Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet rendszert vinni...

Hogyan lehet rendszert vinni a szopizásba 3 hetes babánál?

Figyelt kérdés

Napközben többnyire sikerült beállni a 3 órás szopizásokra, többnyire alszik is minden etetés után. Viszont késő délután és estefelé nagyon nyűgös, sírdogál. Bármit csinálok, nem hagyja abba a sírást, csak akkor nyugszik meg, ha mellre teszem. (ilyenkor még nem telt el legtöbbször 2 óra sem az előző szopizástól számolva) Ilyenkor szopizik egy picit, max 5 percet, nem számítható igazán evésnek, és elalszik. Nem tudom felébreszteni, bealszik. Aztán leteszem aludni. Alszik 10 percet, fél órát mély álomban, majd felébred, és megint sír. Van olyan nap, hogy a kaki után megnyugszik, de akkor sem mindig.

Hogyan lehet kivárni vele a 3 órát ilyenkor?


2009. szept. 14. 10:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia ! Nagy valószínűséggel a hasa fáj , azért nyűgös estefelé. Próbáld kerülni a puffasztó ételeket . Én leviszem sétálni , a babakocsiban általában megnyugszik , de a fürdetés is segiteni szokott. Meg persze rójjuk a köröket a lakásban , van amelyik pozicióban nem fáj annyira a hasa. Lehet ilyenkor tornáztatni a lábait , finoman a hasa felé nyomni őket , vagy a has maszírozása is segithet átvészelni ezt az időszakot. Általában 3 hónapos korra elmúlik ez a hasfájós időszak. Én nem szoktam kivárni az etetéssel sem a 3 órát ( igény szerinti szoptatás). Nem is baj ha nem eszi tele magát ilyenkor , de megnyugszik tőle. Kitartás!
2009. szept. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
miért kell 3 hetes babénál kivárni a 3 órát??? Az én gyerekem ennyi idősen 1,5-2 óránként evett éjjel-nappal. Gondolj bele, h a pocakban folyamatosan kapta a kaját, még át kell állnia az új rendszerre! 3 hónapos kora körül kezdett el napi 7-6x szopizni. Legyél vele türelmes, az első idők ilyenek, te alkalmazkodj őhozzá!
2009. szept. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Én úgy hallottam, azt javasolják, hogy legalább a két órát érdemes kivárni, nem szabad ráetetni, mert az (is) okozhatja a hasfájást.


Igény szerint adok neki (igény szerint 3 óra napközben), este van csak össze-vissza. Viszont szerintem fél óránként ill. óránként etetve hasfájást okozok neki.


Tornáztatom a lábát, masszírozom a pociját este. (első babám nagyon hasfájós volt, ő erős,kiabáló sírással jelezte) Igazából nem éles hasfájás ez szerintem, csak a sima bélmozgás okoz kellemetlenséget neki.


Az igény szerinti szoptatás szerint akár óránként is lehet etetni, ha úgy kéri?

2009. szept. 14. 10:43
 4/11 anonim ***** válasza:

Az igényszerinti szoptatás az azt jelenti hogy amikor a babakéri a cicit akár óránként is. Azt olvastam a babák öszönösen tudják hogy mennyi elég nekik tehát nem eszi túl magát ha ettől félsz.

Az én babám 4 hónapos nálunk pont fodítva van délelőtt szinte kétóránként cicizik,délután 3 óránként. de most kezd majd csak átállni azthiszem 4órákra

2009. szept. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha úgy gondolod, h. talán a bélmozgások zavarják, próbálj neki adni Gripe Water-t (angol víz), nálunk nagyon bevált. Nem hasfájós a babánk, de sokszor a bélgázok távozásában ez sokat segít.

Nálunk is volt ilyen időszak, amikor estére nagyon nyűgös lett, ez azért van, mert addigra elfáradnak. 2 óránál korábban én sem adtam neki cicit, nem is lett hasfájós. Viszont volt egy alkalmom, mikor óránként etettem, mert azt hittem éhes, nem győzött bukni és fájt is a pocija a sok tejtől. Azt mondják, h. anyatejjel nem tudják magukat túlenni, hát szerintem meg igen. De 3 hetesen még nagyon pici, bármi baja lehet.

Esetleg két etetés között (főleg ha meleg van) adj neki pár korty forralt, lehűtött vizet.

2009. szept. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem 3 hetes babánál még nem baj, ha gyakrabban eszik. Később viszont más a helyzet.

Én azt mondom, az én babám igény szerint szopizik. 3 óránként evett az elejétől, mert így igényelte, csak az első héten evett 1,5-2 óránként. Mondjuk nekem utána 1 hetet még a korán töltött kivizsgáláson.

Most 4 óránként eszik (plusz-mínusz 30 perc) és kezd beállni fix időpontokra is.

Így mobilabbak lettünk. 3 hónapos a lányom.


DE! 3 hetesen nem volt sok a rendszer, egyszer próbáltam beállítani, de a gyerek jobban tudta, mi kell neki, így ahhoz igazodtam.


A délutáni nyűgösség nekünk is megvan, kínozta a puki;büfi,estére megoldódott, fürdés után helyreállt a béke.

Babamasszázs nekünk segített (az a lapátolós mozdulat kihozta a szeleket), minden nap issza a gyerek a natúr gélt, így nem vagyunk hasfájósak.

Adj gyakrabban neki enni pár napig, hátha az segít, de javaslom mérd, hogy mennyit eszik 2-3 napig, mert lehet, hogy keveset vagy túl sokat eszik. Bár ez utóbbit nehezen hiszem el.

Remélem segítettem.

2009. szept. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Szépen fejlődik, sőt! Már több mint 600g-ot hízott a kórházból hazaérkezés után.


Most kezdtem csak el mérni, már kíváncsi voltam, mennyit eszik. Tegnap délután 100g körül volt egy-egy evés, most délelőtt 60g.


Milyen az a lapátlós masszírozás?

2009. szept. 14. 12:47
 8/11 anonim ***** válasza:

talán malomkeréknek hívják a masszázsban.

tenyérrel indítasz és a külső tenyéréllel a hasán, a belső tenyéréllel felfelé ér véget a mozdulat a bordáktól lefelé a has aljáig.

Remélem így érthető...

2009. szept. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi. Most így 8 hetesen látom már, hogy csak idő kell hozzá, hogy hozzászokjunk a napirendhez, és hétről-hétre alakul és egyre könnyebb. Kevesebb bukizás, kevesebb csuklás, ügyesebb, gyorsabb szopizások, alvási ritmus is alakul. Szóval a rendszer kialakul magától csak türelem kell. :o)
2009. okt. 15. 08:16
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én írtam a lapátolós módszert.

Örülök, hogy szépen alakultok, ügyesek vagytok!

Minden jót Nektek!

2009. okt. 16. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!