Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A bal mellemből szinte alig...

A bal mellemből szinte alig jön tej, járt így valaki? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Két hetes a babám. Mindkét mellemből felváltva etettem a kezdetektől (függetlenül attól, hogy a balt sebesre szívta, kaptam rá kenőcsöt, egy napig mellszívóval szívtam ki, de tudom ez nem megoldás, így sebesen is odaadtam neki). E hét keddtől a súlymérések alkalmával észrevettem, hogy a bal mellemből fele annyit szopik, mint a másikból. Csütörtökön már csak szenvedtem, fájt, duzzadt volt a bimbó körül. Ekkor bementem a kórházba, ahol kézzel elkezdte a csecsemős fejni és azt mondta, hogy menjek haza, mert ebből nagyon jól jön. Másnapra sem lett jobb, visszamentem és szintén kézzel elkezdték kifejni(10 ml jött ki összesen). Vizes ruhás borogatást javasoltak, hideget aztán szoptatás előtt meleget, egész napra, éjszakára hideg... Az egyik csecsemős eljött hozzám tegnap is és ma is. Hatalmas fájdalmak közepette megpróbálta bimbóvédő nélkül a gyerek szájába tuszkolni a mellemet, így 5 g-ot tudott kiszopni, kb. 10-et pedig ő fejt ki, de nagyon fájdalmas volt. Azt mondta etessem csak egy mellből, amíg ebből meg nem indul. Szerintem ez nem megoldás! A másikból fejem is és etetem is, mert folyik belőle két etetés között. Járt így valaki?
2012. jún. 30. 13:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanez volt és nekem is a bal mellemben volt kevesebb. Én végig (másfél évig) ettől függetlenül mindkét mellemből szoptattam, felváltva. A bal mellemben soha nem termelődött sok, de ez nem volt probléma. A védőnőm azt mondta, hogy van aki csak egy mellből szoptat végig.
2012. jún. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A fájdalom elzárja a tejcsatornákat.


Szerintem amíg nem gyógyul meg a bimbód, szoptass védővel, de hagyd el, amint lehet. Ha a fejés nem fáj annyira, próbálkozz vele (mellszívóval gondolom).


Az anyatej nagyon jól gyógyítja a sebes bimbót, és hagyd minél többet szabadon (levegőn).


Gratulálok a Kicsihez :)

2012. jún. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 xStefix ***** válasza:
85%

Lehet, hogy a védő miatt ez a melled kevesebb inger kapott, ezért csökkent le benne a tej is. Vagy, mivel fájt és duzzadt volt, az is lehet, hogy elzáródott egy csatorna és emiatt apadt le benne a tej.

Bárhogy is, mindenképp használd a gyengébb melled is, amennyit csak bírod. Ha szoptatni nem tudsz belőle se csupaszon, se védővel, akkor próbáld fejni, kézzel vagy géppel, ahogy jobbnak érzed. Ha elzáródásod van, akkor remélhetőleg hamarosan megindul belőle a tejed. Ha pedig szimplán kevés, akkor a rendszeres szopi/fejés megnöveli majd talán.

Ha elzáródás van, akkor fejés előtt csapass rá jóóó meleg vizet, amilyet csak elbírsz. Hideget viszont inkább ne, hacsak nincs gyulladásod is, felesleges.

A mellbimbódra pedig hagyd rászáradni a tejet vagy kend be tiszta lanolinnal (pl. Medelának van ilyen krémje). És sok szellőztetés, valóban. (És minél kevesebb védőzés, ha sikerülne...)

2012. jún. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az a baj, hogy mellszívóval abszolút nem jön ki semmi, és a csecsemős nővér nem is javasolta, hogy azzal szívjam ki amíg fáj és duzzadt. Hiába borogatom, úgy látom továbbra is duzzadt a bimbó körül. Most etettem a babát védővel és anélkül is. Amennyit tudtam a szájába spricceltem, hogy elfogadja, de hiába szívta, nekem fájt, ő pedig éhes maradt, csak nyüszögött közben. Így megint a másikból adtam neki. Kézzel próbálom fejni, de csak csepeg és nagyon kevés. El vagyok keseredve. :-(
2012. jún. 30. 17:29
 5/8 xStefix ***** válasza:
Ha duzzadt és fáj, akkor esélyes, hogy elzáródás. Így viszont muszáj lenne üríteni, nehogy begyulladjon....
2012. jún. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

az én egyik mellemből is sokkal kevesebb tej jött mint a másikból.

volt hogy az egyikből ömlött, a másikból meg csak csepegett..

2012. jún. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, akkor kicsit megnyugtattatok! Mindenképpen megpróbálom kiüríteni!
2012. jún. 30. 21:21
 8/8 anonim ***** válasza:
Kitartás, remélem rendbe jössz hamar!
2012. júl. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!