilyen tiltásokat továbbadni, mert mi van, ha olyasmit kerülsz el ezek miatt, ok nélkül, amit egyébként bírnátok? Butaság.


Vagyis, egyrészt azt kerüld, ami téged megterhel. Ha épp a tejet, tejfölt nem bírod, próbálj savanyított tejterméket (joghurt, kefír), sajtot, sokszor azt jobban toleráljuk.

Másrészt azt kerüld, amit a babád nem bír. Ha pl. szorulása van a banántól (bizony lehet! ezért se javasolt túl korán bevezetni majd), akkor egyél kevesebbet vagy ritkábban, hátha ennyi is elég. (Megjegyzem, ha csak ritkábban kakil, az még nem baj! De ha maga a kakilás fájdalmas és a kaki is formált, nem anyatejes-krémes, AKKOR érdemesebb kerülni.)


És ugyanígy az összes többi ételnél is! Az alma savat csinál, igen; de millióan vagyunk, akiknek semmi bajuk tőle. Sok baba székrekis lesz a reszelt almától; másik sok meg épp az almapéptől.

Én speckó már terhesen se bírtam a káposztát; úgy döntöttem, ezt egyelőre nem is próbálom meg. De simán eszem kukoricát, borsót, karalábét, bírjuk mindketten. Viszont a fiam bereagált a zellerkrémlevesre, a fejtett babra, a görögdinnyére és a jégkrémre, így ezeket száműztem átmenetileg. Ennyi.


Ne mások "okosságát" vedd kapásból készpénznek, miszerint ezt vagy azt nem szabad, hanem a babát figyeld, hogy ő mit csinál. Ez a lényeg.


(dietetikus-hallgató anyuka)

2012. okt. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!