Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért van az, hogy ahányszor...

Miért van az, hogy ahányszor csak megemlítem a La Leche Ligát, irtóra lepontoznak itt?

Figyelt kérdés
Abszolút szoptatás párti vagyok, mégsem szoktam boldog-boldogtalannak javasolni, csak azoknak, akik tényleg SZOPTATNI SZERETNÉNEK. És nem szoktam lehurrogni a tápszert sem alapból, amellett hogy azt gondolom sokan feleslegesen nyúlnak hozzá, tudom, hogy van, amikor szükséges.
2011. júl. 20. 17:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Akik leszólják LLL-t, lehet kicsit rosszul fogalmaztam, bocsi
2011. júl. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
70%
Pedig épp az előbb "szóltam le", vagyis elmondtam, hogy mi nem szimpatikus, de nem táplálok hozzá 3 hónaposan. Csak épp nem szeretem se a végletességet, se az elvakultságot. Az emberek meg mindent elhisznek amit olvasnak, a papír pedig sok mindent elbír, még ha nem is úgy van. Csak sokszor van akinek egyszerűbb birkán elhinni mindent, mint gondolkodni is.
2011. júl. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
15%

Nem hogy örülnének egyesek, hogy jó kis szoptatásért kampány folyik, nem úgy mint 10-15 éve.

De nekik ez sem jó, inkább leszólják.


Sok igazság van abban amit az LLL-nél írnak, bár vannak elvakult dolgok is, de alapjában jó.


Ha olvastam, ismertem volt őket 11 éve (nem is tudom lézetek -e), semiképpen nem táplálom hozzá fiamat, de senki nem mondta, hogy nem attól lesz több tejem, ha kimarad egy szoptatás, senki nem segített...

Életem egyik nagy baklövése volt, amit máig nem tudok magamnak megbocsátani,

2011. júl. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
77%

Én is próbáltam hívni őket, nem vették fel. Írtam az egyik tanácsadónak e-mailt, válaszolt is, de nem nagyon vettem hasznát. Olyan általános dolgokat írt, hogy biztos nem teszem elég gyakran mellre, vagy adtam neki cumit stb. Válaszoltam erre, cáfoltam a dolgokat, erre már nem kaptam választ. A védőnőm is írt nekik velem kapcsolatban, neki sem válaszoltak.

A fiam lusta volt szopni, volt pedig elég tejem, de mégsem szopott, aztán fogyott. Végül a tejem is kezdett apadni, de szerencsére állandó fejéssel szinten tudtam tartani. Máig sem tudom mi volt a baja, szerintem gyenge volt erősen szívni (bár azt mondták, hogy egy 4,3 kg-s újszülött nem lehet gyenge szopni.) Azt is írta a tanácsadó, hogy nem oldódik meg a probléma azzal, hogy a baba idősebb lesz. Pedig megoldódott, 3 hónapos korától szopik, még mindig, pedig már 1,5 éves. Nekem nem segítettek.

A családi ágy, meg a cumiellenességük nekem sem tetszik.

2011. júl. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%

mivel önkéntesen végzik a tanácsadást, nem lehet elvárni, hogy minden telefont felvegyenek, minden e-mailre válaszoljanak. közben ők is gyereket nevelnek. gondolom neked is sok a nem fogadott hívásod, ez így is van rendjén.

amúgy van vagy 10 telefonszám, egyik se vette fel? vannak személyes csoportok, azokba is el lehet menni.


ez egy lehetőség, amivel élhet az, aki tényleg meg akarja oldani a szoptatási problémákat. nem egy alibi, amivel megnyugtathatja magát az ember, hogy e-mailben nem tudott semmi újat mondani!

komolyan, jó dolgukban az emberek szidják azt, ami értük van. nem kötelező! de nehogy már ők legyenek az okozói az emberi hibáknak!

2011. júl. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt negatív tapasztalatom sajnos. Nekem már nagyon vékonyka volt a babám, a dokim szabin, a védőnő eltűnt, és a LA Leche Ligások mondták, hogy bizony nem kell tápszer, nehogy adjak, aztán a doki mondta, hogy ki van száradva, fel van puffadva az éhségtől a hasa és nem jó ez az állapot már, igenis kell neki tápszer, pedig ő is nagyon anyatejpárti.

Mellgyulladásra nem tudtak hasznos tanácsokat adni, azt mondták elmúlik (szokásos kliséket mondták tanácstalanul), csak rosszul van mellen a baba. Kiderült, hogy jól van, csak genetikailag nekem rossz a mirigyállományom meg a tejcsatornáim szűkek, ezért volt 30-40 mellgyuszim, míg szoptattam.

Azt mondták, hogy van listájuk, nyugodtan hívjam őket, ha valami gyógyszer érdekel, h szedhetem-e szoptatás alatt, hát kiderült, mikor hívtam, hogy ők nem dokik, nem nyilatkozhatnak erről.

Amikor rámentem a honlapjukra, látam, hogy bizony az én gyerekem gyomra az életben nem lesz már jó, mert kapott tápot, tehát jól megalapozták a lelkiismeretfurdalásos anya képét, mert nem azt írják, hogy mellette szoptasson az ember, hanem hogy 1 mili tápszer után már minden rossz történik a pocakban, ami egész életére kihatással lesz... hát tudod, jó kis lelkiismeretfurdalásom lett.

Nálam ennyi, ezért a sok rossz tapasztalat miatt negatív vagyok, bár még soha életemben nem pontoztam le senkit.

2011. júl. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
54%

pont ez az!

létezik olyan, hgy valakinek genetikai okokból kell tápszerre átállnia! nem ezzel van a gond. természetes, hogy a legfonotosabb, hogy a baba jól lakjon.

ebben orvos tud segítségre lenni. (amúgy van olyan szopi tanácsad, aki orvos, én speciel nála voltam.)


a gond ott van, hogy nem annyi genetikai probléma van, mint ahány tápszeres.

de ez egy másik vita, amibe nem szeretnék bele menni.

2011. júl. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!