Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy az én 3 hónapos...

Normális, hogy az én 3 hónapos fiam mióta megszületett szinte csak úgy tud elaludni, hogy előtte kiüvölti magát és abba belefárad?

Figyelt kérdés
És ez az összes nappali alvás előtt is így megy. Elvileg nem fáj semmi, a dokinéni rendszeresen látogatja, anyatjes és szépen fejlődő hatalmas baba. Sokszor még a vállamon sem nyugszik meg, csak ha már kimerülésig üvöltött.
2009. okt. 27. 09:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Biztos akkor próbálod altatni amikor már álmos? Mert ha hamarabb vagy már túl későn próbálod őt altatni akkor fordul elő gyakran. A túl későn azt értem, hogy átesett a holtponton és már nagyon nyűgös a fáradtságtól. Az én kisfiam akkor szokott így üvölteni, hogy szinte vigasztalhatatlan. Ki kell figyelni, minden gyereknél máskor jön el az a pillanat, amikor már eléggé elfáradt játék után és könnyen álomba szenderül. Viszont ha abban az időben tovább próbáljuk szórakoztatni, akkor már biztos sírni fog lefekvésnél, mert túlingereltük őt. Erre én mindig nagyon figyelek, mert akkor Ő is jobbat alszik, ha akkor rakom le amikor itt az ideje.
2009. okt. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Már mindent próbáltam, de sírás nékül nem megy az elalvás :-( Lehet később hiperaktív lesz??
2009. okt. 29. 09:39
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az én kisfiam is elég sokáig csak ugyanígy aludt el. Aztán egyik napról a másikra hagyta magát elringatni ölben, majd egy pár hónapja már csak úgy szeret elaludni ha magam felé fordítom és átölelem meg puszilgatom. Mindig változtatja az elalvási szokásait. Amikor látod hogy dörzsölgeti a szemét (vagyis kezd álmosodni) akkor próbáld meg ringatni, úgy hogy befelé forduljon a melled felé a kis fejecskéje.

10 hós nagyfiú anyukája

2009. nov. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy amikor sír, még rosszabb ha víszintesben van. Összebújás, melléfekvés szóba sem jön. Viszont már most olyan nehéz, hogy sokáig nehezen bírom cipelgetni (6600 g, én meg nem túl erős).

Csak egyszerűen nem értem miért kell a sírástól lefáradnia ahhoz, hogy elszenderedje.

Meg hogy ez normális jelenség-e?

2009. nov. 3. 11:57
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem ezt akkor csinálta a babám, ha fájt a pocija. 3 Óra alatt" kitanították" a babamasszázs fortélyait, és ssokszor masszíroztam ilyenkor a pociját úgy, ahogy tanultam. Ez hatott. Sokszor szopizás közben is egy kézzel masszírozgattam neki.
2009. nov. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyjából le tudnád írni hogyan kell a pociját masszírozni?
2009. nov. 3. 12:58
 7/11 anonim ***** válasza:

az én kisfiam is ugyanezt csinálja, pár hete kezdte el, és csak a nappali alvásoknál, este minden gond nélkül elalszik. A babamasszázs nálunk is bevált, a délutáni alvás előtt csinálom, nálunk az a legkritikusabb, és ami még bevált, az a rendszeresség, amikor már nagyon fáradtnak tűnik, ásítozik, sírdogál, akkor ringatom, eléneklem neki a Bóbitát, besötétítek és leteszem az ágyba. Közben persze sír, én meg simogatom, és halkan dúdolok neki, amíg el nem alszik. Ezt minden alvásnál ugyanígy csinálom. A múlt héten még 40 perc volt egy elalvás, most meg már csak kb 10.


A masszázs itt van leírva

[link]

2009. nov. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
előző vagyok, azt elfeljtettem írni, hogy az én kisfiam is 3 hónapos, és csak vállon lehet ringatni, vízszintesben nem
2009. nov. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az én lányom 8 hós és minden elalvás előtt üvölt nappal. Este csak leteszem és már alszik is hang nélkül.

Ne aggódj csak azért sírnak, hogy bepróbálkozzanak nálunk és kivegyük őket.

2009. nov. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is így volt az első 3 hónapban. Azt hittem mikor sír, biztos azért van mert álmos, aztán nagy sírás után aludt csak el. Rájöttem,hogy ilyenkor nem álmos... Ha leteszem az ágyába is vigasztalhatatlanul sír,akkor legalábbis biztos nem. Ha végre elálmososik,beteszem az ágyába fogom a kezét, egy kicsit símogatom, dúdolok neki, és pár perc múlva elalszik, minimális sírás mellett. Én szerintem az első válaszolónak van igaza.
2009. nov. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!