Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Két hónapos babám estére...

Két hónapos babám estére belefárad a szopizásba. Mit csináljak, hogy rendesen egyen?

Figyelt kérdés
Nappal jól eszik, gyorsan, szép adagokat, aztán alszik nagyokat. Délután felé egyre kevesebb adagokat eszik, estefelé kezd nyügösködni, majd az esti szopizásnál, már nagyon fáradt, és bár lelkifurdalással teszem , de adok neki üvegből aznap lefejt anyatejet, hogy jól lakjon. Nem minden este van ez, de egy héten kb. háromszor-négyszer. Szerintetek mit csináljak? Hagyjam éjszakára annyival lefeküdni, amennyit cicizik?
2012. máj. 19. 21:45
 1/4 anonim ***** válasza:
54%
Szia, szerintem nem fog nála zavart okozni, ha adsz neki lefejt tejet, de a másik megoldás is jó, hiszen úgyis fel fog kelni, amikor éhes. Reggel általában dől a tej és este a legtöbb anyukánál már sokkal lassabban jön.
2012. máj. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan lefektetheted,ha később megéhezik,úgyis jelezni fogja.Mást nem nagyon tehetsz,mert nem erőltetheted,hogy szopizzon,ha nem akar. :)
2012. máj. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 xStefix ***** válasza:
100%

Hosszabb távon szerintem jobban megéri, ha az ő tempójában haladsz vele, nem a te elgondolásod szerint. (Illetve leginkább ötvözve a kettőt.:)

Még ennyi idősen is teljesen normális, hogy elfárad estére, úgyhogy ezen ne aggódj. Ha szoktál itt olvasgatni, akkor valószínűleg tudod, hogy az üveges pótolgatásnak azért elég sok kockázata lehet, amit - ha inkább szoptatni szeretnél - érdemesebb lehet kerülni, ha megoldható.

Szóval szerintem is hagyd a babádat annyival elaludni, amennyit szopizik. Igaz, hogy így hamarabb fog kelni éjjel (ami neked kényelmetlenebb esetleg), viszont ezt jelenti az igazi igény szerinti szoptatás. És hosszabb távon mindenképp ez éri meg jobban, mert ezen keresztül hangolódik össze a legjobban a babád és a te tested. ;)

2012. máj. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó! Nagyon hasznos volt. Ki fogom hagyni az üveget! Nekem az a fontos, hogy minél tovább szopjon.

Köszönöm a többiek válaszát is!

2012. máj. 21. 12:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!