Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egy hetes a kislányom. Hogy...

Egy hetes a kislányom. Hogy tudnám mindkét mellemből szoptatni?

Figyelt kérdés
Van tejem,már beindult,de valamiért csak az egyik mellemből tud enni.A másikat nem tudja bekapni,néha 1-1 szopira bekapja,aztán annyi.Így fejem a tejet hogy a másik mellemből is egyen,de azt csak cumisüvegből tudom neki adni.Ez így nem baj?A védőnő azt mondta hogy ne adjak neki cumisüveget,mert akkor végképp nem fog szopni.De így legalább a többi tejet is megkapja,és az egyik mellemből szopik is.Várom a tanácsokat.Vettünk bimbóvédőt is,de azzal sem megy.
2012. júl. 7. 18:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak a próbálkozás segít. Ha egyáltalán nem fogadja el, inkább a másik melledet is csak fejd. Különben teljesen eldeformálódik majd, teljesen másképp fog kinézni a kettő.
2012. júl. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Gyönyörűséges ***** válasza:
91%

Szia, cumisüveget semmikép ne adj neki, mert akkor fenn áll a veszély, hogy teljesen elhagyja a cicidet. Cumi- és mellbimbó zavar alakulhat ki.

Amikor abból a melledből szoptatsz, vált másik pozíciót. Nem tudom, hogy szoktál szoptatni, gondolom fekve, akkor próbáld meg ülve, vagy úgy hogy felé hajolsz, úgy is lehet, hogy a hónod alatt van a teste és a feje a cicin... szóval lehet a pozíció nem jó.

Aztán még azt is megpróbálhatod, hogy azzal a melleddel kezded a szoptatást, mert akkor muszáj lesz ennie, hiszen éhes... bár ennek biztos meg vannak a szakértők szerint a hátránya...

A bimbóvédő is bezavar, nekünk nagyon sokat ártott.


Már most kend a bimbódat bepantennel, ha eddig nem kented.

Én nagyon megjártam, mert nem kentem semmivel, kisebesedett, a fájdalom miatt alig tudtam szoptatni belőle na meg fejni, és így mellgyulladásom lett...

A bepanten 2 nap alatt helyre tette a bimbót.

Kentem rendszeresen és szellőztettem.

Ezt csak azért írtam, mert látom még picike a kislányod, és mi is az első hét után szenvedtünk meg.

Most 6 hetes. Minden ok a cicikkel és szoptatással.

Belejöttök, ne add fel ( én még négykézláb is szoptattam :) )


Jó egészséget!

2012. júl. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Próbálkozz, hátha elfogadja, de mást nem nagyon tudsz csinálni.

Igaza van a védőnőnek, ne adj neki cumisüveget. Helyette add a lefejt tejet kiskanállal, pohárból vagy műanyag fecskendővel (tudsz venni gyógyszertárban, de vannak gyógyszerek, amikhez alapból adnak, mint pl. a Nurofen).

2012. júl. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is csak próbálkozz tovább a szoptatással, nekem is az első babám az egyik mellemből nehezen tudta szívni, volt olyan is, hogy nem tudta és csak ordított, de nem adta fel. Aztán ahogy nőtt úgy egyre ügyesebb lett. A második babám már ügyesebb volt, de ő is cuppogott rajta, tehát nem tudta olyan jól szívni, mint a másikból. Sok sikert!
2012. júl. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!