Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek, hogy mindkét...

Mit tegyek, hogy mindkét mellemből egyenlően tudjam szoptatni a 4 hetes babámat? A többit lent.

Figyelt kérdés

4 hetes lesz a babám, de már a bal mellemből 130-170 ml-t szopizik, a másikból pedig csak nagy nehezen tudunk kiprodukálni 70-90 ml-t... Iszonyúan nagynak látom a különbséget a kettő között, és mivel átlagban eddig 3 óránként szopizott, most már ha a kisebbikből eszik, alig 1-1,5 óra múlva üvöltve követeli a tejet, amit kénytelen vagyok a másikból adni neki, de így mire a következő etetés lenne, már abban sincs annyi, amennyivel kellően jóllakna... A kisebbikből próbálok fejni szopizás után, de alig jön ki belőle jó esetben 10 ml, míg a másikból aránylag marad kb 30-40 ml. Lefagyasztani nincs esélyem, mert gyakorlatilag fel kell használni teljes egészében pótlásra.

Ami még rossz, hogy (olvastam egy két hozzászólást szoptatással kapcsolatban, hogy szinte óránként, 2 óránként fejik a cicit, mert szétdurran...) nekem 6-7 óránként telítődik annyira, hogy "szétdurran" érzésem legyen, amúgy nem lenne gondom..., de így, hogy 2-3 óránként követeli a babám a tejet, kénytelen vagyok tápszerrel is pótolni, de félek, hogy így meg el fog idő előtt apadni...

Valami ötlet, mit tehetnék a siker érdekében?

Köszönöm előre is.


2012. okt. 14. 21:46
 1/3 anonim ***** válasza:
szia,nem kell fejni a cicit,ha megvan(nálad pedig megvan) a kereslet kínálat akkor annyiszor kell mellre tenni ahányszor ő kéri,ne nézd az órát,hogy mennyi idő telt el,ha kéri add neki.növekedési ugrásban is vagytok,ilyenkor többet kér.ha nem fogod mérni,és egyszer az egyikből másik alkalommal a másikból adod neki,akkor beálltok,majd meglátod.Türelem és kitartás.fontos:-)
2012. okt. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tényleg ne mérd, csak beleőrülsz. Ha olyan vagy, mint én, hogy parázok ezen, este fürcsi előtt.

Senkinek nincs egyforma mennyiségű tej a két ciciben. Tényleg ne nézd az órát, tedd cicire, ha kéri, ha még kér tedd át a másikra is. Ha kettőből szoptatsz, mindig az legyen a következő, amelyiken befejezte, azaz nem szopizta ki teljesen. Tudom, nehéz elhinni, de minél többet van mellen, annál több tej termelődik. A zsíros, laktató tej szoptatás alatt termelődik, ez csak néhány korty, ezért nem szabad hamar levenni a mellről, hagyni kell (én hagytam 45 percet v. 1 órát is ha kellett). Ezért van az hogy az első 10 percben intenzíven szopiznak, utána 5 percenként pár kortyot, de ebben van a lényeg. Ha hamarabb átrakod, csak a híg előtejet kapja, ami a szomját oltja, de nem laktat. Ha mindkettőből csak az elejét kapja, hiába van mennyiség.

2012. okt. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Denisa W. ***** válasza:
Ha a "rosszabbik" melledből nem lakik jól, akkor miért nem teszed rá rögtön a másikra, hogy jóllakjon? Abból nyilván nem fogja az összes tejet kiszopizni, de az nem baj, mert a következő szoptatást majd ezzel a mellel lehet kezdeni (és ha nem elég, akkor jöhet megint a másik). Szerintem fejés (és pótlás) helyett inkább tedd többször mellre a babát, az a legjobb tejszaporító. Én sem vagyok "tejcsárda", de nekem ezzel a váltogatós módszerrel fél éves koráig csak anyatejes volt a babám, soha nem pótoltam. És rakd el a mérleget, mert meg fog őrjíteni... Egyébként a kereslet-kínálat beállása után nincs szétdurranó mell érzés, nekem is gyorsan, pár hét alatt beállt szépen. Utána mindig laposnak éreztem a melleimet, mégis volt bennük tej bőven.
2012. okt. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!